Skocz do zawartości

Szukam gry ....


Lesiu_adi

Rekomendowane odpowiedzi

GeneRally - dociągasz mnóstwo tras i fur i masz na kilka wieczorów z głowy, a jak się wciągniecie, to i kilkadziesiąt ;)

Mashed jest genialne, ale dopiero przy 3-4 graczach.

 

Z takich po prostu na dwóch - ja z bracholem sporo czasu przesiedzieliśmy przy Toribash, oraz przy Ragdoll Masters (w tym przypadku raczej w coop, niż vs) na jednym kompie. Poza tym mogę też polecić na coopa Lara Croft:GoL.

Odnośnik do komentarza

Z reguły nie ograniczam się do tak banalnych pytań, ale... co sądzicie o Septerra Core? Naczytałem się, że jest to dość cichy, niedoceniony hit. Że niby dobry RPG ale z pewnymi wadami. Jak to w końcu jest i czy warto się tym interesować w dzisiejszych czasach? A pytam, gdyż na GOG.com jest przecena i grę można dorwać za 3$ - http://www.gog.com/en/gamecard/septerra_core_legacy_of_the_creator

Odnośnik do komentarza

Grałem w SC jak dodali ją do komputer świata, chyba koło 2001 roku, nie pamiętam już za dużo ale skończyłem ją kilka razy. To taki troche wannabe jrpg dla PCtowcow =D Walki mi się podobały, kombosy z kartami, postacie całkiem ciekawe.. Nie kupić za 3$ to grzech imo, sam bym brał gdybym nie miał.

 

Fabuły za to nie pamiętam prawie w ogóle, coś tam o zdobywaniu artefaktów i ratowaniu świata...

Edytowane przez scuff
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
MMO F2P nie istnieje. BO rozumiem, że mówisz także o braku konieczności płacenia za "pudełko" również.
Że niby co?

Istnieje cała masa F2P MMO, na które nie trzeba wydawać ani grosza, a które można ukończyć w całości. Gry tego typu polegają na systemie mikropłatności, tak jak to jest w przypadku TF2 i tych całych zabawnych kapeluszy.

 

Ot chociażby Champions Online jest darmowym MMO. Można wykupić abonament i mieć z tego dodatkowe korzyści, ale równie dobrze można się bawić dobrze i bez niego, mając dostępną całą zawartość gry. Na tej samej zasadzie niedługo w podobny model wejdzie Star Trek Online.

 

Nie siedzę w MMO innych niż wspomniany STO, ale wydaje mi się, że Age of Conan, Lord of the Rings Online oraz Dungeons and Dragons Online także przeszły niedawno na model F2P. Zresztą, chcesz listę darmowych gier tego typu to wejdź w odpowiednią zakładkę na Steam.

Odnośnik do komentarza

Wbijasz wieczorkiem na jakiś polski serwer, ludzie gadają, tworzy się miła atmosfera... Nie trzeba mieć zgranej ekipy :)

 

 

o to to!

Powiem szczerze, że myślałem że przez to F2P będzie mnóstwo gimberów [i fakt, czasami są piskliwe głosiki] ale ogólnie community w tej grze jest za(pipi)iste :)

 

Grałem w to kiedyś, teraz znowu zacząłem i gierka cały czas daje radę.

 

A acziwki to mistrzostwo świata :D

Odnośnik do komentarza
Moja wina - nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie ma dobrego MMO które by było F2P. Albo po prostu mamy odmienne wymagania co do pewnych standardów w grach ;)
Mhm, whatever. TF2 też jest darmowe, tak jakbyś nie wiedział.

 

Płatne nie oznacza dobre i vice-versa. Gry F2P z mikropłatnościami to coraz bardziej standard w branży MMO i prawdopodobnie jej przyszłość. W niektórych przypadkach może się okazać, że więcej kasy można wyciągnąć od osób grających "za darmo", które od czasu do czasu pokuszą się o jakiś mały zakup, albo zostaną poddane różnymi reklamami, aniżeli od samych abonentów. Prosty przykład - wiele osób nawet kijem nie tyka wielu produkcji płatnych (gra + abonament). Jeśli jednak taka gra jest za darmo, lecz z pewnymi drobnymi restrykcjami, albo pewnymi usprawnieniami do pojedynczego zakupu dla konta, to prędzej się wokół czegoś takiego obrócą, a może nawet i zainwestują trochę grosza.

Odnośnik do komentarza

Ależ oczywiście, że nie oznacza. Ale mówiliśmy o MMO, nie grach ogólnie.... więc porównywanie TF2 do MMO to trochę jak Ferrari do Malucha. Niby oba samochody ale...

Ja nie powiedziałem, że gry F2P są "fe" i "be" etc. Samemu gram w TF2 i uważam ją za świetną produkcję. Ja powiedziałem, że OBECNIE nie ma na rynku darmowego MMO które by mogło w najmniejszy nawet sposób konkurować z innymi.

 

MMO to gry na tyle wielkie i skomplikowane, że wymagają dużych środków finansowych by być porządnym softem. Nie da się zrobić dobrego, ładnego i taniego MMO za darmo bo to się musi zwrócić w miarę na początku. Choćby za sprzedawanie boxów. Nikt Ci nie wyłoży dziesiątek milionów dolarów w nadziei że Jaś kowalski się wciągnie w przeciągu tygodnia czy miesiąca i kupi sobie czapeczkę za X dolców. Osoba szczerze zainteresowana woli zapłacić za grę i mieć przyjazne dla oka otoczenie, animacje, przemyślane UI etc. Nie powiesz mi że wspomniane przez Was Champions Online (tak, grałem) wizualnie jest na podobnym poziomie jakościowym do innych obecnych na rynku MMO, bo nie jest. Większość, nie wszystkie, gier które były płatne a stają się F2P robi to z powodu takiego, że sprzedaż nowych kopii i miesięczne wpływy od subskrybentów spadły tak drastycznie, że by pociągnąć na rynku jeszcze trochę muszą stać się darmowe by zainteresować kogoś.

 

Szybki research w szarych komórkach pamięci prowadzi mnie do kilku szybkich faktów:

 

WAR - był hype, był szał, miał być WoW-killer, WAR umierać zaczął po pół roku. Co mamy obecnie? ENDLESS TRIAL !!

WoW - w ostatnim roku spadła ilość subskrypcji o około milion. Co mamy? Nie ograniczony czasowo się Trial

Lineage 2 - mamy jeden serwer w EU, jeden serwer w US - od 2010 roku chodzą słuchy o modelu F2P mającym wejść w 2011-2012

AoC - był hype, był lekki szał - obecnie mamy F2P ale zablokowane 80% rzeczy. Chcesz inną rasę i klasę - płać. Zbalansowane mikrotransakcje jak cholera ;)

 

 

Tutaj już pewien nie jestem, ale w necie wyczytałem, że Star Trek Online w 2010 roku stracił 70% playerbase. Potem padł pomysł o wprowadzeniu modelu F2P w 2011 roku. Zdecydowanie zaważyła tutaj popularność modelu F2P ;)

 

 

Na koniec powiem jedynie:

"TF2 nie było darmowe, tak jak byś nie wiedział" ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...