Skocz do zawartości

Świat Dysku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie ksiązki dotarły dopiero dzisiaj, ale ważne że są. Przelewik poszedł i teraz można zabierać się za ich czytanie. Tylko kiedy? Wpierw trzeba chyba zakończyć czytanie Gaijna, ale jeszcze 1100stron przede mną. :mog:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Przeczytałem dopiero pierwsze trzy części z tych dziesięciu, które dotarły i jak dla mnie trzecia jak na razie najśmieszniejsza, a teksty Dorfla to kazałbym uczyć się na pamięć wszystkim ateuszom i obrońcom demokracji z kod-u.

 

Ed.

 

Zaraz mi się kojarzy z Ciut Szalonym Arturem.

4ee8381500cab8581a590a91413ceca8.gif

Edytowane przez McDrive
Odnośnik do komentarza

Przeczytałem dopiero pierwsze trzy części z tych dziesięciu, które dotarły i jak dla mnie trzecia jak na razie najśmieszniejsza, a teksty Dorfla to kazałbym uczyć się na pamięć wszystkim ateuszom i obrońcom demokracji z kod-u.

 

Ed.

 

Zaraz mi się kojarzy z Ciut Szalonym Arturem.

4ee8381500cab8581a590a91413ceca8.gif

 

Nie ma jak mieszać politykę do tematu z książkami, i to jeszcze Pratchetta, satyryka o liberalnych poglądach., cytując twoje stwierdzenie - ateusza (czyli już rzadko używane określenie ateisty).

 

Gdyby jeszcze chodziło o same cytaty Pratchetta / zdarzenie z nim związane, to można rozwinąć dyskusję merytoryczną, a tak to mamy niepotrzebny wtręt własny.

Odnośnik do komentarza

Pytanie od nooba, która wreszcie chciałby się wziąć za temat - czytanie zgodnie z chronologią wydawniczą, czy "cyklami" z wiki ? https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat_Dysku

 

ja czytałem najpierw zgodnie z chronologią wydawnicza, a potem zacząłem czytać tak jak zaczęto wydawać w tej kolekcji świata dysku. Imo nie ma znaczenia czy czytać chronologicznie według dat wydania, czy cyklami, grunt, żebyś nie czytał losowo :) 

 

IMO więcej wyniesiesz z tego jak będziesz czytać cyklami, bo nie zapomnisz o postaciach, wątkach itd. itp.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie chyba od tego to też zależy tzn. ja zawsze płacę w momencie jak dostaję paczkę i mam kolejną przesyłkę bardzo szybko w domu. Oni chyba rozsylaja wg dat płatności, ale kto ich tam wie. :dunno:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jestem po Kolorze Magii z trochę mieszanymi uczuciami. Z jednej strony świetna koncepcja świata i jego geografii, sporo fajnego, pythonowskiego humoru, a z

drugiej trochę sucharozy też się od czasu do czasu wkrada, a historia od momentu opuszczenia Ankh Morpork się rozwadnia, przypominając jakąś sesję rpg ze szwędaniem się po randomowych lokacjach. W połączeniu z rozgrywką bogów był to raczej świadomy zabieg mający parodiować właśnie sesje rpg i schematy klasycznego fantasy, ale trochę za mało w tym szydery, przez co pół książki czyta się jak jakieś mało wyszukane fantasy dla dzieci/młodzieży. W dodatku przed ostatnim rozdziałem dowiadujemy się, że nagle minęło już pół roku, a oni przelecieli pół mapy świata i w tym momencie nie wiadomo już czy się irytować na autora, że stosuje takie skrótowce, czy dziękowac mu, że oszczędził nam kolejnych średnio ekscytujących przygód.

Na szczęście od momentu twistu z

samolotem

robi się zdecydowanie ciekawiej i ostatni rozdział oprócz tego, że ironiczny, to jest po prostu ciekawy.

 

Blask Fantastyczny tak czy inaczej już do mnie jedzie, bo biorąc pod uwagę cliffhanger jest to integralna część historii i ciężko wydawać ostateczne sądy w połowie drogi.

Mam nadzieję, że pierwszy tom jest swego rodzaju przetarciem i kolejne książki przedstawiają bardziej zwarte, złożone, przeplatające się wątki, a nie dość przypadkowe skakanie z miejsca na miejsce bez żadnego szerszego kontekstu.

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj, że kolor magii to pierwszy tom ever, kolejne są znacznie lepsze(choć oczywiście z pewnymi wyjątkami). Polecam bardzo cykl o straży miejskiej, wiedzmach, śmierci

 

W kolejnych tomach często wątki się przeplatają, są lepsze twisty, lepszy humor

Edytowane przez Lord Astmer
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...