Skocz do zawartości

Przyziemne marzenia, cele


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Na 100% st line na zdjęciu, nawet ma logo st line na błotniku, podczas gdy st ma logo na klapie po prawej. Zderzak też jest inny, o felgach sam wspomniałeś. 

 

Dla mnie w gamie Focusa brakuje czegoś poniżej st (pomijając st diesel). 1.5 182 już tylko automat, do tego niezbyt sportowy podobno, a potem nic i od razu 2.3 280. Szkoda, że nie oferują 1.5 z Fiesty st zrobionego też na 200-210 koni i z manualem. 

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
5 godzin temu, Banny napisał:

 

No mam I gen, więc w drugiej musi być tylko lepiej :reggie:

 

Poza tym, do czego przyrównujesz? Co Ci sie nie podobało?

 

 

 

Wykonanie. Ogólnie wszystkie suvy to dla mnie dziwne twory. W środku bardzo mało miejsca w porównaniu do combi. No i widać, że to wciąż nissan w środku

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.05.2021 o 15:08, oFi napisał:

 

Wykonanie. Ogólnie wszystkie suvy to dla mnie dziwne twory. W środku bardzo mało miejsca w porównaniu do combi. No i widać, że to wciąż nissan w środku

Mam EX 35,kumpel ma dobrze doposażonego Quashqaja  - pisanie,że Fifi  to Nissan w środku to trochę jak "Audi i Skoda to przecież to samo "

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, balon said:

Panie Suvy są właśnie max pakowne. Większe kabiny ze względu na wysokość i wyżej do lini okien w bagażniku co przekłada się na realnie większy litraż.

Tylko niekoniecznie w porównaniu do zbliżonego cenowo klasycznego kombi. Np. u VW T-Roc jest zbliżony cenowo do Golfa kombi, a załadujesz do niego mniej, podobnie porównując Tiguana do Passata kombi klasę wyżej. Z kolei te duże SUV'y finalnie są mniej praktyczne niż vany.

 

Mnie trochę irytuje w tych mniejszych SUV'ach czy crossoverach, że często bazują na modelu półkę niżej, ale ze względu na modę i tendencję ludzi do wybierania obecnie wyższej pozycji za kierownicą, wygryzają mimo niezbyt atrakcyjnej ceny kompakty, klasę średnią czy minivany.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Mustang napisał:

Np. u VW T-Roc jest zbliżony cenowo do Golfa kombi, a załadujesz do niego mniej, podobnie porównując Tiguana do Passata kombi klasę wyżej.

Przecież t roc (pomijam fakt, że to nie jest żaden suv a crossover), jest o ponad 30 cm krótszy od Golfa Kombi, tak samo jak Tiguan od Passata. To jest przepaść w autach, a miejsca wcale nie ma dużo więcej w środku (nie licząc bagażnika). Baaa Tuguan jest prawie 20 cm krótszy od Golfa kombi, a ilością miejsca bije go na głowę w kabinie (bagażnik taki sam litraż). 

 

Polecam pojeździć i użytkować na codzień takie Q7, X5 (o X7 itp nawet nie wspominam), Tuarega czy nawet Kię Sorento lub Huja Santafe itp. To są prawdziwe Suvy i mega obszerne auta. 

 

Odnośnik do komentarza

No są krótsze, ale cenowo wypadają podobnie. A jak to stwierdził Ford ostatnio, dawny nabywca Mondeo, to teraz nabywca Kugi.

 

Te większe są obszerne, ale jak wypożyczałem samochód w Kanadzie do transportu 5 osób i bagażu na 2 tygodnie, to kategoria SUV z przykładowym Grand Cherokee szybko odpadła, po sprawdzeniu pojemności bagażnika nieprzekraczającej 500 litrów. Ostatecznie miałem rezerwację na amerykańskiego minivana, a skończyło się upgradem na wspominanego przeze mnie słoniowatego Suburbana, który to rzeczywiście jest przestronnym SUV'em, że tak powiem. 

 

Ogólnie chodzi mi o to, że SUV'y potrafią być przestronne, ale dla każdej ich klasy istnieją w praktyce tańsze i potrafiące zabrać więcej alternatywy w postaci kombi czy minivanów. Jedyne trzymające się kupy konkretne argumenty za nimi, związane są z siedzeniem wyżej i większym bezpieczeństwem przy zderzeniu z innym pojazdem. No i oczywiście wysokie krawężniki i offroad.

 

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Mustang napisał:

Te większe są obszerne, ale jak wypożyczałem samochód w Kanadzie do transportu 5 osób i bagażu na 2 tygodnie, to kategoria SUV z przykładowym Grand Cherokee szybko odpadła, po sprawdzeniu pojemności bagażnika nieprzekraczającej 500 litrów. Ostatecznie miałem rezerwację na amerykańskiego minivana, a skończyło się upgradem na wspominanego przeze mnie słoniowatego Suburbana, który to rzeczywiście jest przestronnym SUV'em, że tak powiem. 


No ale kombi też potrafią mieć „małe” bagażniki np pierwsza Insignia w kombi, zresztą nowa generacja też nie porywa, przy 5m długości ma 530l dla porównania taki Tiguan ma 600l z 4,5 m (a Allspace - cena Passat 730l), a 5m Suvy nie rzadko mają po 700l kufra i 3 rzędy siedzeń . No i dochodzi w większości przestronniejsze kabina (więcej miejsca z tylu) ze względu ma wysokość kabiny. Temat mocno prześwietlony w praktyce, bo kilka miesięcy temu wybieraliśmy dla siebie, nowe rodzinne auto. 

 

 Miałem zarówno kombi jaki i Suvy (obecnie żona użytkuje już drugiego) i nigdy nie odczułem aby w suvie było mniej miejsca. Wszystko zależy od projektanta i konkretnego modelu.

 


Tak czy siak najbardziej wolę sedany :)  


 

 

7 godzin temu, Mustang napisał:

No są krótsze, ale cenowo wypadają podobnie. A jak to stwierdził Ford ostatnio, dawny nabywca Mondeo, to teraz nabywca Kugi.

No taki se argument. BMW 1 jest droższe od Octavi Kombi, a jednak nikt pakowności nie zestawi bo inny segment. 

 

Co do Kugi to tu się zgodzę, wyjątkowo mały kufer jak w jakimś hatchu (niecałe 420 l). Dla porównania wszystkie Tiguany, Tuscony itp mają po ok 600 l bagażnik. 

Odnośnik do komentarza

Balon ale nie podawaj pojemności bagażnika z broszur dilerów i materiałów reklamowych, bo każdy liczy to inaczej. Jeden do sufitu, drugi tylko do wysokości szyby itp.

 

Np. Fabia kombi poj. baganiżka 530l, Mondeo MK4 kombi pojemność bagaznika 537l. Jak oglądałem w salonie taką Fabie to nie wiem gdzie oni tam 530 litrów widzą. Chyba liczą z każdą wnęką i kołem zapasowym i wnętrzem lamp....

Odnośnik do komentarza

Ogólnie każdy liczy do lini okna, ale np golf ma roletkę dużo poniżej linii i nie masz tych 600l. Fabia pewno podobnie. W ogóle VAG mocno w h tnie. Np mityczna ilość miejsca na nogi z tyłu nowym superb. Na oko jest dużo więcej miejsca niż u konkurenci, ale nikt nie mówi, że siedzisko jest płytsze XD  Spokojnie mam to wsio obcykane. Zawsze mierzę do roletki i długość siedziska tylnego ;)

 

We wrześniu sprawdziłem naście suvów (Vagów, Lexów, BMW, koreńców) i kombi. Sam też użytkuje takie auta. Wszystko zależy od modelu, a nie że suv jest mniejszy niż kombi. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...