Skocz do zawartości

Metal Gear Rising: Revengeance


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

* bump *

 

SankeiBiz zapowiada na 7 IV (13:30) ujawnienie nowej gry serii. Chodzi najprawdopodobniej o MGS Rising, bo trudno żeby o coś innego.

http://live.sankeibiz.jp/live/20100407/live.htm

 

Poza tym w najnowszym Famitsu (już zapowiedziano zaskakujący scoop) powinien być materiał na temat gry jeśli powyższe przypuszczenia okażą się trafne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

PC również ... <_<

Konami nie ma pojęcia o tworzeniu gier na blaszaki. Jako mega fan(atyk) serii muszę stwierdzić , że nie podoba mi się to rozwiązanie. W sumie nie jest to pełnoprawna część serii, nie ma cyferki w tytule , więc może być na wszystkie 3 najmocniejsze systemy , ale niech robi takie wrażenie żeby nikt nie śmiał stwierdzić ''eee ten Rising traci klatki u nas na kompie'' , ''tekstury to jakaś kupa''(x360) lub ''po hoya instalacja na początek zabierająca 10 giga (ps3).

Fajnie będzie , kiedy Konami na E3 ujawni kawałek gejmpleju , lub choćby trailer zmontowany z fragmentów gry.

 

http://www.konami.jp/kojima_pro/e3_2010/

Domysły i spekulacje czas zacząć. Najbardziej mnie śmieszy ostatni gif z dołu .ten na samym końcu. Zapomnieli dodać skalpowania :potter:

Edytowane przez masaKRATOS
Odnośnik do komentarza

Jak na tak krótki trailer i kilka szybkich migawek z gameplayu jest naprawdę nieźle. System walki wygląda na typowy slasher wg japońskiej receptury - tak więc liczę w tej kwestii na coś pokroju NG, ewentualnie DMC/Bayo. System precyzyjnych cięć zapowiada się bardzo miodnie - może nie było to celowe nawiązanie ze strony Konami, ale chyba nie tylko mi skojarzyło się to z Dead Space? :wink: Animacja biegania zdaje się zrywać z archaizmami, jakich nie udało się pozbyć MGS4 - animacja w momencie, w którym Raiden(czy kim ta blond-"panienka" jest) po skoszeniu kilku betonowych filarów zmienia kierunek i ucieka wygląda bardzo płynnie i naturalnie. Co do grafiki powiedziałbym że jest to lekko ulepszony MGS4, chociaż pewnie i tak wszystko będzie zależało od lokacji....generalnie oprawa graficzna dla mnie jest w sam raz, teraz interesują mnie już tylko rozwiązania gameplay'owe i fabuła - mam nadzieję ze Kojima rozwieje na E3 wątpliwości czy Rising jest totalnym spin-offem, czy faktycznie mamy do czynienia z Raidenem pomiędzy MGS2-MGS4.

Edytowane przez Morikage
Odnośnik do komentarza

mam nadzieję ze Kojima rozwieje na E3 wątpliwości czy Rising jest totalnym spin-offem, czy faktycznie mamy do czynienia z Raidenem pomiędzy MGS2-MGS4.

Daj spokój, z tego co widać na trailerze jest to bardziej odległa przyszłość. Ja ma mój gust akcja dzieje się sporo po MGS:4, a głównym bohaterem jest...syn blond pedałka.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę wszyscy są tutaj w posiadaniu kryształowej kuli, dzięki której potrafią przewidzieć przyszłość, opisując dokładnie poziom zarówno fabuły jak i samej rozgrywki. Super. Nie chce ktoś sprzedać takiej kuli? Albo przynajmniej podzielić się wynikami losowania lotto?

 

Za Metal Gear Rising nie odpowiada już Kojima. Powierzył pracę nowej ekipie, która jedynie wykorzystała nazwę i postacie. Spoko - w końcu to nie pierwszy i nie ostatni Metal Gear nie związany bezpośrednio z główną serią (był już Ghost Babel, Acid itp.). Będzie slasher, więc fabuły nie oczekuję na miarę poprzednich MG. I nawet dobrze, bo takowa do sieczki potrzebna mi nie jest. Postać Raidena idealnie do takiej otoczki się nadaje, a to co zaprezentowano na krótkim zwiastunie wcale nie wygląda tak tragicznie. Osobiście mam nadzieję, że coś z tego będzie. Nie obchodzi mnie już, że "zbeszcześci" uniwersum MG, gdyż w pierwszej kolejności pragnę dobrej i zabawnej gry.

 

Ja bym poczekał na dalsze konkrety, dłuższe filmiki bądź też demo i dopiero potem wyrażał swoją opinię. Odnoszę jednak wrażenie, że co niektórzy mają tutaj klapki na oczach i piszą tylko po to aby pojechać po serii dla zasady. Wystarczy krótki fragment gameplay'u aby już wypowiedzieli się na temat wszystkich aspektów produkcji. Więc jak będzie z tą kryształową kulą?

Odnośnik do komentarza
Wolę być pesymistą i być zaskoczonym, niż optymistą-naiwniakiem i się zawieść.
Podoba mi się jak nawet do takiego stwierdzenia musiałeś palnąć coś w stylu "optymista-naiwniak". Serio, Grigori, nie wiem co się stało, ale ostatnio Twoje posty to wieczne narzekania lub czepialstwo dla zasady. Czy funkcja moderatora tak na wszystkich wpływa? Bo kiedyś takiego czegoś nie było. Nie muszę być ani optymistą ani pesymistą aby racjonalnie podejść do MG Rising. Opinie wyrobię sobie gdy poznam dalsze konkrety, lub też sam zagram. Jak na razie nie widzę tu niczego co mogłoby spowodować automatyczne skreślenie gry, a już w szczególności nic co usprawiedliwiłoby takie psioczenie. Postać raidena moim zdaniem idealnie nadaje się do sieczki w stylu DMC, a pomimo wątpliwej grafiki to co zaprezentowano na trailerze wcale nie wypada źle. Metal Gear którego znamy m.in. z ciekawej fabuły to to nie będzie, ale podobnie jak RE4 może to być pewien miły powiew świeżości dla serii. Dlatego też naprawdę sugeruję się pohamować z tym marudzeniem, bo jest ono w tym momencie kompletnie bezpodstawne, nie wspominając już, że nudne w niektórych przypadkach.
Odnośnik do komentarza

Na pewno rozczarowani mogą poczuć się wszyscy ci, którzy do ostatniej chwili liczyli na skradankę. Co jak co, ale dobrych slasherów na current-genach nie brakuje, za to gier typu stealth już tak. Osobiście jako wielki maniak mordoklepek na Rising czekam z wypiekami, chociaż nie będę ukrywał, że w jego miejsce znacznie bardziej widziałbym tradycyjnego MGS'a.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...