Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Skończyłem grę w ubiegłym roku i niebawem będę przymierzał się do wbicia pozostałych trofeów gdyż niewątpliwie warto.

 

Pierwszy raz grałem jednak na ślepo i w dodatku online, także zacznę sobie nową postać. Mam w związku z tym pytanie:

 

W jaki sposób najlepiej i najszybciej załatwić sprawę z tendencies (aby otrzymać wszyskie unikatowe itemy) - najpierw robić pure white czy pure black? Czy jest możliwe załatwić sprawę z tendencies w 2 przejściach czy trzeba do tego trzeciego przejścia?

Odnośnik do komentarza

Cały tendency stuff (character i world) można załatwić w 1 runie :D (kolejne przejścia do platyny są tylko po to, by zrobić odpowiednie czary/itemki z dusz bossów).

W skrócie: graj offline wyłącznie jako Dusza, po ubiciu bossa rób suicide w Nexusie żeby wrócić do Soul Form. Po trzecim bossie danego świata masz Pure White, robisz cały stuff z tej tendencji we wszystkich światach.

Teraz zamieniasz się w Body form i giniesz  w tej postaci 7x w danym świecie - będziesz potrzebował zapasu zebranych przez grę Stonesów of Ephemeral eyes, wracasz do Nexusa i wybierasz ponownie dany świat (bo dopiero wtedy "odświeża" się World tendency), robisz cały stuff z Black, pamiętasz o zabiciu Primeval demonów oraz Black NPC Phantomów - razem z tym ostatnim przesuwasz swoje Character Tendency w kierunku White.

Po ubiciu wszystkich 5 Black NPC powinieneś mieć Pure White char tendency (zakładając, że nie grałeś online i nie zabiłeś nigdy niewinnego enpisi ;) ). Łykasz wtedy pierścionek od Monumentala.

Następnie zaczynasz ubijać NPCów z Nexusa (trzeba zabić chyba 5, zacznij od tych najmniej przydatnych), osiągasz Pure Black Character, robisz quest od Mefistofeleski (czyli ubijasz resztę npców - pamiętaj by łyknąć do tej pory wszystkie czary od Freke'a czy Yurii) i tym samym kończysz wszystko, co wymaga manipulacji tendencjami w 1 run ;)

Edytowane przez Qjon
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dzięki za wyczerpujący opis :).

 

Btw. tego NPCa który ubija innych, bodajże Yurta, mogę normalnie ubić od razu po spotkaniu go i nie będzie to miało wpływu na Tendency? W pierwszym walkthrough skubaniec mi ukatrupił prawie wsZytskich nauczycieli i na końcu nie miałem jak kupić czarów, także pewnie i tak zacznę od nowa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Platynuje właśnie DS i jak poczytałem i doświadczyłem jak niemiłosiernie randomowe jest zdobywanie Pure Darkmoonstone, Pure Clearstone i Pure Bladestone, to od razu pomyślałem o tym, żeby ktoś mi to dropnął.

 

Ma ktoś te kamienie i może mi je wyrzucić online? Będę niezmiernie wdzięczny. (nie cierpię w grach elementów, które nie są skill dependent). 

 

Mój SL, to 105. 

 

 

EDIT:

 

Mam wersję US. :)

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość mate5

Podjąłem dzisiaj dwie (chyba) bardzo ważne decyzje :P i ciekaw jestem czy były słuszne. Więc w 3-2 nie wypuściłem typa z klatki a w 1-2 zamordowałem rycerza który był więziony (nie ostravę tylko innego, w takim wielkim pancerzu). 

 

Wiem, że mógłbym sprawdzić na wiki ale już kiedyś pisałem że każda wizyta tam owocuje wielkim spoilerem. :)

Odnośnik do komentarza

Pobrałem wczoraj cyfrową wersję gry i tak oto stałem się posiadaczem wszystkich dostępnych edycji Demon' Souls :)

 

Odpaliłem swoją ostatnią postać celem chwilowego pomachania mieczykiem... skończyło się na trzech godzinach latania jako Blue Phantom. Co za gra...

 

Możemy się spodziewać wzmożonego ruchu w temacie. Qjon, nie wiem, czy wyrobisz z odpowiedziami ;)

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Jak jest z leczeniem w pvp? Zawsze myślałem, że "nie wypada" tego robić.

 

 

Zacząłem Dark Souls ale jak tylko skończę to zacznę Demon's ng+ tym razem melee only. Magia czasem zbyt ułatwiała walkę z bossami.

Odnośnik do komentarza

Wypada, nie wypada - czy wypada w takim razie castować sobie przed pojedynkiem Second chance? Grać na stunlock combo dwoma katanami, z którego wyrwanie się jest wiedzą tajemną znaną tylko nielicznym?

 

PvP z DeS dużo mniej podoba mi się właśnie z takich powodów - leczenie się jest zbyt bezkarne i łatwe, brak poise i znacznie łatwiejszy stunlocking, dużo prostsza metagame... Co z tego, że laguje mniej, skoro prawie każdy przeciwnik to dualkat/dbs curse user.

Odnośnik do komentarza

Nie. Pewne elementy gameplayu zostały przemodelowane w Dark Souls. Design poziomów, system magii, tzw. weapon crafting - w Demon's Souls wyglądały inaczej, co wcale nie znaczy gorzej. Do tego w kontynuacji zabrakło nowatorskiego systemu tendencji, który zastąpiły nieco uproszczone Covenanty. Niektórzy preferują pierwszą część, inni natomiast chwalą sobie sequel - najlepiej sprawdź obie i sam zdecyduj.

Odnośnik do komentarza

 

 

Demon jest nieco krótszy i łatwiejszy niż Dark Souls, także Demon będzie idealną "rozgrzewką" przed bardziej rozbudowanym, trudniejszym i bardziej czasochłonnym Darkiem

 

A nie jest tak, że Demon's Souls jest, powiedzmy uboższą wersją Dark Souls?

 

Uboższą niekoniecznie, ale magia w Demonie jest zupełnie inna niż w Darku. W demonie masz pasek many który możesz regenerować za pomocą mikstur i pierscieni co ułatwia znacznie rozgrywkę bo na dystans ubijasz kogo chcesz w dość krótkim czasie. Natomiast w Darku masz ograniczoną ilośc użycia magii poprzez zastosowanie limitu użycia konkretnego czaru  np fireball 5 razy na rozgrywkę ( od bonfire do następnego bonfire ). Także przez zastosowanie limitu w Darku już nie jest tak łatwo jak w Demonie.

Walka meele jest niemal taka sama jak w obu częściach, crafting bardziej mozolny na pewno jest w Demonie gdyż jest pierdyliard surowców z czego niektóre są tak rzadkie ze platynowania się odechciewa. Różnorodność lokacji przemawia bardziej za Darkiem jest ich więcej i są ciekawsze. (vide Anor Londo )

Edytowane przez Sadzikkk
Odnośnik do komentarza
Gość kaz_

Wczoraj zacząłem grać po raz pierwszy i w sumie mam trochę mieszane uczucia.

Zrobiłem sobie postać Thiefa, wszystko fajnie, znalazłem po drodze jakiś sejmitar, ciacham sobie wszystko na luzie w 1-1. Phalanx pada po 5 minutach.

No to lecę dalej 1-2 i już trochę zaczęła się lipa, nie wiem czemu, ale czuję, że moja postać jest strasznie słaba. W sumie trochę zjebałem, bo nie mogłem znaleźć Monumentala w Nexusie i gdy miałem 10k dusz to zamiast zainwestować je w statystyki postaci straciłem je głupio gdzieś na polu walki.

Zaciąłem się na Tower Knight'cie czy jak on tam ma, tak naprawdę samo dojście do bossa to mordęga, szczególnie przy wejściu do zamku, gdzie stoi combo kusznicy+rycerz, ciągle tam ginę.
Itemów leczniczych coraz mniej, ekwipunek się zużywa, a ja ciągle tracę dusze, wiem że gra z założenia jest trudna, ale czuję, że czegoś nie wiem albo coś zepsułem w rozwoju postaci :F

Mógłby ktoś zapodać tipy na początek? Spróbowałem też pójść do 2-1, ale to nie ma sensu bo tam ginę jeszcze szybciej. Nie wiem w sumie czy nie zrobić nowej postaci, czy może mam się wrócić do 1-1 i grindować dusze? Help plox.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...