Skocz do zawartości

Assassin's Creed 2


Shakeawake

Rekomendowane odpowiedzi

3h za mną i brak jakichkolwiek problemów z v-sync, nawet przy punktach widokowych gdzie kamera śmiga dookoła.

 

Za to postać zawiesza mi się bez powodu, stoi w miejscu i wychyla się jak by stał na krawędzi dachu... Podskok i wraca do normy. jak sobie spaceruję to nie ma problemu ale jak uciekam, to już przeszkadza:)

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza

Witam uprzejmie

 

Właśnie wróciłem od brata, kupił wersję polską kolekcjonerską AC2 i ma problemy z V-sync i to diabelnie widać przy szybkim bieganiu, zeskakiwaniu, ekran się trzęsie jak galareta.

Teraz tylko pytanie, czy jest to związane z wersją polską, czy też z wersją angielską?

 

To już zostawiam Wam, chwalcie się Ci co ekran im drży przy bieganiu, skakaniu. Napiszcie, jaka wersja...

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza

Witam uprzejmie

 

Nie znam za dobrze terminologii, ale jeżeli to o czym mówicie przejawia się w miganiu tekstur jak na dyskotece to raz mi się to zdarzyło (w Wenecji chyba) na punkcie widokowym. Aha, gram w wersje angielską.

 

Screen tearing and frame drops :) ...jak to powiadają na Forum Ubisoft :) ...ludzie czekają na patch, bo zrywa ekran jak cholera :)

Byłem raz jeszcze u brata, żeby zrestartował i skasował grę i od nowa pyknął... Masakra, jeszcze gorzej... :)

Zrywa ekran, a tam znikające kwadraciki olać :) Zrywa czasami tak, że grać się nie da...

Ciekawe kiedy patch. Zatem to nie kwestia polskiej wersji, a ogólnie skopane :)

 

Brat ma Fat 60 GB z pierwszego tłoczenia :)

 

Koleś z Hiszpani znalazł tymczasowe rozwiązanie, co gorsza aż nierealne, że to ma wpływ na grę, a jednak:

 

Originally posted by cineman52007:

Hi everyone. This is my first post in this forum.

 

Like all of you, I love Assassin´s Creed. And like all you, i was experiencing severe framerate issues on ps3 in AC2. That was until, almost by coincidence, I realised something.

 

Some time ago, I was messing with my ps3 settings, so i put bd/dvd upscaler ON (video settings) and changed all the music settings. You are wondering "what the hell that got to do with framerate issues on ac2" Well, it turns out that the problem here is not so much low framerates, but stuttering.

 

SO:

 

I did something. I turned OFF dvd upscaler (it´s off by default anyway) and put music settings like this:

 

 

Audio CD import: AAC 128 kbps

Crossfade Playback 3 seconds

Output frequency 48khz

Bitmapping Type 1

Dynamic normalizer OFF

 

 

For some reason, this affects stuttering/framerates in ALL games, or at least a lot of them I had the chance to test. After I did this, AC2 RUNS LIKE A DREAM. You can trust me if I tell you that 95% of the stuttering is gone for good. So please change your settings and test it. It really really worked for me.

 

 

And forgive my english, Im spanish XDDD

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
Odnośnik do komentarza

Wczoraj kupiłem wersję pl (napisy) w realu, wszystko jest ok. Tego co wymyślił spadanie i wspinanie jednym klawiszem powinno się za jaja powiesić ;)

 

Ja jakos nie widze problemu o ktorym wspominasz ty i nie tylko ty. Jeszcze chyba mi sie nie zdazylo ze zamiast sie wspiac spadlem lub na odwrot. Mi sterowanie pasi.

 

 

Witam uprzejmie

 

Właśnie wróciłem od brata, kupił wersję polską kolekcjonerską AC2 i ma problemy z V-sync i to diabelnie widać przy szybkim bieganiu, zeskakiwaniu, ekran się trzęsie jak galareta.

Teraz tylko pytanie, czy jest to związane z wersją polską, czy też z wersją angielską?

 

To już zostawiam Wam, chwalcie się Ci co ekran im drży przy bieganiu, skakaniu. Napiszcie, jaka wersja...

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

 

Ja mam juz ponad 17 godzin za soba i nie widzialem tych graficznych problemow. Nic jeszcze sie nie zawiesilo czy skakalo. Wersja niemiecka 100% uncut.

Odnośnik do komentarza

Na 100% wersja PL i ANG zachowuje się tak samo, konsola też tu nie ma nic do rzeczy, winą może być rozdzielczość 1080p/720p nią się pobawcie. Osobiście grałem w 1080p na X360 V-Sync siadał na cut scenkach i bardzo rzadko kiedy we właściwej grze, grę odpaliłem też na PS3 i tu jest znacznie gorzej. Śmiać mi się chcę jak ktoś piszę że u niego jest idealnie :whistling: :biggrin:

Odnośnik do komentarza

Jak ja was tak czytam ... I tyle czasu czekam na dostawe z empiku white edition jak glupi ... I czytam o tych problemach z gra, i tym ze polska wersja nie ma tych "dodatkowych" map (poprzez U play, a nie kod tak jak z np Ultimy ...). Juz sam nie wiem co robic, ale figurke Ezla obok Altaira chcialbym posiadac -_-.

Odnośnik do komentarza

Witam uprzejmie

 

Jak ja was tak czytam ... I tyle czasu czekam na dostawe z empiku white edition jak glupi ... I czytam o tych problemach z gra, i tym ze polska wersja nie ma tych "dodatkowych" map (poprzez U play, a nie kod tak jak z np Ultimy ...). Juz sam nie wiem co robic, ale figurke Ezla obok Altaira chcialbym posiadac -_-.

 

Nie wiem, czy warto kupować figurkę za 50 zł. Brat posiada figurkę, no i nie wiem, czy to takie fajne, żeby się jarać. To nie jest jeden odlew z twardego materiału, tylko składa się z kilku części plastykowych giętkich.

Stoi i się kurzy :)

 

Koledzy z PS3Site opublikowali taki temacik:

http://www.ps3site.pl/zabojcza-pulapka-w-assassins-creed-ii/26458/ - save ponoć po 11 misji się niszczy i od nowa trzeba grać

 

http://www.ps3site.pl/polski-asasyn-uposledzony/26495/ - a tutaj o braku możliwości grania w dodatkowe misje, bo nie ma UPlay w polskiej wersji

 

Problem ze zrywaniem i skakanie ekranu to problem globalny...

Czy się ustawi na stałe 720p czy 1080p nie ma żadnej różnicy i tak skacze, wypróbowane u brata na wersji polskiej kolekcjonerskiej.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza

 

http://www.ps3site.pl/polski-asasyn-uposledzony/26495/ - a tutaj o braku możliwości grania w dodatkowe misje, bo nie ma UPlay w polskiej wersji

 

 

 

W tej chwili cieszę się, że kupiłem anglika.

 

Pisanie maili do Cenegi jest bezcelowe. Uplay to nie ich serwis i oni raczej dużo nie zdziałają. Powinniśmy raczej spammować skrzynkę pocztową Ubisoft Polska.

Odnośnik do komentarza

Koledzy z PS3Site opublikowali taki temacik:

http://www.ps3site.p...creed-ii/26458/ - save ponoć po 11 misji się niszczy i od nowa trzeba grać

 

http://www.ps3site.p...sledzony/26495/ - a tutaj o braku możliwości grania w dodatkowe misje, bo nie ma UPlay w polskiej wersji

 

Jajca będą jak wszelkie patche będą niekompatybilne z polską wersją. Srał pies na dodatki bez nich jeszcze jakoś można żyć (po prostu nie dam Ubi zarobić), ale jak wszelkie poprawki (które jak widać są konieczne i pewnie lada chwila się pojawią) nie będą wchodzić to będzie masakra. Amatorszczyzna. Niektórzy psioczą na polonizację MW2, a tu wychodzi, że nigdy nie jest tak źle by nie mogło być gorzej. Polska

Odnośnik do komentarza

Znak od Boga! To jest pewne. Dostałem od Niego znak, by nie kupować AC II PL White Edition za gruby hajs. I okazało się, że dobrze zrobiłem.

A gre już prawie zamówiłem - empik nie chciał przyjąć zamówienia twierdząc, że kod pocztowy nie zgadza się z miastem. Cóż, empiku - dzięki za Wasze błędy w systemie.

Edytowane przez krak2610
Odnośnik do komentarza

Ja kupilem full angielska wersje bo wersji PL nie toleruje poprostu(zawsze cos s(pipi)a) i jak widac dobrze zrobilem. Co do problemow technicznych to gra gubi klatki przy wiekszych zadymach ale nie przeszkadza to w grze. Tzn. widac ze juz nie jest stale 30 fps'ow ale nadal jest plynnie. Co do v-sync'a to ze dwa razy zauważyłem "pociety ekran" ale zdarzyło sie to zaraz po zaladowaniu poziomu. W czasie gry ani razu nic podobnego nie zauważyłem. Co do samej gry to imo jest duzo lepsza od jedynki. Lepsza historia, tlo historyczne, upgrade'y, różnorodność zadan... jedna z lepszych gier tego roku.

Odnośnik do komentarza

Na 100% wersja PL i ANG zachowuje się tak samo, konsola też tu nie ma nic do rzeczy, winą może być rozdzielczość 1080p/720p nią się pobawcie. Osobiście grałem w 1080p na X360 V-Sync siadał na cut scenkach i bardzo rzadko kiedy we właściwej grze, grę odpaliłem też na PS3 i tu jest znacznie gorzej. Śmiać mi się chcę jak ktoś piszę że u niego jest idealnie :whistling: :biggrin:

no to się śmiej, nabite mam 10 godzin gry, czasem występuje problem z vsync przy synchro, ale zdarzyło mi się 5 razy na 18. Nic nie tnie, 60gb najnowszy Fw 720p.

btw

Monteriggioni

 

monteriggioni.jpg

Odnośnik do komentarza

W takim razie pie.rdole ta edycje - jak takie kfiatki odwalaja to na h*** w to inwestowac !? Zmarnowalem moj czas, a gdyby nie te doniesienia to i pieniadze :/

 

Vamet - widac kwestia gustu, ja sie figurkami nie "jaram" dla mnie to bardzo fajny i ciekawy element ozdoby - 50 pln za takie cos, wierz mi nie jest duza stawka ;).

Odnośnik do komentarza

Witam uprzejmie

 

Ja właśnie jestem umówiony na odbiór AC2 w wersji angielskiej pełnej w Gdyni, człowiek sprzedaje nowiuśkie w folii za 183 zł.

Nie podam linka do Allegro, żeby nie robić reklamy. Chciałem polską ze względu na żonkę, ale już się dogadaliśmy.

Wolę bez jaj mieć wersję i możliwość dokupienia 2 x DLC po 1 GB i się jeszcze pobawić... Dała radę w AC pierwszą bez napisów, musi dać radę z angielskimi napisami :)

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza

Gra fajna, mnie się podoba ;) Mam tylko parę zastrzeżeń:

- sterowanie wydaje się trochę cięższe

- panel DNA. W AC1 był wygodniejszy, a teraz trochę dziwne to jest (nie przeszedłem sekwencji 1, więc nie dziwcie się, jesli gadam teraz głupoty xP)

 

Motyw z kasą fajny, bicie się dalej takie fajne :) Nie mogę się doczekać walki na miecze.

 

I jest to pierwsza gra spolszczona, w którą gram, a w której nie ma ocenzurowanych słów albo zamienników typu "Kurczę", "O rany". Fajnie, że mogę prze czytać czasem "Kur." itd. ;)

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...