Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zaczynasz gre (nie wazne czy new game czy load) to wyskakuje okienko logowania do PSN. Dajesz cancel i gra startuje w trybie offline.

 

edit: no chyba, ze wlaczysz gre bedac juz polaczony z siecia to wtedy nie wiem ;) Podejrzewam, ze bedziesz musial sie wylogowac z PSN i dopiero uruchomic gre. Ja nie mam auto logowanie do neta wiec mnie gra pytala tak jak napisalem wyzej.

Edytowane przez Mejm
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moze zabrzmi to dziwnie ale w pierwszym przejsciu upgradowalem tylko zwykly miecz, troche tarczy (zwykla) i crescient falchion +1 znaleziony w grze. Po prostu nie ogarniam kamieni jeszcze. Bez wiki to troche bladzenie we mgle bo bez niej trzeba po prostu eksperymentowac i patrzec jak smieniaja sie statusy (tak mi sie wydaje)

 

Teraz robie drugie podejscie ale jako mag wiec pewnie tez oleje weapony.

Odnośnik do komentarza

OK, gierkę dorwałem. 50 zł za wersję europejską w stanie idealnym, chyba nieźle.

 

Na start mnie uderzyło jak dużo osób wciąż w to pyka, w samym tutorialu biega kilka duchów obok mnie. W Nexusie za to podoba mi się, jak co krok ktoś popełnia samobójstwo i mnóstwo bloodstainów jest na ziemii :D.

 

Jakieś tipy na start? Tu jest trochę inaczej jak w Dark Souls, nie ma ognisk. Muszę przejść całą planszę od samego początku do końca, by być w stanie podnieść poziom? Uzbierałem 900 dusz, ale zginąłem na tej wysokiej klatce schodowej jak się trzech typków z ogniem na mnie rzuciło :(. Później wpadłem do dziury i tak skończyłem pierwszą sesję, muszę coś innego porobić a wieczorem dalej przysiądę.

 

Aha, jeszcze tak ciężko mi się postać turla. To dlatego, że wziąłem soldiera?

Odnośnik do komentarza

OK, gierkę dorwałem. 50 zł za wersję europejską w stanie idealnym, chyba nieźle.

 

Na start mnie uderzyło jak dużo osób wciąż w to pyka, w samym tutorialu biega kilka duchów obok mnie. W Nexusie za to podoba mi się, jak co krok ktoś popełnia samobójstwo i mnóstwo bloodstainów jest na ziemii :D.

 

Jakieś tipy na start? Tu jest trochę inaczej jak w Dark Souls, nie ma ognisk. Muszę przejść całą planszę od samego początku do końca, by być w stanie podnieść poziom? Uzbierałem 900 dusz, ale zginąłem na tej wysokiej klatce schodowej jak się trzech typków z ogniem na mnie rzuciło :(. Później wpadłem do dziury i tak skończyłem pierwszą sesję, muszę coś innego porobić a wieczorem dalej przysiądę.

 

Aha, jeszcze tak ciężko mi się postać turla. To dlatego, że wziąłem soldiera?

Niektóre duchy to nie gracze tylko swego rodzaju wskazówki. W statystykach masz kategorię equip burden, postać dobrze się turla przy wartości mniejszej niż 50%.

 

 

Niech mi jeszcze raz ktoś napisze że DS nie ma fabuły:

 

http://www.gamefaqs.com/ps3/954345-demons-souls/faqs/62697

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

No nieźle, teraz raven doszedł do elity. Czekają Cię niezapomniane chwile. Dużo bym dał by znów po raz pierwszy odwiedzić przerażające więzienie, bagna gdzie czujesz się kompletnie zagubiony i zdezorientowany czy tajemnicze królestwo. To jedyne uczucie bezpieczeństwa w Nexusie z dołującą muzyką w tle. I sarkastyczno-depresyjnymi powiedzonkami nielicznych NPC. I niektóre świetne walki z bossami gdzie czasem moralność stoi na drodze. Dobra gra.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Na razie tylko grę kupiłem, jeszcze nie wiadomo, czy będę zdolny podjąć wyzwanie czy ucieknę do kątą z płaczem, że kolejny raz przegrałem ;). I osobiście nie wierzę w żadne elity, ani do takowych nie chcę należeć jeśli faktycznie ktoś coś takiego uznaje. Po prostu gram w gry, które mi się podobają i liczę na to, że Demon's Souls będzie jedną z nich. Na razie zapowiada się świetnie.

 

Aha, jeszcze jedno mi się rzuciło w oczy, jak tak próbuję sobie skojarzyć co o tej grze czytałem wcześniej. Że niby grafika jest słaba. Jak na mnie jest bardzo ładna i czytelna, stylistyka jest świetna, plansze rozległe i monumentalne, animacja bardzo ładna i w ogóle przyjemnie się na to patrzy. Oczywiście to takie pierwsze wrażenia.

Odnośnik do komentarza

A właśnie, jak to jest z przedmiotami? Czy one odnawiają się za każdym razem jak wracamy do Nexusa, tj. można np. farmić Firebomby biorąc je z wieży na dole której jest Cling Ring itd.? Jak to zazwyczaj gracze mają, jestem okropnym chomikiem i zazwyczaj kończę gry używając Potionów i Etherów, nigdy nie dotykając niczego innego, no bo przecież przyda się później :P. Jeśli tutaj miałbym pewność, że w razie czego mogę sobie nafarmić z odpowiednich lokacji dane itemki to może bym miał inne podejście.

Odnośnik do komentarza

A właśnie, jak to jest z przedmiotami? Czy one odnawiają się za każdym razem jak wracamy do Nexusa, tj. można np. farmić Firebomby biorąc je z wieży na dole której jest Cling Ring itd.? Jak to zazwyczaj gracze mają, jestem okropnym chomikiem i zazwyczaj kończę gry używając Potionów i Etherów, nigdy nie dotykając niczego innego, no bo przecież przyda się później :P. Jeśli tutaj miałbym pewność, że w razie czego mogę sobie nafarmić z odpowiednich lokacji dane itemki to może bym miał inne podejście.

Przedmioty które dostajesz od zabitych przeciwników można farmić bez końca, te które leżą na ziemi tylko raz.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze różnice przy przesiadce z Darków na Demony to to, że Fast rolla mamy już tylko przy 50% equip burden; w grze nie ma Poise, przez co każdy cios przeciwnika przerywa nam nasz atak (BARDZO istotne w PvP); zbroje nie są  upgrade'owalne, przez co to, jaką nosimy ma IMO dużo mniejsze znaczenie niż w Darkach; Magia jest mocniejsza, a dzięki Manie możemy używać jej dużo więcej i cheesować bossów. Tak samo łuki (a konkretnie Sticky upgrade Compound Long Bow) są mocniejsze i lepiej się skalują, znacznie ułatwiając grę (zwłaszcza w 5-X, hehe).

Generalnie dzięki trawsku (które można farmić/ stosunkowo tanio kupować) i tempu jego jedzenia nie musimy martwić się o to, czy starczy nam leczenia na walkę z bossem i praktycznie wszystko można stankować, przez co imo przy przesiadce z DaS na DeS mamy wrażenie, że gra jest prosta.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mozesz wyjsc w dowolnym momencie przez quit w menu i powinienes po loadzie byc w tym samym miejscu z dotychczas pokonanymi przeciwnikami.

 

I jesli nie idzie ci barbem to po prostu zle grasz bo barb jest typowo melee i ma duze statsy ataku etc. Najprawdopodniej za szybko chcesz uje.bac potwora, wyczerpuje ci sie stamina i du.pa. Obczaj paterny atakow przeciwnikow (sprobuj ich np. obejsc i zadac cios w plecy) i obserwuj ile zjada ci staminy na tarczy, ile po ataku itd. Zmiana postaci nic nie zmieni jesli nie wezmiesz tych czynnikow pod uwage.

Odnośnik do komentarza

Mozesz wyjsc w dowolnym momencie przez quit w menu i powinienes po loadzie byc w tym samym miejscu z dotychczas pokonanymi przeciwnikami.

 

I jesli nie idzie ci barbem to po prostu zle grasz bo barb jest typowo melee i ma duze statsy ataku etc. Najprawdopodniej za szybko chcesz uje.bac potwora, wyczerpuje ci sie stamina i du.pa. Obczaj paterny atakow przeciwnikow (sprobuj ich np. obejsc i zadac cios w plecy) i obserwuj ile zjada ci staminy na tarczy, ile po ataku itd. Zmiana postaci nic nie zmieni jesli nie wezmiesz tych czynnikow pod uwage.

Innymi słowy, grając na pałe nic nie zdziałasz. Gra jednak troche kombinowania od gracza wymaga :)

Odnośnik do komentarza

Przed odpaleniem wiedziałem że ta gra będzie trudna ale nie spodziewałem się że tak szybko zostanie mi spuszczony wpier.dol. ;x Muszę przysiąść ponownie w większym skupieniu. I jeszcze pytanie czy jeśli mam grę odpaloną w trybie online to inni gracze mogą mi ewentualnie pomóc w walce etc.?

Barbarian to jakby tryb hard, a royal - easy. Także na pierwszą postać lepiej nie brać żadnej z tych klas.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...