Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Ferguson dobrze zrobił , sprzedał go za maksymalną kwotę wiedząc że i tak kiedyś odejdzie . Już pewnie rozgląda się za następcami . Za tą kasę może kupić trzech świetnych piłkarzy . Pewna era się w MU skończyła . Scholes , Giggs , Neville pomału kończą kariery . Czas zacząć budować nową drużynę .

 

Całe szczęście że mam wszystkie sezony na dvd od sezonu 2002/03 . Będzie co wspominać .

Edytowane przez malin1976
Odnośnik do komentarza
Lewy obrońca Twente Enschede, 26-letni Edson Braafheid od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Bayernu Monachium. Do finalizacji transferu niezbędne jest tylko pozytywne przejście badań medycznych. Szacuje się, że Bawarczycy zapłacą za Holendra około 2 miliony euro.

 

a o tym ktoś pisał?:

 

Napastnik piłkarskiej reprezentacji Argentyny i Interu Mediolan Hernan Crespo od nowego sezonu będzie grał w barwach FC Genua.
Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza

To nie koniec transferowej ofensywy Realu Madryt. Po sprowadzeniu Ricardo Kaki (68 mln euro) i Cristiano Ronaldo (96 mln euro - nowy rekord), kolejnym celem jest napastnik hiszpańskiej Valencii - David Villa, który to odrzucił ofertę Chelsea Londyn. Później mowa jest o Xabi Alonso (Liverpool), Francku Ribery (Bayern Monachium), Davidzie Silva (Valencia) oraz Raulu Albiol (również Valencia). Wygląda na to, że Real Madryt ponownie chce się stać "Galaktycznym", a ostatnie dwa nowe zakupy tylko to potwierdzają. Dobrze się stało, iż Cristiano Ronaldo odchodzi z Old Trafford. Hiszpania to dobry wybór, cały kraj będzie elektryzował się pojedynkami Portugalczyka z Leo Messim. Za sumę blisko 100 mln euro można sprowadzić strasznie solidnych piłkarzy, a i Alex Ferguson winien dawać więcej szans na grę Naniemu chociażby. Natomiast co do Ricardo Kaki, Maldini powiedział następująco: i jak teraz Milan chce myśleć o zawojowaniu Ligi Mistrzów? To nierealne bez Brazylijczyka.

 

Z jednej strony cieszyć mogą takie spektakularne transfery, ale z drugiej strony ten Pan:

 

Ferrer: Żaden piłkarz nie jest wart takich pieniędzy

Płacimy za piłkarzy tyle, ile są oni warci.

 

Jeśli płacisz aż tyle za zawodnika, reaguje na to cały rynek. Teraz inne kluby mogą żądać równie wysokich kwot. Nie może być tak dużej inflacji na rynku piłkarskim. Będziemy działać zgodnie ze swoim projektem.

 

i ten Pan:

Platini zaniepokojony

- To bardzo kłopotliwa sytuacja, w dobie największego kryzysu w dziejach piłki nożnej. Te transfery kłócą się z ideą fair-play. Zakłócają one finansową równowagę w naszych rozgrywkach - mówi Platini.

 

Mają rację. Oto przykład pierwszy z brzegu:

 

Inter chce 40 milionów za Maicona

Real Madryt i Chelsea Londyn są poważnie zainteresowane pozyskaniem prawego obrońcy Interu Mediolan, Maicona. Włodarze Nerazzurri nie mają jednak ochoty sprzedawać reprezentanta Brazylii, dyktując ceny zaporowe. Podobno klub z San Siro żąda za swoją gwiazdę około 40 milionów euro.

 

Los Blancos byli skłonni zaoferować za defensora holenderskiego pomocnika, Wesleya Sniejdera, jednak odpowiedz z Mediolanu była natychmiastowa. Włosi stwierdzili, że owa wymiana wchodzi w grę, ale pod warunkiem, gdy Los Vikingos dorzucą jeszcze 20-25 milionów euro.

 

Maicon, który w zakończony niedawno sezonie rozegrał dla Interu ponad 40 spotkań przygotowuje się obecnie z reprezentacją Brazylii do startu w Pucharze Konfederacji.

 

Szaleństwo płacić tyle za bocznego obrońcę - Maicona.

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza

goal.com nie wierzę jeśli chodzi o Maicona,Real jest bardziej zainteresowany ściągnięciem lewego obrońcy niż prawego.Villa prawdopodobnie przejdzie do Realu jeszcze w tym tygodni.Xavi Alonso jest kompletnie nie potrzebny.Silva nie jest na sprzedaż,Valencia nie może masowo pozbywać się swoich gwiazd i kogoś sobie muszą zatrzymać.Po Villi najprawdopodobniej rozpoczną się starania albo o Riberego albo Albiola.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

No mi nie chodzi o sam fakt sprowadzenia Maicona ale o to, że jakie absurdalne ceny osiągają piłkarze. Nie są kompletnie warci swoich cen, a wiadomość z brazylijskim obrońcą FC Internazionale to tylko przykład w odniesieniu do słów Ferrera. Kluby płacą astronomiczne kwoty i niedługo (czytaj: w przyszłości) dojdzie do tego, że za Roberta Lewandowskiego będą płacić 50 mln euro, to aż boję się pomyśleć ile osiągnie (tu przykład) taki Luca Toni. Rozumiesz o co mi chodzi? Nie chodzi mi o to, czy ktoś chce prawego czy lewego obrońcę, tylko kwoty za graczy cały czas idą w górę. Nie ma żadnych limitów jeżeli chodzi o wysokość transferów.

 

Valencia ma długi, więc co mają w takim przypadku robić, jak nie sprzedawać swoich zawodników za ogromne pieniądze? Teraz mają ku temu sposobność póki kryzys finansowy nie puka zbyt mocno w kluby piłkarskie. W przyszłym sezonie może być znacznie ciężej wyciągać za graczy wielkie pieniądze.

 

Wieści ludzi powiązanych z Bayernem Munchen mówią, iż Franck Ribery prawdopodobnie zostanie na kolejny sezon w Bundeslidze.

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza
Man U chce podobno sprowadzic A. Sancheza.

 

 

 

Zaje bisty grajek z FM 2007, dobrze robiaxD

 

W 2009 kupuję go ZAWSZE. Konkretnie popier.dala po skrzydle i nawet bramki strzela ;)

 

Co do Maicona. Barca za 30 kupiła Alvesa. Maicon może 40 wart nie jest, ale 30 co najmniej na pewno.

Z kwotami za transfery jest tak, że jak klub nie chce sprzedać, to wystawią cenę i 100 mln za bocznego obrońcę. Jeśli kupiec będzie na tyle głupi i bogaty, to kupi, jak nie, to poszuka innego grajka, bo nawet Alvesa i Maicona da się zastąpić.

Ja tak zawsze w FMie robię... ktoś chce odejść? Proszę bardzo, zezwalam na transfer, ale wystawiam zaporową cenę. Wtedy zawodnik się nie pluje, że nie pozwalam mu odejść, a że nikt go nie chce kupić? Nie moja sprawa ;)

 

...inna rzecz, że ostatnio Man City kupiło ode mnie Ambrosiniego za 53 bańki :D:D

Odnośnik do komentarza

Zwróci się i to znacznie szybciej niż dekada. Rok i zwraca się Cristiano Ronaldo, drugi i trzeci, zwracają się kolejni. Obstawiam maksymalnie trzy lata i wszystko ładnie się pokryje:

 

The Daily Mail podjęło się analizy trzech decydujących czynników.

1. Marka Realu Madryt

 

Może to brzmieć absurdalnie, ale Perez może bardzo zbliżyć się do upragnionej liczby sprzedanych trykotów. Czteroletni pobyt Davida Beckhama w stolicy Hiszpanii podniósł o 137 procent sprzedaż koszulek. W ostatnim roku z reklam klub zainkasował 102 miliony funtów i otrzymał 16,8 miliona za wyjście z fazy grupowej Ligi Mistrzów. Można sobie zatem wyobrazić, co stanie się po transferze obu zawodników. W przypadku spektakularnego sukcesu na mecie przyszłego sezonu, trudno sobie wyobrazić przychodzące zyski dla Madrytu.

2. Wpływy telewizyjne

 

Podobnie jak w Anglii, wpływy z praw do transmisji są ogromne. W 2008 roku Real zdystansował jednak Manchester United i zarobił o 32,5 miliona funtów więcej. Różnica polega na tym, że potentaci na Półwyspie Iberyjskiej rozdzielają praktycznie wszystkie dobra pomiędzy siebie i tym samym Barcelona, jak i Real mają niemal po 50 procent całych zysków. Na umowach z telewizją, â��Królewscyâ�� zarobili 107,7 miliona funtów.

3. Unikatowy system

 

Real Madryt nie podejmuje ryzyka związanego z wielkim zadłużeniem. Mają prawa do własnego stadionu, w odróżnieniu choćby do rywali Serie A i zarobili na meczach na własnym stadionie około 80 milionów funtów w sezonie 2007-08. Status â��non-profitâ�� oznacza też w przypadku klubu wybory prezydenckie. Każdy z kandydatów musi wejść do klubu z kapitałem równym przynajmniej 15 procentom całego budżetu klubu. Perez rozpoczął niedawno swoją drugą kadencję w klubie. Jak widać, pomysłów wciąż mu nie brakuje i jego projekt jest imponujący. Przychodząc do klubu musiał poradzić sobie z zadłużeniem sięgającym 170 milionów funtów. Poradził sobie sprzedając radzie miasta obiekt treningowy znajdujący się w samym centrum Madrytu. Real zarobił na tym 206 milionów funtów. Sytuacja ma się teraz tak, że Florentino może spokojnie zarzucać sieci na kolejnych graczyâďż˝Ś

 

Odpowiedź dla tych, którzy zastanawiają się skąd Real Madrid weźmie na to wszystko pieniądze.

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza

No ten tekst dobrze pokazuje czemu klbu Serie A zaczynaja odstawac od Hiszpanow i Anglikow, kasa, kasa, kasa;] Real chyba naprawde w tym roku przejdzie 1/8 finalu CL. Fifa jak zwykle jeczy, ze Perez psuje rynek, ale pewnie jak zwykle nic nie zrobi.

 

 

Man U chce podobno sprowadzic A. Sancheza.

 

 

 

Zaje bisty grajek z FM 2007, dobrze robiaxD

 

Z kwotami za transfery jest tak, że jak klub nie chce sprzedać, to wystawią cenę i 100 mln za bocznego obrońcę. Jeśli kupiec będzie na tyle głupi i bogaty, to kupi, jak nie, to poszuka innego grajka, bo nawet Alvesa i Maicona da się zastąpić.

Ja tak zawsze w FMie robię... ktoś chce odejść? Proszę bardzo, zezwalam na transfer, ale wystawiam zaporową cenę. Wtedy zawodnik się nie pluje, że nie pozwalam mu odejść, a że nikt go nie chce kupić? Nie moja sprawa ;)

 

 

E... od FM 2008 zawodnik juz sie pluje, ze nie pozwalasz mu odejsc jak robisz taki walek. To juz nie dziala przeciez, a przynajmniej u mnie b. czesto na to narzekaja. jednak nadal jest to skuteczniejsza metoda na podwyzszenie ceny za zawodnika niz zwykle "reject".

Odnośnik do komentarza

Co w tym takiego chorego? Mamy wolny rynek, ktoś chce kupić to kupuje. Ronaldo jest wart tych pieniędzy. Jak Real kupił Beckhama, to szacuje się, że zarobił na tym jakieś 600 mln euro. Wydał, licząc kontrakt, najwyżej 60-70. Cristiano nie jest aż tak medialny, ale to i tak wielkie wydarzenie, a i pod względem sportowym wzbogacenie niezłej drużyny Realu Kaką i Ronaldo nieco mrozi krew w żyłach.

Odnośnik do komentarza
Co w tym takiego chorego? Mamy wolny rynek, ktoś chce kupić to kupuje. Ronaldo jest wart tych pieniędzy. Jak Real kupił Beckhama, to szacuje się, że zarobił na tym jakieś 600 mln euro. Wydał, licząc kontrakt, najwyżej 60-70. Cristiano nie jest aż tak medialny, ale to i tak wielkie wydarzenie, a i pod względem sportowym wzbogacenie niezłej drużyny Realu Kaką i Ronaldo nieco mrozi krew w żyłach.

+1

 

Na Kace i Ronaldo się nie skończy.... :)

Odnośnik do komentarza

Jeden ch.uj generalnie kto przyjdzie. Ot po prostu mecz z Barceloną skończy się 6:5, a z Liverpoolem 4:3, bo po jednej bramce dołożą Kaka, CR7 i Villa. Z tyłu nadal grał będzie Pe "a skopię sobie tego napastnika w 92. min. w polu karnym, przy stanie 2:2" pe, Gabriel "ręka" Heinze i Sergio "to ja nie jestem skrzydłowym?" Ramos.

Odnośnik do komentarza

A to wszystko o czym piszecie powyżej tylko utwierdza mnie w mojej miłości dla Barcy i Arsenalu,a także w tym jak obmierzłe są mi kluby pokroju Realu i Chelsea.

Barca parę lat temu miała dwóch młodych chłopaków - Inieste i Xaviego, którzy wchodzili z ławki, a dziś na koncie mają majstra Europy i CL, a jak Arsenal buduje ekipę wiadomo. Wierzycie, że Real zawojuje Europę z przepakowanym przodem i z biedą z tyłu ? Zaraz się zaczną niesnaski między graczami i gwiazdami a trenerem. Tylko Kaki szkoda, bo Krystyna pasuje do tego grajdołu idealnie. Mam nadzieję, że Ribery i Villa unikną Realu.

Odnośnik do komentarza
A to wszystko o czym piszecie powyżej tylko utwierdza mnie w mojej miłości dla Barcy i Arsenalu,a także w tym jak obmierzłe są mi kluby pokroju Realu i Chelsea.

Barca parę lat temu miała dwóch młodych chłopaków - Inieste i Xaviego, którzy wchodzili z ławki, a dziś na koncie mają majstra Europy i CL, a jak Arsenal buduje ekipę wiadomo. Wierzycie, że Real zawojuje Europę z przepakowanym przodem i z biedą z tyłu ? Zaraz się zaczną niesnaski między graczami i gwiazdami a trenerem. Tylko Kaki szkoda, bo Krystyna pasuje do tego grajdołu idealnie. Mam nadzieję, że Ribery i Villa unikną Realu.

Okienko jeszcze się skończyło a ty gadasz o tym,że Real będzie miał biede z tyłu? Zostały ponad dwa miesiące i Real ma sporo czasu na pozyskanie obrońców.

No Arsenal buduje drużynę naprawdę za(pipi)iście....tylko kiedy oni jakieś trofeum zdobyli?

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
A to wszystko o czym piszecie powyżej tylko utwierdza mnie w mojej miłości dla Barcy i Arsenalu,a także w tym jak obmierzłe są mi kluby pokroju Realu i Chelsea.

Barca parę lat temu miała dwóch młodych chłopaków - Inieste i Xaviego, którzy wchodzili z ławki, a dziś na koncie mają majstra Europy i CL, a jak Arsenal buduje ekipę wiadomo. Wierzycie, że Real zawojuje Europę z przepakowanym przodem i z biedą z tyłu ? Zaraz się zaczną niesnaski między graczami i gwiazdami a trenerem. Tylko Kaki szkoda, bo Krystyna pasuje do tego grajdołu idealnie. Mam nadzieję, że Ribery i Villa unikną Realu.

 

Czy wy jesteście ślepi ,czy serio tak myślicie?Przecież Pepe to świetny obrońca.To,że wy(pipi)ał Hiszpanowi nie znaczy,że jest słaby.Jeżeli Pepe jest słaby to Vidic i Puyol to dno.Bo obecnie Pepe jest jednym z najlepszych stoperów na świecie co udowodni w przyszłym sezonie.3majcie mnie za słowo ;)

Edytowane przez blazej10
Odnośnik do komentarza
To sie zdziwisz, bo z Fma korzysta chociazby Everton. Zreszta przeciez baza FMa jest robiona przez swietnych skautow. Masa nieznanych talentow z Fma wedruje w rzeczywistosci po roku, dwoch do swietnych druzyn: M. Richards, C. Vela, Breno, De Ceglie, Giovinco itp. Zaloze, ze ze w przyszlosci o sile defensywy Francji bedzie stanowil M. Sakho, ktory nadal siedzi w PSG, ale to potrwa juz gora kilka lat. Mozna wymieniac dlugo.

 

Menedżer Arsenalu Londyn, Arsene Wenger zdaje się nie porzucać raz obranej drogi budowania drużyny. Francuz znany jest z tego, że w całej Europie, a szczególnie w swojej ojczyźnie znajduje zawodników, którym w Londynie nadaje ostateczny piłkarski szlif.

Teraz na celowniku Wengera znalazł się 19-letni obrońca Paris Saint-Germain, Mamadou Sakho.

 

 

Arsene czyta nasz foruming.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...