Skocz do zawartości

Assassin's Creed 2


Shakeawake

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem. Bardzo dobra gra z bardzo ładną grafą(momentami zwala z nóg) i ciekawym gameplayem. Całość jednak popsuły mi ostatnie rozdziały. Idealny przykład "szycia grubymi nićmi". Gra całościowo nie zachwyca pod względem fabuły. Jest bezpłciowa(Ezio - tragedia), ostatnie levele

w Rzymie

to śmiech na sali. Finał jest gorzej zrobiony niż pojedyńczy level w połowie gry(mam na myśli grobowce assasynów). W dodatku jest mega łatwo, i mimo starań twórców, powtarzalnie(wiem wiem sandox ale w takim Infamous nudziłem się o wiele mniej). Ojj muszą jeszcze sporo się napracować w przypadku 3 części. Nie mam pojęcia skąd aż tak wysokie oceny :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Orson

ukończyłem AC II, który zauroczył mnie do tego stopnia, że nawet pokusiłem się o platynę (b. łatwa)

 

Na sam koniec zostawiłem sobie questy poboczne (wyścigi, zlecenie zabójstwa) i własnie, chciałem zapytać- przytrafiał wam się w nich bug związany ze znacznikiem misji? U mnie znacznik celu nie znikł po ubiciu wskazanego przeciwnika ale podążał wraz z Ezio...kilka razy tak mialem... :o

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Jedynka cierpiała na ciekawą przypadłość. Nie tłumaczyła podstawowych zasad gry. W późniejszych rozdziałach po ulicach chodzili dowódcy z całymi oddziałami. Zanim zorientowałem się, że koło nich trzeba trzymać wciśnięty "krzyżyk" myślałem, że gra jest zbugowana. Co bym nie robił - skakał, stał w miejscu, czy biegł - zawsze włączał się alarm.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

 

Odnośnie Illuminati i lotniska w Denver, które również pojawia się w grze. Assassin's Creed mimo swego pewnego niedopracowania od strony technicznej miażdży większość gier pod względem fabularnym. Tyle odniesień do różnych teorii spiskowych i ukrytych znaczeń nie ma żadna inna gra. Kojima może się schować.

 

W części pierwszej najbardziej podobała mi się niejednoznaczność jaka charakteryzowała osoby do wyeliminowania. Ich uczynki były niezaprzeczalnie złe ale ich motyw, który wyjawiali w chwili śmierci, już nie do końca. Cała koncepcja mniejszego zła, Illuminati, Templariusze, New World Order to wszystko naprawdę daje do myślenia.

 

Nie grałem jeszcze w drugą część i bardzo dobrze. Na początku czerwca ma się ukazać nowa edycja wraz z dodatkami oraz lokacjami dostępnymi jedynie w wersji kolekcjonerskiej. Cena sugerowana 160 zł. Opłacało mi się czekać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gram tak w te gre i w sumie mam mieszane uczucia. Na poczatku bylem zachwycony: roznorodne misje, klimat, humor. Moze nie potrzebnie robie wsyztskie misje poboczne ale gra szybko mi sie znudzila. W grze praktycznie robimy ciagle to samo. To chyba znak ze juz naprawde zadny sand box moze po za Infamous, na tej generacji nie dostarczy mi emocji od poczatku do konca. Dodam ze nie dotarlem jeszcze do oslawionej Wenecji. Warto grac dalej dla tej lokacji ? Rozpedzi sie tam cos akcja ? :)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Dodam ze nie dotarlem jeszcze do oslawionej Wenecji. Warto grac dalej dla tej lokacji ? Rozpedzi sie tam cos akcja ? :)

 

Koniecznie. To wlasnie Wenecja pokazuje pazur. Piekna i zroznicowana. Do tej gry trzeba podejsc ze smaczkiem- czytac teksty, zaglebic sie w fabule, poczuc klimat. Bardzo przyjemnie mi sie gralo, choc sterowanie nieco slamazarne. Wczoraj wpadla platynka 8)

Odnośnik do komentarza

Ubisoft przegina pałkę z tymi edycjami. Do tej pory ukazały się:

 

Assassin's Creed II

 

Assassin's Creed II: Black Edition [z figurką, bonusowym DVD, artbookiem, 3 sekretnymi lokacjami Templariuszy (Palazzo Medici + Santa Maria dei Frari + Arsenal Shipyard), unikatowym pudełkiem]

 

Assassin's Creed II: White Edition [z figurką, jedną sekretną lokacją (Santa Maria dei Frari), unikatowym pudełkiem]

 

Assassin's Creed II: Lineage [z 36 minutowym filmem, 3 Comic Book Lithography's (cokolwiek to znaczy), 2 sekretne lokacje Templariuszy (Palazzo Medici & Santa Maria Dei Frari)]

 

Assassin's Creed II: Complete Edition [z obydwoma DLC (Battle of Forli & Bonfire of the Vanities), 3 sekretne lokacje Templariuszy (Palazzo Medici + Santa Maria dei Frari + Arsenal Shipyard)]

 

Strasznie doją kasę. Pomijam fakt, że w Polsce mało kto słyszał o czarnej edycji o Lineage nie wspominając.

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się czytać tematu, więc pytam:

 

Jeśli nie grałem w jedynkę, to jest sens inwestować w dwójkę? Będę wiedział OCB?

Nie. Musisz przejść najpierw jedynkę.

 

Po krótszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że kupienie Complete Edition mija się z celem. Gra na starcie będzie kosztować 160 zł. Używaną podstawową wersję można już dostać za 70 zł a te DLC kosztują po 14 zł. Razem wychodzi 98 zł. Nie będę miał tylko tych trzech sekretnych lokacji Templariuszy, które i tak nic nie wnoszą do fabuły.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Właśnie czekam na ACII ale musiałem zaliczyć część pierwszą mimo wszystko. Byłem początkowo sceptycznie nastawiony co do tej gry (recenzje, opinie), lecz AC bardzo mi się spodobał. Może i trochę przesadzili z tym przebiegiem misji (schemat), ale klimat, teren do eksploracji, design, ciekawy Altair, świetna muzyka - przykuły moją uwagę na co najmniej 20 godzin spędzonych przy grze. Warto zaliczyć jeszcze AC. Liczę, że AC II urzeknie mnie jeszcze bardziej, pomimo tego że zacznę w niego grać za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 Oficjalnie nie działa ,ale mi udało się kupić na stronie ubisoftu krypte rodziny Auditore i trzymadełko na noże. Mam je w grze ,ale gdy spróbujesz włączyć Uplay na początku to wywali notke ,że usługa jest niedostępna w naszym kraju. 

Edytowane przez Szalona Małpka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...