Skocz do zawartości

Szukam gry ....


Lesiu_adi

Rekomendowane odpowiedzi

Moja lubi wspólne partyjki we wszelakie HOG (Hidden Object Game) - czyli gry, gdzie musisz na ekranie poszukać przedmiotów, podanych przez grę. Bigfish produkuje tego multum, naprawdę można znaleźć perełki - jak np. seria Dream Day. Polecam też Trine, jeśli jest w miarę biegła w graniu ;)

 

Co do tycoonów - udało mi się kupić Hotel Giant 2, dzisiaj będę sprawdzać. Zdobyłem też od znajomego (z jakiegoś czasopisma) Mall Tycoon 3 - nie polecam. Czaję się też na Prison Tycoon - wiem, że klimat nie ten, ale podobno któraś część odbiega od innych i jest dobra. Problem w tym, że części są 4, a ja nie wiem, która to :P

 

Jeśli chodzi o Tropico - zbyt duże skupienie na opcjach "pozatycoonowych" - czyli ekonomia, gospodarka itd. Pomijając fakt, że Tropico kupowałem jakoś po premierze, więc mam ograne ;)

Odnośnik do komentarza

Szukam symulatora ekonomicznego - wciągającego ale jednocześnie z przymrużeniem oka - coś jak Pizza Connection 2 - ale z nowszych tytułów. Co polecicie?

The Guild Gold (wersja gold jest z dodatkiem). Kierujesz swoim biznesem w sredniowiecznym miescie. Mozesz byc rzemieslnikiem np. kowalem czy stolarzem albo tez wlascicielem karczmy, szefem gangu zlodziei, grabarzem lub ksiedzem. Produkujesz i sprzedajesz towary, zatrudniasz pracownikow, wykupujesz ulepszenia, zdobywasz doswiadczenie a z tym nowe ulepszenia i produkty. Do tego opcjonalny ale fajny system polityczny w ktorym mozesz zdobywac coraz wyzsze pozycje za pomoca lizania dup albo mniej milych srodkow jak przekupstwo czy szantaz. Wyzsze pozycje polityczne pozwalaja zmieniac prawa co oczywiscie mozesz radosnie naduzywac.

 

Dwie uwagi, raz ze nawet z dodatkiem gra miewa swoje gorsze dni jesli chodzi o bugi. Dwa, ze na poczatku trudno ogarnac wszystko bo gra jest zlozona i ma troche... oryginalny interfejs. Trzeba wlozyc troche wysilku ale jak wszystko kliknie gra jest naprawde fantastyczna. Guild ma tez elementy rpg: twoja postac ma pare statystyk, ktore wplywaja na to jak dobrze mozesz robic pewne rzeczy (targowanie sie o lepsze ceny, szybsza producja, walka etc) i sa przedmioty, ktore mozesz uzywac jak bomby zapachowe, ktore mozesz wrzucac konkurentom do sklepow ;) , falszywe dokumenty pozwalajace wrabiac innych w przestepstwa (mozna ozenic sie z bogata kobieta, ustanowic wysokie kary za przestepstwa a potem ja wrobic by zostala stracona a pieniadze przeszly na ciebie:) , napoje polepszajace statystyki i tak dalej. Sa nawet "action pointy" ale tak naprawde uzywasz ich albo by polepszac statystyki albo do specjalnych czynnosci (wiekszosc czynnosci jakie mozesz wykonywac nie wymaga AP.ale mozesz na przyklad napisac o kims obsceniczny wierszyk by ucierpiala ich reputacja lub najac zbirow by spuscili im wp,ierdol). Wiekszosc przykladow jakie podalem to niemile rzeczy jakie mozna wyczyniac w grze ale oczywiscie mozna byc tez czlekiem uczciwym.

 

Szukam jakiegoś tycoona "wakacyjnego" - czyli tycoon, w którym budujemy pole namiotowe, hotel, czy cokolwiek w ten deseń. Coś jak Youda Camper, tylko lepsze :P Mam jakiś Ship Tycoon, czy coś takiego, gdzie tworzymy statek wycieczkowy, z budową pokoi dla gości itd. ale chętnie bym sobie pobudował na lądzie ;)

rollercoaster tycoon wydaje sie oczywista sugestia ale pewnie znasz. jak nie to zarowno dwojka jak i trzecia czesc sa dobre (trzecia jest w 3d)

Odnośnik do komentarza

Mq - oczywiście, że Rollercoastery znam, mam obcykane w pełni, a teraz szukałem właśnie czegoś "wakacyjnego" ;) Ale i tak muszę Ci podziękować za polecenie The Guild, bo widziałem ją często na półkach sklepowych, ale omijałem, jakoś z niewiadomych przyczyn. Teraz najbliższym moim zakupem będzie The Guild 2, zobaczymy, jakie jest ;)

Odnośnik do komentarza

byc moze wyczuwales negatywne fluidy emanujace z pudelka ;)

 

the guild 2 cieszylo sie kiepska reputacja bo mialo wiecej bugow i mniej opcji niz jedynka. podobno ostatni dodatek, renaissance (iirc nie wymagajacy podstawki), sprawil ze gra jest bardziej rozbudowana i grywalna (z patchami). wiec polecalbym albo the guild 2: renaissance albo jedynke w wersji gold.

 

edit: renaissance chyba nie wyszlo w polsce jak patrze. ale na pewno jest dostepne w steamie a jedynka w gogu

Edytowane przez Mq
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Słyszałem, że gry z serii STALKER mają na prawdę dobry, gęsty klimat, ale są też naszpikowane bugami i niedoróbkami. Mógłby ktoś to zweryfikować? Nie chcę kupić jakiegoś zbugowanego dziadostwa :) Na razie odświeżam sobie F1 2010. Śmigam na padzie od Xbox'a. Frajda jest niezła, ale nie ma niestety porównania do wymiatania na kierownicy.

Odnośnik do komentarza

do shadow of chernobyl i clear sky sa mody ktore likwiduja wiekszosc bugow i polepszaja grafike (stalker complete i clear sky complete. ten pierwszy ma latke zeby dzialal z polska wersja). call of pripyat bylo stabilne od poczatku

 

a klime maja w pyte

Edytowane przez Mq
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ale najpierw jednak sprawdź, czy Ci podejdą. Odpal sobie jakieś demko (o ile są), czy coś. Ja kupiłem pierwszego Stalkera jakoś po premierze, później któregoś z następnych w jakiejś reedycji - miałem kilka podejść do gry, ale mnie jednak odrzuciła. Mimo tego, że jaram się tematem Prypeci, uwielbiam dobry klimat w grach i uwielbiam się solidnie wczuwać. Mimo to Stalker jednak mi nie podszedł - tak po prostu. W końcu obie części wylądowały u mojego brata, on sobie chwali, ale podobno sam musiał trochę czasu się wymęczyć, przyzwyczaić i później już leci.

Ja ze swojej strony, z gier pecetowych mogę polecić np. The Path, oraz oczywistą oczywistość, czyli Amnesię (ale nie sugeruj się filmikami, wcale nie jest tak straszna - pod tym względem akurat się zawiodłem). Jak sobie coś jeszcze z klimatycznych przypomnę, to dopiszę.

 

Aha - tak btw - polecam wszystkim sprawdzenie gierki Ride 'Em Low - wyścigówka, graficznie na poziomie w okolicach NFSU/NFSU2, niby szit, ale broni się jednym elementem - możemy tam potuningować np. Fiaciora 125p, Warszawę, Skodę Rapid i inne cudeńka - warto zagrać dla samego funu z przerobienia tych klasyków ;) Bo sam gejmplej jest z lekka syfny - tzn. wieje nudą.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Powiem Ci tak, są fajne ale po jakimś czasie nudne. Pograłem trochę, przeszedłem kampanię [fajna] , w(pipi)iłem się że wuchta rzeczy to DLC [dodatkowe kampanie od razu widoczne w grze -_-' ] multi jest bardzo frustrujący ze względu na to, że jak ktoś ma laga, to gra pauzuje i odlcza 45sekund. Jak lag się skończy to odliczanie się resetuje... Czyli masz lagi co 5 sekund. FAJNIE. Możesz grać! To co że 3 inne osoby w meczu właśnie rzucają monitorem o ścianę :angry2:

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak, są fajne ale po jakimś czasie nudne. Pograłem trochę, przeszedłem kampanię [fajna] , w(pipi)iłem się że wuchta rzeczy to DLC [dodatkowe kampanie od razu widoczne w grze -_-' ] multi jest bardzo frustrujący ze względu na to, że jak ktoś ma laga, to gra pauzuje i odlcza 45sekund. Jak lag się skończy to odliczanie się resetuje... Czyli masz lagi co 5 sekund. FAJNIE. Możesz grać! To co że 3 inne osoby w meczu właśnie rzucają monitorem o ścianę :angry2:

You were talkin' to meh?

 

 

Osobiście uważam, że granie w multi w grach ekonomicznych jest.... uhm..... weird :P Jak multi RTS to coś w rodzaju SC2 itp ;)

Odnośnik do komentarza

szukam czegoś co nie zajmuje dużo miejsca, nie ma wymagań sprzętowych i wciąga jak bagno

nudzi mi się w robocie, a tutejszy komp nie uciągnie zbyt wiele. Aktualnie katuję Doom2, Heroes2, Puzzle Quest, Weird Worlds : RTIS i GTA2

pomóż mi drogie bravo

Edytowane przez Specu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...