Skocz do zawartości

Colin McRae: DiRT 2


Shakeawake

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Te dema są na PSS USA. Przynajmniej ja stamtąd je ściągałem.

 

Co do samego Dirta 2. Nawet u nas nie powinno w tytule już być nazwiska jednego z najbardziej znanych kierowców rajdowych w historii. Ta gra już nijak ma się do klimatów WRC. Teraz mamy eventy w stylu NFS.

 

Menu faktycznie fajne, jednak real time'owe cuda mieliśmy już w Toca Race Driver 2, ale loadingi to coś nowego.

 

Teraz najważniejsze czyli model jazdy. Jest bardzo zręcznościowy tak jak w jedynce, plusem jest jednak dobre odwzorowanie różnic między drogą gruntową, a twardą. Kolizje są dziwne. Samochód dziwnie się odbija, a raz po uderzeniu w skałę zrobiłem fikołka tak niearealnego, że aż śmiesznego.

 

Online jak online. Jest exp, są rangi... fajnie się gra, ale jest bardzo klasyczny.

 

Grafika jest dobra. Modele samochodów nie powalają detalami, ale już ich kokpity są w stosunku do konkurencji bardzo słabe. Zaskoczyły mnie tekstury podłoża, ale już otoczenie jest zasłaniane przez wszechobecny blur. Szkoda, że mamy głównie pustynne tereny i 30FPS.

 

Może narzekam, ale to nie jest już ten sam Colin (jedynka mi się nie spodobała także). Lubię zagrać w to demko, ale głównie dlatego, że lubię wyścigi.

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale na prawdziwego "WueRCa" się na tej generacji już chyba niedoczekamy (o ile w ogóle :( ).

Takie czasy, że gry są robione pod cusuali. Ma być szybko, łatwo i przyjemnie. A szkoda...

 

Choć jak dla mnie, to jest to świetna gra aby się zrelaksować i odpocząć trochę od symulatorów :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

nie przekonało mnie do siebie demo tej gry - jest jakoś tak nijako, bardzo hamerykańsko, klimat serii całkowicie gdzieś uciekł... szkoda że Codemasters tak bardzo odeszli odeszli od serii Toca i CMR że już właściwie nie ma co szukać w ich grach.

Odnośnik do komentarza

Nareszcie zagrałem w demo. Gra taka sobie, nic specjalnego. Ładna grafika, bardzo dobre udźwiękowienie to chyba największe zalety tej gry. Model jazdy jest bardzo zręcznościowy, ale potrzeba trochę czasu, żeby się z nim oswoić. Singleplayer jakiś taki bez emocji, natomiast multi jest dużo lepszy i dostarcza dużo wrażeń. Nowy Dirt jest całkiem fajny, ale nic nowego nie wnosi i jak by go nie było to nikt by się nie przejął.

Odnośnik do komentarza
Dokładnie, Codemaster to sie robi drugie EA

 

Od EA to się proszę teraz odtentego, bo od roku po Sony to obecnie wydawca z najciekawszą "stajnią" gier. A że w Codemasters się dzieje nie ciekawie to szczera prawda. Nawydają jakiś crapów pokroju Damnation (wiem, że tą perłę poczyniło studio zewnętrzne, a Code tylko go wydali ale i tak). Jeśli OF2 i Dirt nie spełnią oczekiwań to czarno widzę przyszłość Mistrzów Kodu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nowy Dirt to połączenie NFS Prostreet, Grida, MotorStorma no i WRC. Trochę chyba przesadzili bo koniec końców nie wiadomo dla kogo ta gra ma być. Z jednej strony gra jest ewidentnie robiona pod casuali (Flashbacki, zbyt arcadowy model jazdy). Z drugiej mamy licencje, znane nazwiska itp. Trochę razi fizyka wypadków. Można wykonać triple barrel roll i jechać dalej nie tracąc prędkości. Jak kogoś interesuje WRC warto zagrać. Inni niech lepiej zagrają najpierw w MotorStorm.

Odnośnik do komentarza

Oj brakuje mi prawdziwej otoczki WRC. Kierownica, pilot i ja. Colin 1 i 2 to już historia. Dirta 2 kupię dla dobrej zabawy. Przynajmniej znacznie porawiono fizykę, grafikę i dodano nareszcie normalne dźwięki silników. Jest kolorowo i całkiem wesoło.

Dla spragnionych realizmu pozostaje asfalt i Race Pro lub Ferrari Challenge lub oczekiwane przeze mnie Super Car Challenge.

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś z Was jakieś info czy Dirt 2 będzie jutro dostępny w sieci sklepów Media Markt?

Cały dzień próbowałem dodzwonić się do MM w Czeladzi, ale żaden łoś z działu software nie raczył odebrać telefonu.

 

Edit: Właśnie dodzwoniłem się do Czeladzkiego MM, i Dirt 2 ma być dostępny dzisiaj (10 wrz.) po godz 16-tej.

Cena to 229zł. LOL!

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dotarł do mnie Dirt, pograłem ok 3h.

Jeździ sie całkiem przyjemnie, fizyka i sposób prowadzenia samochodów to dobry kompromis między arcadem a symulacją (bardziej w strone arcade), na powtórkach jazda wygląda płynnie i całkiem realistycznie.

Grafika jest wystarczająca, trasy w Utah, Chorwacji czy w Malezji wyglądają pięknie, modele samochodów również, wydaje sie że lepiej niż mitsu eclipse z dema. Fajnie rozwiązana mapka z eventami i ogólnie cale "menu". Wyścigów jest do zaliczenia dużo, ale niestety tak jak sporo osób narzekało przed premierą klasyczne rajdy są tylko niewielką cześcią wszystkich wyścigów... rallycross jest fajny ale już wyscigi trucków jakoś mnie nie przyciągnęły... Za to bardzo przyjemnie śmiga sie w rajdach typu trail blazer i oczywiście w normalnych rajdach. Co jeszcze... hmm... Trasy są fajne ale jest ich mało... Jest co prawda 9 albo 10 różnych lokacji ale na każdej tylko kilka wariantów. Podobnie z samochodami, brakuje typowych aut rajdowych, są jakieś amerykańskie wynalazki typu bmw z4, pontiac solstice, 350z... może i takie samochody jeżdzą w rallycrosach czy np hillclimb'ach ale mnie jakoś tutaj nie pasują... Grając dłuższy czas można jednak o tym zapomnieć i cieszyć sie technicznymi slajdami zaraz obok bandy z jednej i przeciwnikiem z drugiej strony, świetnymi dźwiękami silników, przyzwoitymi zniszczeniami a nawet pierdołami dyndającymi na lusterku w kabinie:D A po zaliczeniu singla, zostaje jeszcze multi, którego bede testowal jutro.

 

Gdyby gra nazywała sie DIRT 2 mialaby u mnie ocene 9, ale w związku z tym ze nazywa sie Colin McRae DIRT 2 daje 8... mam nadzieje że zrozumiecie o co mi chodzi;)

pozdro

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś z Was jakieś info czy Dirt 2 będzie jutro dostępny w sieci sklepów Media Markt?

Cały dzień próbowałem dodzwonić się do MM w Czeladzi, ale żaden łoś z działu software nie raczył odebrać telefonu.

 

Edit: Właśnie dodzwoniłem się do Czeladzkiego MM, i Dirt 2 ma być dostępny dzisiaj (10 wrz.) po godz 16-tej.

Cena to 229zł. LOL!

mm w czeladz to porazka na calego jezeli chodzi o ceny konsol i gier

w mm lub saturnie w katowicach bedziesz mial napewno taniej. mysle ze o te trzy dyszki to spokojnie

sorki za offtop

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...