Skocz do zawartości

Przyziemne marzenia, cele


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

I tak jesteś zwykle ciut wyżej. Dlatego w rodzinie poszło zamowienie na Fiestę Active, siedzi się troszkę wyżej niż w zwykłej (mała różnica, ale zauważalna przy wsiadaniu), te plastikowe nakładki może kiedyś ocalą lakier, a samochód jest krótszy niż typowy SUV czy tam crossover segmentu B.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ostatnio się podjarałem starszymi limuzynami - Audi, Mercedes, czy Lexus. Poszperałem trochę na Otomoto i jest tego sporo, ale większość z kosmicznymi przebiegami i w wątpliwym stanie, ale trafiłem na taką perłę:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a8-6-0w12-jeden-wlasciciel-od-nowosci-ID6ECzs1.html

 

Duży silnik, bogate wyposażenie, względnie ładny stan, niski przebieg jak na prawie 20-letnie auto, pierwszy włąściciel, cena też znośna. Ciekaw jestem, na ile to legitna opcja.

No i zastanawia mnie, na ile warto kupować hobbystycznie takie auto. Jak z awaryjnością, trzymanie wartości, kosztami ubezpieczenia i utrzymania. Wiadomo, że byłoby do trzymania w garażu i na przejażdżki, bo pali średnio ponad 20l :kekw:

Chyba najgorsze w takim hobbystycznym aucie jest utrzymanie ubezpieczenia, bo OC+AC będzie wynosiło 4-5k. No, a nie mieć AC to chyba trochę szaleństwo przy Audi.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wrażenie, że moje "przyziemne marzenia, cele" jakoś odjechały mocno budżetowo w kierunku nieosiągalnym. 

Toyote gt86 sprzedałem za 54 2 lata temu teraz średnio za zadbaną ( z 2x większym przebiegiem) średnio wołają 70k w górę.

 

Jestem świadomy tego, jak się sytuacja na świecie zmieniła, pragnę jedynie zauważyć, że moje motoryzacyjne marzenia musze odłożyć na znacznie później.

Poza tym, kwestia priorytetów i bieżących wydatków.

 

Niemniej cieszyłbym się z:

 

CLS I gen 5.0  / 350 / 320 cdi

CLS II gen shooting brake

CLA I gen pakiet AMG sedan

G klasa

S3 audi 2015/2016 sedan

A3 S-line tak 2016r. sedan

moze nawet jakieś fajne BMW 5 sedan

Suzuki Jimny

Defender

Lexus IS350/ ISF

Toyota Gt86 I gen

Opel Manta i inne starocie

 

i wiele więcej.. :P

 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Banny napisał:

Ja mam wrażenie, że moje "przyziemne marzenia, cele" jakoś odjechały mocno budżetowo w kierunku nieosiągalnym. 

Toyote gt86 sprzedałem za 54 2 lata temu teraz średnio za zadbaną ( z 2x większym przebiegiem) średnio wołają 70k w górę.

 

Jestem świadomy tego, jak się sytuacja na świecie zmieniła, pragnę jedynie zauważyć, że moje motoryzacyjne marzenia musze odłożyć na znacznie później.

Poza tym, kwestia priorytetów i bieżących wydatków.

 

Niemniej cieszyłbym się z:

 

CLS I gen 5.0  / 350 / 320 cdi

CLS II gen shooting brake

CLA I gen pakiet AMG sedan

G klasa

S3 audi 2015/2016 sedan

A3 S-line tak 2016r. sedan

moze nawet jakieś fajne BMW 5 sedan

Suzuki Jimny

Defender

Lexus IS350/ ISF

Toyota Gt86 I gen

Opel Manta i inne starocie

 

i wiele więcej.. :P

 

No Lexusu ISF to też już cenowo trochę odleciał.Z  V8 można kupić GS-a ze 3x taniej z podobnego rocznika.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Banny napisał:

Kiedys nawet miałem chrapkę i kombinowałem by zakupić "najtańsze" 991 996, jak "takie ok" egzemplarze kosztowały 80k.. Teraz to jakieś 50k więcej trzeba dać xD Tak jak pojawiło się marzenie to i prysnęło.

Sprzedaj wszystkie Lego jakie masz i kupuj 911, w czym problem? ;)

Odnośnik do komentarza
56 minutes ago, Banny said:

Kiedys nawet miałem chrapkę i kombinowałem by zakupić "najtańsze" 991 996, jak "takie ok" egzemplarze kosztowały 80k.. Teraz to jakieś 50k więcej trzeba dać xD Tak jak pojawiło się marzenie to i prysnęło.

Mat z carwow właśnie kupił jeszcze w miarę tanio i też w ostatnim filmiku na prywatnym kanale wspomniał, że 996 już drożeją. 
 

Imo Audi TT 1gen będzie spoko inwestycją. Ponadczasowy design, marka premium, samochód do zabawy - jak zezłomują już wszystkie zarżnięte jako daily, ceny pewnie zaczną odlatywać. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam ostatnio fazę na starsze terenowki. Kiedyś jeździłem Suzuki Jimny i bardzo miło wspominam jazdę po mieście i w terenie, ale na wspomnienie jakiejkolwiek dalszej trasy to aż po dziś dzień dostaje niekontrolowanych palpitacji moszny i skurczu odbytu. 

 

Natomiast teraz takie coś bym brał:

https://www.olx.pl/d/oferta/ford-bronco-4x4-5-8l-CID5-IDP2DK8.html

Widziałem swego czasu (i co wazniejsze- slyszalem) podobnego na żywo. Na weekendowe przejażdżki w sam raz

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja pizgam, zajebisty jest. Uwielbiam design amerykańskich terenówek i suvów z tamtych lat.

 

Też ostatnio coraz częściej myślę nad zakupem klasyka jako inwestycji. Zależy mi raczej na zarejestrowanym już jako zabytek. Spodobały mi się Lexusy LS pierwszej generacji, uważane za limuzyny wszechczasów. Ciekawe, że są lepiej wyciszone niż dzisiejsze Audi A8, a wyposażeniu mają elektrycznie sterowane zagłówki, czy ustawienie pasów kierowcy i pasażera. Jest ich bardzo mało u nas, ale na Otomoto wypatrzyłem fajny egzemplarz zabytkowy. Nie mam teraz za bardzo czasu się tym zajmować, ale chyba wrócę do tematu w lipcu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...