Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Więc którą postacią najlepiej zacząć przygodę?

Ogółem klasy nie mają prawie żadnego znaczenia w DS, to co napisałem odnosi się do pierwszych dwóch, może trzech godzin gry. Graj tą klasą której ekwipunek ci odpowiada.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Ja zaczalem przygode od Knighta (zawsze lubilem ta klase) i w cala gre przelazlem offline. Do tego kupilem sobie tylko jeden czar a tak to caly czas melee. I racja jest, ze klasa nie gra roli. Mozesz zaczac jako Thief a skonczyc rzucajac najpotezniejsze czary.

 

Do pomocy przy bossach mozesz przywolac ludzi za pomoca kamyka (chyba niebieskiego i chyba tylko jak jestes w body form).

 

Teraz gram 2gi raz od nowa i wybralem maga bo raz, ze chcialem sprawdzic jak to z tym przegieciem magii jest a dwa, pograc postacia, ktora nie uzywa broni (taki klasyczny mag, ze tylko czary i nic wiecej). No i troche nie wyszlo bo nawet na poczatku startujemy z mieczem i tarcza. Pozniej robi sie juz lepiej ale i tak sa momenty w grze, ze lepiej uzywac broni niz magii. Dlatego jestem tym troche rozczarowany, ze niby gramy jak chcemy ale bez weapona jednak sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza

Zacząłem od początku Knightem i lepiej mi idzie. W pierwszej lokacji, gdzie trzeba otworzyć wielką bramę za którą czai się boss a'la wielki ślimak z tarczami [Phalax czy coś] raz tylko poległem. Przy takim większym rycerzu. Nie ogarniam staminy bo dość szybko się kończy przy takim mocniejszym rycerzu. Blok - stamina schodzi, atak - to samo, uskok - to samo. Pozostaje tylko uciekać, czekać aż się stamina odnowi i atakować po trochę. Czy jakieś lepsze techniki macie?

 

btw wchodząc do menu gra się nie pauzuje i cały czas mogę zginać?

Odnośnik do komentarza

Nie, taki zwykły przeciwnik tylko że większy i bardziej opancerzony, miał trochę niebieską poświatę. Spotkałem go na murze gdzie stały katapulty. Skubany napiera srogo i stamina się kończy w mgnieniu oka od samego blokowania. Mniej problemu sprawił mi boss niż ten typ.

 

Po pokonaniu  bossa mogę wrócić do nexusa albo dalej szwendać się po zamku... w tym nexusie można coś ciekawego porobić? Pytanie czy z nexusa mogę się teleportować z powrotem w to samo miejsce?

Odnośnik do komentarza

Pozostaje tylko uciekać, czekać aż się stamina odnowi i atakować po trochę. Czy jakieś lepsze techniki macie?

 

Odsuń się trochę, opuść tarczę i daj staminie się odnowić. Tak właśnie ma być, gdybyś mógł całą grę z tarczą w górze biegać to byłoby trochę za łatwo, i tak nie jest to jakoś strasznie ograniczone IMO.

 

Nexus to po prostu hub, w którym masz kupców, kowala, możesz levelować postać no i wybierasz sobie planszę.

Z Nexusa wracasz chyba na początek świata, ale jeśli dobrze czytałem to w trakcie gry otwierasz sobie różne skróty i przejść z 1-1 do 1-2 (czyli po prostu dalszej części tego samego levelu) można dużo szybciej niż to miało miejsce na samym początku. Ale nie sprawdziłem tego empirycznie, więc jak coś źlę mówię to poprawcie mnie.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

 Nie ogarniam staminy bo dość szybko się kończy przy takim mocniejszym rycerzu. Blok - stamina schodzi, atak - to samo, uskok - to samo. Pozostaje tylko uciekać, czekać aż się stamina odnowi i atakować po trochę. Czy jakieś lepsze techniki macie?

 

To jest właśnie piękno systemu walki w serii Souls - zielony pasek Staminy. Znajdź złoty środek - cierpliwie czekaj, obserwuj przeciwnika, przyjmij cios na gardę, wstrzymaj się - nie pozwól sobie na nonszalancję, lepiej wyprowadzić o jeden atak mniej niż stracić w ferworze walki cały zapas tej cennej energii. Morderczy taniec, w którym opanowanie i cierpliwość jest kluczem do sukcesu.

 

Ewentualnie

 

wymasteruj parry i rozpyerdalaj wszystko na swojej drodze

 

:banana:

 

Edytowane przez stoodio
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nexus ma parę smaczków, które warto samemu znaleźć. Nic wielkiego, ale jest.

 

 

Tak gra ma coś w sobie że 4 lata po premierze, co jakiś czas, przychodzi ktoś nowy do tego tematu i opisuje jak to ciężko jest w Boletarian Palace. :)

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Powęszyłem dziś jeszcze raz po Boletarian Palace, smoki wywiało więc skroiłem parę przedmiotów. Mam wielką tarczę, pokazuje mi że mam za mało siły a mimo to mogę ją normalnie nosić wtf?

 

Plus skumałem że po Phalanxie została mi dusza którą można użyć bądź nie, do czego toto potrzebne?

 

Można gdzieś sprzedać śmieć co mi są nie potrzebne?

 

Apgrejdować podstawowy oręż/zbroję czy czaić się na jakieś lepsze?

Odnośnik do komentarza
Powęszyłem dziś jeszcze raz po Boletarian Palace, smoki wywiało więc skroiłem parę przedmiotów. Mam wielką tarczę, pokazuje mi że mam za mało siły a mimo to mogę ją normalnie nosić wtf?
 

 

 

Hmm, może chodzić tak, ale nie biegać? Albo możesz używać ale bez jego specjalnych właściwości, nie pamiętam.

 

Plus skumałem że po Phalanxie została mi dusza którą można użyć bądź nie, do czego toto potrzebne?
 

 

 

To ci bodajże daje daną liczbę dusz (można użyć w menu), albo możesz zostawić bo przyda ci się do ulepszania broni - pewny co do tego drugiego nie jestem.

 

Można gdzieś sprzedać śmieć co mi są nie potrzebne?
 

 

 

Nie ;D You either like it, or drop it.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

 

Powęszyłem dziś jeszcze raz po Boletarian Palace, smoki wywiało więc skroiłem parę przedmiotów. Mam wielką tarczę, pokazuje mi że mam za mało siły a mimo to mogę ją normalnie nosić wtf?
 

 

 

Hmm, może chodzić tak, ale nie biegać? Albo możesz używać ale bez jego specjalnych właściwości, nie pamiętam.

 

Przyjmij pierwszy lepszy cios na tarczę, to się przekonasz, ile jest warta z twoimi obecnymi statmi.

 

 

Plus skumałem że po Phalanxie została mi dusza którą można użyć bądź nie, do czego toto potrzebne?
 

 

 

To ci bodajże daje daną liczbę dusz (można użyć w menu), albo możesz zostawić bo przyda ci się do ulepszania broni - pewny co do tego drugiego nie jestem.

 

Tak - w późniejszym etapie gry używając duszy Phalanxa, wykujesz Scraping Spear.

Odnośnik do komentarza

Do jakiej następnej lokacji najlepiej się wybrać? Czy może dalej zwiedzać pałac?

 

Najlepiej odkrywaj grę sam, a pytania zadawaj tylko jeśli nie ogarniasz czegoś z mechaniki lub systemu. 

 

 

e: Figaro mnie uprzedził o kilka sekund ;/

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Do jakiej następnej lokacji najlepiej się wybrać? Czy może dalej zwiedzać pałac?

 

Ja też wyczytałem rady, by samemu zwiedzać i niekoniecznie iść po kolei, tj. 1-1, 1-2 itd. ale np. 1-1, 2-1, 3-1 itd. Próbuj sam, poznawaj ;).

Odnośnik do komentarza

Tarcza to bodajze purple flame shield. Jak ja sobie ogladasz w menu to na czerwono ci zaznacza staty, ktore sa obnizone i te ktorych ci brakuje by tarcze nosic (pewnie brak ci sily).

 

Jesli chcesz farmic dusze to proponuje 4-1. Pozniej to zalezy od tego jaki masz lvl i co chcesz robic (farmic kamienie czyli upgradowac bronie, zdobyc jakies szmaty, konkretny przedmiot/bron) ale do tego potrzebujesz juz wiedzy gdzie co jest a to wiaze sie z akapitem nizej.

 

I jak ludzie radza - piz.gaj samemu jesli chcesz sie cieszyc gra (bardzo trudna sciezka) albo jak czegos nie wiesz to pytaj albo odwiedz http://demonssouls.wikidot.com/ gdzie jest wszystko (troche latwiejsza droga).

 

Palac mozesz zwiedzac zeby sobie zielska pofarmic. Innego zastosowania nie widze.

 

A jak zaj.ebales tarcze smokom? Oba byly w gniezdzie tylko czerwony odlecial czy nie bylo ich wcale? Bo jako Knight to nie dalbys rady w zbroi dobiec do gniazda kiedy czerwony kosi mostek. Chyba, ze sciagnales zbroje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...