Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kumam.

 

Co za po(pipi)ana aktualizacja. To co, w modelach, które miały Other OS tego nie wyłączą, a w modelach, którego tego nie miały (slim) wyłączą? Już w ogóle niezdrowe jest, że mam slim a muszę to w ogóle ściągać... :/

 

edit: aha, to jakiś stary bullshit. fajnie dabman, że dajesz niepodpisane cytaty.

 

no przecież jest podpisany "Geoff Levand" jest to gość pracujący w sony, zajmuje się linuxowym kernelem.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

popieram przedmówce, a Ty MCDrive bądź dalej ruchany przez Sony. Carry on.

Hehe, dobre.

Ja podzielam zdanie MCDrive. Robicie wielkie halo o brak możliwości instalacji os, choćby to była główna opcja PS3. Konsole służą do grania, reszta jest tylko opcjonalna.

 

no wiesz, zawsze to jest kastrowanie kupionego sprzętu z dodatkowych funkcji które miałeś...to że tobie nie zależy na linuxsie nie znaczy że innym też (mi osobiście zwisa).

Ciekawe jest to że w ,,plusach ps3'' zawsze padało to że możesz zainstalować Linuxa :teehee:

 

Ciekawa teoria czemu go wywalono:

Echa afery linuxowej, jaka rozpętała się wokół nowego firmware'u dla PlayStation 3, nie cichną, a na tak żyznym gruncie teorie spiskowe pojawiają się jak grzyby po deszczu. Bardzo dorodnym grzybem jest plotka, jakoby Sony usunęło możliwość instalowania "własnego" systemu operacyjnego na PS3 z powodu... nadchodzącej premiery PlayStation Move.

 

Jeden z użytkowników YouTube'a o nicku meowmmmmm miał usłyszeć od pewnego programisty, że prawdziwym powodem, dla którego nowa aktualizacja usuwa funkcję "Other OS", było udostępnienie dodatkowego rdzenia procesora Cell dla potrzeb nowego kontrolera.

 

 

Update 3.21 określany przez Sony jako łatanie dziury w zabezpieczeniach jest kłamstwem. Dotychczas Sony twierdziło, że ósmy SPE procesora Cell był nieużywany dla zwiększenia wydajności produkcji, lecz tak naprawdę był on zarezerwowany dla "Other OS". Aktualizacja 3.21 tak naprawdę ma na celu ukrycie faktu, że ów ósmy rdzeń jest potrzebny do funkcjonowania PlayStation Move bez uszczerbku dla grafiki i gameplayu.

 

 

Plotka ta brzmi niewiarygodnie, choć jeżeli jakimś cudem okazałaby się prawdą, na pewno wywołałaby jeszcze większy szum i kontrowersje. Oznaczałoby to bowiem, że Sony wykorzystało sytuację z GeoHotem do zatajenia prawdziwego powodu okrojenia możliwości starszych wersji PS3. Może firma uznała, że premiera Move nie jest wystarczająco dobrym powodem dla uniemożliwiena korzystania z własnego systemu operacyjnego? Byłoby to całkiem sprytne posunięcie.

by: konsolowisko

 

ps. gracze chcą zaciągnąć Sony do sądu za 3.21 :)

Odnośnik do komentarza

3.21 niczego nie psuje ? Mam ściągnięty na dysku, i tak nie korzystam z linuksa, na Sony też nie jestem obrażony i nie interesują mnie nawoływania GeoHota, więc bym zainstalował.

AbraHAM, jesteś pewien, że to Firmware ? Ostatnio do GTA IV wyszła jakaś łatka, chyba, że inne gry też przyśpieszyły.

na 100% nowy freware przyspiesza system , wszystko gry sie szybciej wczytuja, podczas grania naciskajac PS buton mamy szybszy dostep do menu wiadomosci i chatu, o i trofea wczytuja sie szybciej , jak narazie jestem zadowolony z nowego sofciku.

Odnośnik do komentarza

 

Ciekawa teoria czemu go wywalono:

Echa afery linuxowej, jaka rozpętała się wokół nowego firmware'u dla PlayStation 3, nie cichną, a na tak żyznym gruncie teorie spiskowe pojawiają się jak grzyby po deszczu. Bardzo dorodnym grzybem jest plotka, jakoby Sony usunęło możliwość instalowania "własnego" systemu operacyjnego na PS3 z powodu... nadchodzącej premiery PlayStation Move.

 

Jeden z użytkowników YouTube'a o nicku meowmmmmm miał usłyszeć od pewnego programisty, że prawdziwym powodem, dla którego nowa aktualizacja usuwa funkcję "Other OS", było udostępnienie dodatkowego rdzenia procesora Cell dla potrzeb nowego kontrolera.

 

 

Update 3.21 określany przez Sony jako łatanie dziury w zabezpieczeniach jest kłamstwem. Dotychczas Sony twierdziło, że ósmy SPE procesora Cell był nieużywany dla zwiększenia wydajności produkcji, lecz tak naprawdę był on zarezerwowany dla "Other OS". Aktualizacja 3.21 tak naprawdę ma na celu ukrycie faktu, że ów ósmy rdzeń jest potrzebny do funkcjonowania PlayStation Move bez uszczerbku dla grafiki i gameplayu.

 

 

Plotka ta brzmi niewiarygodnie, choć jeżeli jakimś cudem okazałaby się prawdą, na pewno wywołałaby jeszcze większy szum i kontrowersje. Oznaczałoby to bowiem, że Sony wykorzystało sytuację z GeoHotem do zatajenia prawdziwego powodu okrojenia możliwości starszych wersji PS3. Może firma uznała, że premiera Move nie jest wystarczająco dobrym powodem dla uniemożliwiena korzystania z własnego systemu operacyjnego? Byłoby to całkiem sprytne posunięcie.

by: konsolowisko

 

 

Trochę nie trafione te przypuszczenia. Z tego co wiadomo 8 spe jest nieaktywny lub uszkodzony. Sony nie dawało rady wyprodukować pełnowartościowych układów Cell, było za dużo odrzutów, wiec postanowili że zostawią 7 jednostek spe.

Odnośnik do komentarza

ja sam juz nie wiem mam sciagac czy nie........??? jak to na serio jest z ta awaryjnoscia sytemu po latce.....??

 

Jak konsola komuś padła zaraz po zrobieniu update to na 90% był to czysty przypadek. Wątpię żeby miało to wpływ na yolda lub czytnik, to tak jakby zastanawiać się czy komputer mi padnie jak zamienię win xp na win 7.

 

Jak nie zależy ci na other os i custom firmware to śmiało możesz instalować :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

wiadomoco dodaje/zmienia nowy fw3.30?

 

 

Cytując news z polygamii:

 

"Jak poinformowało Sony - już niedługo możemy spodziewać się obowiązkowej aktualizacji firmware PS3 do wersji 3.30. Nowa wersja oprogramowania pomoże nam lepiej sortować trofea, oraz przygotuje konsole do czerwcowej łatki umożliwiającej granie w 3D.

 

Nowe opcje dotyczą zarówno sortowania, jak i porównywania zdobytych trofeów z innymi graczami. Ustawiać będziemy mogli po dacie ostatnio zdobytych osiągnięć (rosnąco i malejąco) zarówno tytuły gier, jak i poszczególne trofea. W tym drugim przypadku będzie też można wybrać opcję układania ich po tytule i stopniu."

 

Czyli nie za wiele, to raczej grunt pod update 3D

 

Oficjalne potwierdzenie na PS3 Blog EU

Edytowane przez Lamkers
Odnośnik do komentarza

Brak mi słow... "naprawili" niby youtube bo znowu działa (inna sprawa, ze jakość na PS3 jest 4x niższa niż najniższa do wyboru na PC) ale z(pipi)ali coś innego. Przeglądarka nie przechowuje w ogóle ciasteczek. Przy każdym włączeniu przeglądarki trzeba znowu logować się na strony i fora, nie pamięta w ogóle ustawień (np. yt za każdym razem włącza się w formie XL). Porażka.. Oby to szybko naprawili <_<

 

E: Ku mojemu zaskoczeniu na GT Planet działa automatyczne logowanie. Na kilku innych (w tym niestety forum PE) nie działa :/

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Brak mi słow... "naprawili" niby youtube bo znowu działa (inna sprawa, ze jakość na PS3 jest 4x niższa niż najniższa do wyboru na PC) ale z(pipi)ali coś innego. Przeglądarka nie przechowuje w ogóle ciasteczek. Przy każdym włączeniu przeglądarki trzeba znowu logować się na strony i fora, nie pamięta w ogóle ustawień (np. yt za każdym razem włącza się w formie XL). Porażka.. Oby to szybko naprawili <_<

 

E: Ku mojemu zaskoczeniu na GT Planet działa automatyczne logowanie. Na kilku innych (w tym niestety forum PE) nie działa :/

 

Spróbuj wyczyścić wszystkie ciasteczka i ustawić je na nowo.

Odnośnik do komentarza

Czy ktos jeszcze po nowym updatcie mial jakies problemy z konsola? Mi co prawda nie zbrickowal PS3,ale strasznie zwalnia mi XMB i czasem sie na kilka sekund "wiesza" przy scrollowaniu miedzy opcjami,przed updtatem takie cos nigdy nie mialo miejsca.

 

po przesiadce na slima xmb czasami zwalnia niezależnie od firmware w moim przypadku.

co do problemu Emeta u mnie nie występuje YT działa w końcu jak powinien czyli po staremu, i logowanie do stronek mam automatyczne:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...