Skocz do zawartości

Assassin's Creed 2


Shakeawake

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś się orientuje czy w empiku mozna juz nabyc kolekcjonerke ? jezeli tak to za ile ? krazyly plotki ze cena ma sie wykreowac gdzies w 250zl

Na stronie empiku jest po 250 zł z permierą 4 grudnia, w sklepie cenegi była świetna cena 230 zł, ale już wyprzedali.

Jak ktoś gdzieś znajdzie w dobrej cenie to niech wali na forum linkzorem! :P

edit.

Ja jeszcze się wstrzymuję za zamówieniem bo strona cenegi mówi o dostępności od grudnia ( na maila nie odpisali ... ), a przy składaniu zamówienia empik mówi o wysyłce 09.12 lol

Edytowane przez krak2610
Odnośnik do komentarza

ale sie teraz wkur.wilem!

w katedrze Santa Maria nie zebralem jednego piora i teraz nie ma juz mozliwosci zebrac wszystkich 100 pior! co za bezsens, ze do tych ukrytych lokacji mozna wejsc tylko raz! bede musial gre przejsc raz jeszcze, wszystkie miasta odblokowac zeby 100 pior ktore mi zostana zebrac od nowa. kur.wa

Odnośnik do komentarza

ale sie teraz wkur.wilem!

w katedrze Santa Maria nie zebralem jednego piora i teraz nie ma juz mozliwosci zebrac wszystkich 100 pior! co za bezsens, ze do tych ukrytych lokacji mozna wejsc tylko raz! bede musial gre przejsc raz jeszcze, wszystkie miasta odblokowac zeby 100 pior ktore mi zostana zebrac od nowa. kur.wa

 

 

No ja właśnie tam byłem, ale nawet nie wspiąłem się na górę, pióra też oczywiście nie wziąłem. Myślałem, że będzie można tam z powrotem wejść, ale klops. ;/ A już jestem w Wenecji na karnawale

 

Odnośnik do komentarza

ale sie teraz wkur.wilem!

w katedrze Santa Maria nie zebralem jednego piora i teraz nie ma juz mozliwosci zebrac wszystkich 100 pior! co za bezsens, ze do tych ukrytych lokacji mozna wejsc tylko raz! bede musial gre przejsc raz jeszcze, wszystkie miasta odblokowac zeby 100 pior ktore mi zostana zebrac od nowa. kur.wa

 

 

No ja właśnie tam byłem, ale nawet nie wspiąłem się na górę, pióra też oczywiście nie wziąłem. Myślałem, że będzie można tam z powrotem wejść, ale klops. ;/ A już jestem w Wenecji na karnawale

 

teraz nie mam pewnosci, bo wczesniej bylo wspomniane, ze wszystkie trofea mozna spokojnie odblokowac po zakonczeniu glownego watka fabularnego, poza

zepchnieciem straznika lecac na maszynie latajacej Leonarda da Vinci

moze po zakonczeniu gry, bedzie mozna do tych lokacji wrocic?

Odnośnik do komentarza

wie ktos czy w wersji PL bedzie mozna zmieniac jezyki?

a wlasnie jak to jest z tymi piorami, czy sa one zaznaczone na mini mapie czy na czuja trzeba znajdowac?

i podobno sa tez jakies skarby do znalezienia (330?) co to jest i jak sie je zdobywa?

 

czyli co menu nie bedzie zpolonizowane i cala otoczka w grze (przedmioty i opisy)?

na pewno będą, chodzi o to, że polonizacja kinowa ma orginalne dialogi z polskim napisami.

Odnośnik do komentarza

no i wreszcie przeszedłem giere :D Powiem że fabułka niczego sobie. Zostało mi jeszcze znaleźć dwa ostatnie glyphy i pare trofeów do zdobycia i będzie prawie calak :D Podpowie ktoś jak zrobić trofeum No-hitter ? bo tylko tego mi brakuje do platyny a nie wiem gdzie najlepiej i w jaki sposób to zrobić.

Edytowane przez xanatos21
Odnośnik do komentarza

Próbuję tą grę skończyć, ale idzie mi to jak krew z nosa :/ Kompletnie nie rozumie całego zamieszania wokół AC2, która IMHO poza grafiką nie oferuje nic ciekawego. Miasto można przebiec trzymając r1+x, większość walk załatwia się poprzez r1+kwadrat, a osoba która wpadła na genialny pomysł żeby łapanie się krawędzi i spuszczanie na dół dać pod jeden przycisk powinna być powieszona za jaja. Zbieranie piniędzy to żadne wyzwanie(szczególnie w przypadku gdy co 20 min 10k wchodzi na konto), a większość questów jest na jedno kopyto gdzie albo kogoś zabijamy, albo śledzimy/bronimy. No proszę was przecież gdyby odliczyć fakt, że trzeba trzymać przyciski to ta gra sprowadza się do zmieniania kierunków na gałce analogowej i podziwiania miasta(które są, przyznać musze, piękne). Po raz pierwszy mam poważne problemy żeby skończyć grę na ps3, a jeszcze gdy dowiedziałem się, że ledwo zaliczyłem połowę szczerze wątpię, że to się stanie. To tyle w tym temacie.

 

PS. To jest moja i tylko moja opinia, więc proszę żeby nawet nie próbować "wyprowadzać mnie z błędu", bo swoje wiem i grę która mi się podoba potrafię najlepiej odróżnić od tej która moim zdaniem ssie pałke.

Odnośnik do komentarza

@Siarex nawet nie wiesz jaki jestem ci wdzieczny za te pare slow szczerosci... Jezeli masz jeszcze jakies spostrzezenia o tej gierce, to pisz smialo. Ja jestem sceptycznie nastawiony do AC2 ,po przejsciu czesci pierwszej i po prostu nie chce drugi raz zostac oszukany. A na recenzje z pism branzowych, czy nawet portali, nie mozna juz liczyc. Jedynie to gorzkie slowa prawdy, wypowiedziane przez gracza, ktory zaplacil i przeszedl dana gre...

Odnośnik do komentarza

@Siarex nawet nie wiesz jaki jestem ci wdzieczny za te pare slow szczerosci... Jezeli masz jeszcze jakies spostrzezenia o tej gierce, to pisz smialo. Ja jestem sceptycznie nastawiony do AC2 ,po przejsciu czesci pierwszej i po prostu nie chce drugi raz zostac oszukany. A na recenzje z pism branzowych, czy nawet portali, nie mozna juz liczyc. Jedynie to gorzkie slowa prawdy, wypowiedziane przez gracza, ktory zaplacil i przeszedl dana gre...

 

Jesli mam byc szczery jedynka mimo razacych schematow duzo bardziej mi sie podobala i czasami jeszcze w nia pogrywam, dwojka owszem naprawia wszystko to co bylo zle w jedynce, misje wydaja sie bardziej spojjne, poboczne nie nuza tak jak w jedynce ale...pierwsza czesc zabijala wdg mnie klimatem wypraw krzyzowych, wygladem miast (np. Akka zniszczona pod wplywem walk) , tutaj jakos nie czuje tego klimatu, ok jest slicznie przedstawiony kawalek Italii, miasta tetnia zyciem, jest intryga ale szczerze jakos nie czuc tego klimatu z jedynki, tyle ode mnie. Wiem tez ze dwojka naprawde wnosi wiele usprawnien ale w moim odczuc sam klimat w grze jest gorszy niz w jedynce. Kupilem w ostatnim okresie kilka gier (DA:O, MW2, Ratchet, GoW Coll i z nich wszystkich jednak AC2 wydaje mi sie najslabsza pozycja wiec jesli zastanawiasz sie nad jakims innym tytulem np z powyzszych to w mojej opini kazdy z nich da ci wiecej funu niz AC2 ktory mimo wszystko nie jest zla gra)

Odnośnik do komentarza

@Siarex nawet nie wiesz jaki jestem ci wdzieczny za te pare slow szczerosci... Jezeli masz jeszcze jakies spostrzezenia o tej gierce, to pisz smialo. Ja jestem sceptycznie nastawiony do AC2 ,po przejsciu czesci pierwszej i po prostu nie chce drugi raz zostac oszukany. A na recenzje z pism branzowych, czy nawet portali, nie mozna juz liczyc. Jedynie to gorzkie slowa prawdy, wypowiedziane przez gracza, ktory zaplacil i przeszedl dana gre...

 

Jesli mam byc szczery jedynka mimo razacych schematow duzo bardziej mi sie podobala i czasami jeszcze w nia pogrywam, dwojka owszem naprawia wszystko to co bylo zle w jedynce, misje wydaja sie bardziej spojjne, poboczne nie nuza tak jak w jedynce ale...pierwsza czesc zabijala wdg mnie klimatem wypraw krzyzowych, wygladem miast (np. Akka zniszczona pod wplywem walk) , tutaj jakos nie czuje tego klimatu, ok jest slicznie przedstawiony kawalek Italii, miasta tetnia zyciem, jest intryga ale szczerze jakos nie czuc tego klimatu z jedynki, tyle ode mnie. Wiem tez ze dwojka naprawde wnosi wiele usprawnien ale w moim odczuc sam klimat w grze jest gorszy niz w jedynce. Kupilem w ostatnim okresie kilka gier (DA:O, MW2, Ratchet, GoW Coll i z nich wszystkich jednak AC2 wydaje mi sie najslabsza pozycja wiec jesli zastanawiasz sie nad jakims innym tytulem np z powyzszych to w mojej opini kazdy z nich da ci wiecej funu niz AC2 ktory mimo wszystko nie jest zla gra)

 

ja AC2 jeszcze niestety nie mam [ale juz poluje] za to z 1 zagrywalem sie na pc [potem okazalo sie ze strenowanie bylo uposledzone w stosunku do konsoli ;/ - ale nie mailem jeszcze wtedy ps3 wiec jestem usprawiedliwiony]. Pomimo ze sporo błędów bylo 1 wytykanych to ja sie swietnie bawilem i monotonia shcematu rozgrywki wogole mi nie przeszkadzała dlatego tez sokro AC2 naprawia błądy 1 to dla mnie pozycja mast hef. Nawiązując do posta Danielskiiego, mam podobne odczucia ad klimatu. Kazda chwila spedzona w jednym z miast [pewnie chodzi o wspomnianą akke, czesciowo spaloną w szaro-zimnych odcieniach] aaah to byl klimacik, z tymi krzyżowcami - bomba. Czuło sie brutalność tamtego czasu i miejsca. Teraz Włochy, ktore w tym czasie były ważnym miejscem na ziemi, dla sztuki czy nauki. Ale jakos tak trcohe sie obawiam o klimat, zamiast wieszania niewiernych - faceci w rajtuzach ;) co nie zmienia faktu mam zamiar grać do bólu..

ps. nie chce ktos sprzedac? Siarex - moge uwolnić cie do męki :)

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

No tak.

Subiektywnie mozna podsumowac - jedynka miala lepszy klimat i zapowiadala sie lepiej, lecz czar pryskal.

Gameplay w dwojce jest znacznie poprawiony, co nie znaczy, ze doskonaly.

 

Generalnie to co chyba burzy cala otoczke gry, to jej gameplay przypominajacy platformowki - to troche nie pasuje do idei 'zabojcy'.

Co by jednak nie powiedziec - sterowanie i animacje sa w wiekszosci fantastyczne, moze poza schodzeniem na nizsze poziomy w lokacjach...

 

Od trojki sobie zycze dobrej rezyserii przede wszystkim i chyba troche ciezszego klimatu jak np. w Splinter Cell czy Batman: Arkham Asylum, jesli wiecie o co mi chodzi.

 

 

 

 

Hmmm... powinni na tym silniku zrobic kolorowa platformowke z masa akcji jak stary Jak & Daxter - to bym sie zagrywal w to ;].

Odnośnik do komentarza

@Siarex nawet nie wiesz jaki jestem ci wdzieczny za te pare slow szczerosci... Jezeli masz jeszcze jakies spostrzezenia o tej gierce, to pisz smialo. Ja jestem sceptycznie nastawiony do AC2 ,po przejsciu czesci pierwszej i po prostu nie chce drugi raz zostac oszukany. A na recenzje z pism branzowych, czy nawet portali, nie mozna juz liczyc. Jedynie to gorzkie slowa prawdy, wypowiedziane przez gracza, ktory zaplacil i przeszedl dana gre...

 

Ja w jedynkę nie grałem. Przeczytałem jedynie streszczenie fabuły na wikipedii coby być w temacie. Najbardziej mnie w tej grze boli, że gracz jest z góry traktowany jak idiota. Dusze non-stop trzy przyciski na krzyż a postać na ekranie odwala takie cuda, że czuje się nie potrzebny. Również co to za Assassin gdy nacisk na skradanie jest kompletnie ominięty, gdyż za bycie odkrytym nie ma żadnych konsekwencji. To już nawet w MGS'ie 4 skradanie dawało więcej satysfakcji i pożytku. Niestety, ale po ograniu Dragon Age, Demon's Souls czy nawet Uncharted 2 od gry wymagam dużo więcej w kwestii gameply'u. Również sposób prowadzenia historii niezbyt mi się podoba, a najbardziej denerwujące jest to gdy w środku walki/questu nasz kompan zaczyna ujawniać fabułę. Nie jestem mistrzem multi-taskingu i naprawdę wolał bym się zatrzymać i posłuchać co dana postać ma do powiedzenia niż skupiać się na dwóch rzeczach na raz i zrozumieć z tego gów,no.W sumie reszcie aspektów gry nic zarzucić nie można. Grafika jest świetna, muzyka może być, animacja postaci pierwszorzędna. Czasem framerate chrupnie i coś wyskoczy przed nosem, ale w porównaniu z tym co się dzieje DA:O to dalej pikuś :) Niestety mnie te duperelki przestały zachwycać po 2h.

 

@Humanno- sprzedać bym mógł, ale nie opłaci ci się to. Przesyłka szła by z Kanady, co na starcie dodaje ci jakieś 30zł do umówionej ceny.

Odnośnik do komentarza

czy wiecie moze jak zdjac zbroje? wiadomo jak ja zmieniac, ale czy da sie ja calkowicie zdjac? by widac bylo caly stroj, ktory Ezio odziedziczyl po ojcu?

Zdejmowanie zbroi możliwe jest w Toskańskiej Willi, w tej części poświęconej broni i pancerzom.

no wlasnie sek w tym, ze moge tam zmieniac pancerz z jednego na drugi, ale nie calkowicie go zdjac, zeby zostalo tylko zwykle ubranie Ezia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...