Skocz do zawartości

DualShock2 - temat bumerang


Rekomendowane odpowiedzi

Sorka ale muszę być tego pewien, czy można na allegro kupić oryginalnego pada DS2? Chcę kupić na allegro bo tam jest nieco taniej i do tego zamówić od razu w jednej paczce przejsciówkę do PC. Przed chwilą sporo się naczytałem na różnych forach o tym że pełno jest podróbek, jak i to że b. trudno jest odróżnić oryginał od "pirata". Na oku mam dwa sklepy:

 

Robson - http://www.allegro.pl/item485724955_dualsh...lne_robson.html

Warez - http://www.allegro.pl/item492186684_orygin...0_oryginal.html

 

Na dodatek jak przeczytałem ich komentarze to naszły mnie spore wątpliwości. :/

 

Co robić? Ryzykować (może nie ma czego...) czy lepiej zabulić 2-3 dychy więcej i mieć spokuj?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Oryg. DSa to raczej nie znajdziesz na allegro. To jak z memorkami. Jest ciężko.

 

BUSTED! :D

 

chyba raczej da sie znalezc, kupilem pada u robsona i jak na razie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to ze jest to oryginal, sprawdzilem w necie wszystkie teorie (brokat, dlugosc kabla, porownanie logo, pudelka...) jak i twoj poradnik PS2, dodatkowo porownalem ceny za granica w play-asia, amazon.co.uk, ebay i wyszlo ze sa praktycznie identyczne.

No ale specem nie jestem dlatego daje 99%. ;] jest pare rzeczy ktore sie nie zgadzaly np. waga, oryg. pad od slimki jest niewiele ale wyczuwalnie ciezszy i ma bardziej blyszczacy plastik (wydaje sie jakby byl lepszej jakosci). zauwazylem tez roznice w wibracjach, stary ma bardziej wyczuwalne lekkie wibracje, a w nowym prawie tego nie czuc (sprawdzalem na grze wip3out).

Edytowane przez Nailgun
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj. Mam problem z padem nie działa trójkąt i kółko. Rozkręciłem, wyczyściłem ale dalej nie działa. Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło stać. Na forum nie znalazłem nic ciekawego w tej sprawie chyba, że szukałem źle. Nie gram już od miesiąca :( :( . Nie chcę kupować nowego bo ostatnio gram raczej sporadycznie.

Odnośnik do komentarza

Brak jakiejkolwiek reakcji. Wszystkie kabelki są ok. Dziwi mnie ta sytuacja po po po prostu przychodzę chce zagrać a tu nic, wcześniej wszystko działało. Podłączyłem też pada z jedynki i wszedłem w menu karty pamięci i tam wszystko działało. Podejrzewam matkę, że przy sprzątaniu pociągła pada z buta albo odkurzaczem i coś się porobiło :(

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Mam pada Logitech:

http://www.amazon.com/Logitech-PlayStation-2-Cordless-Action-Controller/dp/B0001VNNE8

 

Bardzo wygodny, solidny, wykonany z "przyjemnych" materiałów, dobrze leży w dłoni, chociaż po przejściu z DS2 może ci przeszkadzać spód pada (i ciężar), a mianowicie komora baterii; w oryginalnych DS-ach palce nie napotykają żadnej przestrzeni pod spodem, więc summa summarum jest wygodniej, do logitecha trzeba chwilkę się przyzwyczaić, po tym zabiegu jest świetnie.

Niestety to już mój drugi egzemplarz, pierwszy poleciał po jakichś 2 latach użytkowania (elektronika). Nie zraziłem się i zaopatrzyłem w nowy.

Naprawdę polecam

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Słuchajcie, sprawa jest taka : spadła konsola z podłączonym padem, konsola uszła cało, ale w padzie uszkodził się wtyk, urwało ze trzy kabelki. Po przylutowaniu jest napięcie (światełko analoga świeci), ale nie działa żaden przycisk. Kabelki zlutowane do prawidłowych miejsc, bo dla ułatwienia są pokolorowane. Jestem totalnym laikiem, szukam jakiejkolwiek rady. Co robić, na co zwrócić uwagę ? Pad w czasie wypadku był w rękach, więc z mechanizmem wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Głupie bo głupie.. ale weź zobacz czy gumki wszystkie dobrze podoczepiane i czy odwrotną stroną nie są powkładane, bo mi jak sąsiad pada naprawiał to właśnie tak zrobił.. z tym, że w innym padzie ale wnioskuje ze w DS też gumki są? Chodzi mi po rozkręceniu pada. Po upadku mogły sie w jakiś tam sposób po prostu.. nie wiem.. poluzować?

Edytowane przez Plamek
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam. Podczepię się do tego tematu. Niedawno w moim padzie oryginalnym zabrakło wibracji, gdy w czasie gry podczepiałem kierownicę.. Okazało się, że winny jest bezpiecznik P7. Nie miałem takiego więc go zmostkowałem. Wibra jest. Ale teraz pytanie. Czy po zmostkowaniu jest jakieś niebezpieczeństwo, że konsola lub pad ulegną uszkodzeniu? Konsola to PS2 Slim.

Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...

Jako że kupiłem znowu ps2 to podłączyłem jeden z moich padów i okazało się nie działa. Nie zapala się nawet czerwona lampka od Analoga. Jeszcze kilka lat temu działał, przeleżał po prostu w szufladzie, co mogło w nim walnąć?

 

Kabel mógł się złamać jeśli przez kilka lat był zagięty/owinięty wokół pada.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Od jakiegoś czasu mam problem z DS2 (oryginalny). Z rok temu jeszcze regularnie go używałem i wszystko było cacy, nagle zaczął bez większego powodu (upadki itd.) świrować: to jeden przycisk reagował dopiero jak się go wcisnęło z całej siły, to jakiś nie działał itd. No i w końcu przestał się nadawać do użytku: na ten moment działają gałki, przyciski start i select, L1 i L2, wibracje, strzałki wybiórczo. Przyciski geometryczne nie działają, ewentualnie reagują po strasznie silnym nacisku. Pad rozkręcany, czyszczony. Jestem o krok od kupienia "nowego", ale trochę mi szkoda kasy jeśli jakimiś domowymi sposobami dałoby się coś zrobić.

 

Macie jakieś sugestie? Mój trop to jakiś starty element w środku, przez co układ nie dostaje odpowiedniego nacisku. 

Odnośnik do komentarza

Na "oko" jest dobrze, ale w temacie elektroniki jestem laikiem, przylutowanie kabla to dla mnie max, więc nie wiem, czy bym poznał usterkę.

 

Wertuję stare fora i poradniki i poza domowymi metodami najsensowniejsza wydaje się wymiana tego elastycznego układu, który dociskają przyciski. Na ali latają po kilkanaście centów, tylko raz, że trzeba wziąć odpowiedni do modelu pada, a dwa, że w moim akurat połączenie z płytką jest trwałe, więc i tak pewnie bym tego nie zrobił sam.

 

Wku.rwia mnie to, bo wniosek płynący z tych wszystkich problemów jest taki, że ten typ tak ma, stare pady, szczególnie leżakujące i nieużywane, prędzej czy później zaczną się pier.dolić i nieważne, czy to Sony, czy nie. Pozostaje kupowanie jakichś nowych zastępników i modlenie się, żeby podziałały.  

 

Wołam @Berion bo może coś w temacie działał kiedyś. 

 

 

Odnośnik do komentarza

@grzybiarz a gałki reagują tak samo na wychylenia jak w oryginale? I czy nie trzeba mocniej niż w oryginale naciskać przycisków? Kupiłem raz podróbkę do ps3 i to był pierwszy i ostatni raz jak to zrobiłem, gałki chodzą nieco inaczej i przyciski trzeba mocno naciskać, więc dupa.

 

A nie wiem czy wiecie, ale od niedawna będzie trzeba dodatkowo płacić za zakupy na Alliexpress, bo Allegro się zes.rało, że do 22$ można było dostać itemy jako gift.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, grzybiarz napisał:

Zamienniki działają - sam mam bezprzewodowy zamiennik. Przynajmniej nie ma kabli, działać działa, a kosztuje grosze.

 

A jaki konkretnie i ile dałeś ? Myślałem nad tym, bo odpada problem kabli, ale znowu trzeba baterie kupować. Niedawno na strefie PSX była opisywana fajna przejściówka na pady z PS3/PS4 do PS1 i PS2, idealnie by mi to pasowało, ale do ściągnięcia tylko z USA i sporo kosztuje.

 

Ostatnio mam smaka na odświeżenie staroci, a nie mam jak grać. Jeszcze jak widzę na allegro, w jakim stanie ludzie mają używane pady (pal licho uszkodzenia, ale ku.rwa ten brud to jest przesada) to mi się odechciewa inwestować. Wypatrzyłem ostatnio we w miarę znośnym stanie i raczej oryginalny DS2 za 59 zł, ale trochę się waham, raz, że kasa, dwa, że to tykająca bomba, za pół roku może już zdechnąć. 

Odnośnik do komentarza

@kotlet_schabowyNiestety nie znam się. Kiedyś czyściłem i spasowanie R2/L2 przy składaniu doprowadziło mnie na skraj nerwicy. Już chciałem go anihilować. ;) Ostatnio wszedłem na jeszcze wyższy level z DS3 (tu dla odmiany wszystkie triggery). Polecam kupno nowego jeśli jesteś tak samo lewy jak ja. XD

 

Nie używane joypady się pocą, może ten syf zalał ci płytki?

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.09.2018 o 03:24, Berion napisał:

Nie używane joypady się pocą, może ten syf zalał ci płytki?

 

W środku wszystko czyściutkie, o dziwo prawie się nie spocił xd. Ogólnie po "wnikliwej" analizie stwierdzam, że problem tkwi w tym giętkim układzie, którego dotykają przyciski i poza przeczyszczeniem nic więcej sam nie zrobię. Boli mnie tylko to, że więcej, niż połowa funkcji pada działa elegancko, jest zadbany i mógłby jeszcze posłużyć. Cóż, raczej zleję temat i dokupię innego. Dzięki za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...