Skocz do zawartości

Świat Dysku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ej, ten artysta od okładek to jakiś upośledzony był ? Drugi raz rysuje Dwukwiata z 4 oczami, a nawet ameba z porażeniem by się zorientowała, że w opisie chodziło o okulary. Poza tym było w tekście od groma wskazówek, że Rincewind jest relatywnie młody, to ten go jako starca rysuje xD Dobrze, że chociaż przez te 3 lata warsztat podciągnął, bo okładka Koloru Magii była na poziomie pierdów z pierwszego semestru liceum plastycznego.

 

Pewnie każdy zainteresowany wie, ale świetną sprawą są przewodniki z kapitalnymi mapami odpowiednio 1. Ankh-Morpork, 2.całego dysku, 3.królestwa, w którym mają miejsce perypetie wiedźm oraz 4.krainy Morta

U nas publikacji doczekała się tylko mapa całego dysku, ale oczywiście jest nie do dostania, reszta tym bardziej. Dlatego można kraść bez wyrzutów sumienia :cool: Niestety tylko do mapy dysku można dorwać warstwę tekstową, w tym przypadku traktującą o sławnych odkrywcach geograficznych. W przypadku reszty można tylko namierzyć legendę do punktów zaznaczonych na mapach. Dobre i to.

Zresztą Ank-Morpork i dysk doczekały się udoskonalonych, rozszerzonych wydań przewodników (oczywiście póki co polskich wydań brak), ale tego póki co nie da się intelektualnie przywłaszczyć. Pozostaje jedynie legal, o dziwo z nie najgorszą dostępnością na allegro. Gorzej z ceną orbitującą w okolicach 150 zł, w archiwum wyczaiłem, że czasem trafiają się egzemplarze bliżej stówki. Jak się wkręcę, to może nawet się zastanowię.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Pamiętaj, że kolor magii to pierwszy tom ever, kolejne są znacznie lepsze(choć oczywiście z pewnymi wyjątkami). Polecam bardzo cykl o straży miejskiej, wiedzmach, śmierci

 

W kolejnych tomach często wątki się przeplatają, są lepsze twisty, lepszy humor

Z tego co pamiętam ( a było to tak dawno, że mogę słabo pamiętać) najlepsze wrażenie zrobiła na mnie właśnie pierwsza i druga część. W sumie przedstawiono w nich wszystko co najciekawsze, humor jest jeszcze na tyle świeży, że bawi, a dalej -mimo, że wszystko jest bardziej poukładane- koncepcja zaczęła mnie nużyć. Pratchetowskie bon moty z czasem i ilością myliły mi się już z Coelho. Ogólnie spoko seria, ale dorosłym polecam dawkować w rozsądnych ilościach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

@Pajgi

Wreszcie opinia, do której i ja dołączę. Pratchett tak naprawdę całe życie pisał jedną książkę, a z satyrą - jak ogólnie z każdym rodzajem komedii - bywa tak, że nadużywana szybko wietrzeje. Cykl poza tym nie jest równy, nigdy nie był. Nie mniej od czasu do czasu warto zajrzeć i się pośmiać, nawet jeśli żart trąci myszką i regularnie się powtarza.

(Poszczególne książki za to udawały mu się naprawdę dobre - choćby parodia filmu Omen - stworzona razem z Gaimanem)

Odnośnik do komentarza

Dobry Omen faktycznie spoko, chyba przeczytam raz jeszcze, ale z tego co pamiętam, niezłe akcje tam odchodziły.

 

Z Pratchetta najbardziej lubię książki że śmiercią w roli głównej, ale i tak najlepiej czytać jedną książkę ja miesiąc, bo szybko można się znudzić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Prawie połowa, a ja dopiero na 9 tomie jestem. Po 9 robię przerwę, zagryze jakąś inną książką, a później znowu ze 2-3 tomiki przeczytam.

 

ja skończyłem na 10, czyli na koloru magii. teraz jest kilka które już kiedyś czytałem, a ostatnio czytałem tylko pratchetta, dlatego zrobiłem sobie większą przerwę i chłonę inne ksiązki :) Nie zając, nie uciekną przecież ;) 

Odnośnik do komentarza

Tolkien dziedzictwo pośmiertne ma wzorowo prowadzone, jest multum gorzej rzeczy redagowanych i katalogowanych, nawet na naszym podwórku (patrz ostatni Hłasko, Gombrowicz). Można też zrobić coś tak okropnego jak w wypadku Harper Lee, czyli wykorzystać starszą osobę i wydać to "coś" co zostało opublikowane w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

O, super, milo ze dorzuca te dwa, oby dali do prenumeraty normalnie. W sumie to jeszcze 2 miesiące i koniec zbierania, czas szybko zleciał

Z tego co widzę na stronie to jest oddzielna "prenumerata" na tomy 43-44, czyli pewnie trzeba będzie domówić, ale z tym poczekam aż zakończę tą co mam czyli do 42. Może będzie jakieś pismo albo coś w tym temacie na sam koniec?
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...