Skocz do zawartości

Assassin's Creed 2


Shakeawake

Rekomendowane odpowiedzi

jest wideorecka na GT

 

http://www.gametrailers.com/video/review-assassins-creed/58371

 

ocena wysoka ale gra wygląda jak gó.wno, znacznie gorzej od AC1, zblurowana i bez ostrych tekstur, wtf :angry2:

 

ale i tak kupię

 

Zapewniam cię, że gra wygląda zdecydowanie lepiej od AC1, to obecnie chyba najładniejsza gra tej generacji (tak, Uncharted 2 też wysiada biorąc pod uwagę skalę i wielkość świata w obu grach).

Chyba koles jestes niepoważny. Oczywiscie, zdaje sobie sprawe ze AC2 to gra z otwartym swiatem, jednak jesli mowisz, ze technicznie stoi ponad Uncharted 2 to rece opadaja. Widzisz twarze podczas filmikow w AC2? Ogolnie modele postaci nie zachwycaja, tak samo jak niektore tekstury. U2 wyglada przelomowo, wszystko jest odpicowane na glanc, tekstury zachwycaja, postacie to najwyzsza półka, a wszystko ocieka detalami - nie wspomne juz o widokach po horyzont. Owszem, AC2 to piekna gra, jednak ja potrafie docenic prawdziwy majstersztyk, za ktory ubóstwiam Naughty Dog. Tyle.

 

Uncharted 2 to piękna gra, ale AC2 jest ładniejszy i kropka. Nie chodzi to o modele postaci ( z resztą czy w U2 masz ich +30 na ekranie?), ale ogólnie. Nawet w Uncharted zdarzają się słabe rozmazane tekstury a w AC2 jeszcze czegoś takiego nie widziałem, wszystko jest ostre jak brzytwa. Oczywiście to tylko moje odczucia, nie musisz sie z tym zgadzać, ale proszę bez takich tekstów, że jestem niepoważny czy coś koleś ;)

Odnośnik do komentarza

@Komandos, szanuję twoje zdanie, ale powiedz tylko jedno. Grałeś już w AC2 czy, w co wątpię, opierasz się na filmikach z gameplayu. Jeżeli to pierwsze to rozbuduj swoją poprzednią opinię, bo strasznie mnie zaintrygowała.

piraty na xbox'a sa juz jakis czas w necie :)

Odnośnik do komentarza

@Komandos, szanuję twoje zdanie, ale powiedz tylko jedno. Grałeś już w AC2 czy, w co wątpię, opierasz się na filmikach z gameplayu. Jeżeli to pierwsze to rozbuduj swoją poprzednią opinię, bo strasznie mnie zaintrygowała.

 

Tak gram już, ale na razie z miast byłem tylko we Florencji, więc najlepsze przede mną. Jestem przeczulony na punkcie tekstur i zawsze znajdę coś to czego można się przyczepić, nawet w Uncharted. W AC2 oprawa jest naprawdę na najwyższym poziomie, szczegółowość i realność miasta jest tak sugestywna, że na początku tylko chodziłem przez godzinę i zwiedzałem. Jak ktoś interesuje się historią okresu oświecenia to będzie zachwycony. Po ulicach chodzi masa ludzi, nawet więcej niż w AC1, niektórzy sprzątają ulice, śpiewają, malują ściany itp. Ogólnie pod względem oprawy to najładniejsza gra w jaką grałem, Uncharted 2 na drugim miejscu.

Odnośnik do komentarza

Tak gram już, ale na razie z miast byłem tylko we Florencji, więc najlepsze przede mną. Jestem przeczulony na punkcie tekstur i zawsze znajdę coś to czego można się przyczepić, nawet w Uncharted. W AC2 oprawa jest naprawdę na najwyższym poziomie, szczegółowość i realność miasta jest tak sugestywna, że na początku tylko chodziłem przez godzinę i zwiedzałem. Jak ktoś interesuje się historią okresu oświecenia to będzie zachwycony. Po ulicach chodzi masa ludzi, nawet więcej niż w AC1, niektórzy sprzątają ulice, śpiewają, malują ściany itp. Ogólnie pod względem oprawy to najładniejsza gra w jaką grałem, Uncharted 2 na drugim miejscu.

 

A historia Ac2 nie dzieje się przypadkiem w okresie renesansu? Na co wskazywałby choćby da Vinci.

 

Śliczna oprawa graficzna wcale mnie nie dziwi bo jedynka już konkretnie błyszczała pod tym względem. Pamiętając o tym że, AC to sandbox.

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

@Komandos, szanuję twoje zdanie, ale powiedz tylko jedno. Grałeś już w AC2 czy, w co wątpię, opierasz się na filmikach z gameplayu. Jeżeli to pierwsze to rozbuduj swoją poprzednią opinię, bo strasznie mnie zaintrygowała.

 

Tak gram już, ale na razie z miast byłem tylko we Florencji, więc najlepsze przede mną. Jestem przeczulony na punkcie tekstur i zawsze znajdę coś to czego można się przyczepić, nawet w Uncharted. W AC2 oprawa jest naprawdę na najwyższym poziomie, szczegółowość i realność miasta jest tak sugestywna, że na początku tylko chodziłem przez godzinę i zwiedzałem.

 

To coś słabo przeczulony jesteś, bo tekstury w AC2 są daleko w tyle za tymi z uncharted i uncharted 2.

 

Ogólnie pod względem oprawy to najładniejsza gra w jaką grałem, Uncharted 2 na drugim miejscu.

 

A to Ci dopiero dobry żart. :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza

No myśląc logicznie Uncharted 2 był pieszczoną produkcją ekskluzywnie dla jednej konsoli, zaś AC2 to produkcja multiplatformowa która na dodatek ma zupełnie inne środowisko i rozgrywkę (otwarty świat) więc gdyby AC2 z technicznego punktu widzenia naprawdę przebijał U2 to byłby niezły fail dla piesków i hardkor wyczyn dla panów z Ubi.

To tylko trzeźwe myślenie, gry jeszcze nie mam ale obadam jak tylko będe miał :).

Odnośnik do komentarza

Mam już anglika, okładka w nowej kompozycji z paskiem PS3 na górze. W pierwszej chwili miałem małego zdziwa, bo z boku wygląda jak gra na PSP (czarny pasek na grzbiecie, nie jak dotychczas czerwony). Zaraz sprawdzimy jak to z tą grafą jest :)

no to pierwsza gra w kolekcji w nowej okladce sie pojawi ;)

 

skoro Tobie wyslali wczoraj, a dzisiaj juz sie nia cieszysz, to ja moge liczyc, ze jutro zadzwoni do mnie kurier ;)

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

No oki, jest to sanbox. Jednak pamiętać trzeba że przecież nie wrzuca całego levelu do gry. Poza tym jeżeli Ubi potrafiłoby przebić graficznie Uncharted 2 to zrobiliby grę liniową ale dopracowali ją na maksa. Nie jest raczej przypadkiem że żadna firma nie potrafi osiągnąć czegoś takiego jak Naughty Dog. Gdyby ktoś to potrafił to już dawno na horyzoncie pojawiłby się tytuł ładniejszy.

Odnośnik do komentarza

tak porownujecie ac2 i u2.... dla tych co mowią ze ac2 jest ładniejsze mam tylko jedno zdanie - co chwile cos wyskakuje rpzed oczami i wszystkie modele, tekstury i przedmioty zmieniają sie na naszych oczach w trakcie podchodzenia, moze i gra jest ładna jak sie stoi 2 metry od czegoś, ale jak sie stoi 20 metrów i podchodzi na 2 metry to w trakcie tego jest tylko rażacych w oczy przeskokow że az przykro sie robi...

Odnośnik do komentarza

tak porownujecie ac2 i u2.... dla tych co mowią ze ac2 jest ładniejsze mam tylko jedno zdanie - co chwile cos wyskakuje rpzed oczami i wszystkie modele, tekstury i przedmioty zmieniają sie na naszych oczach w trakcie podchodzenia, moze i gra jest ładna jak sie stoi 2 metry od czegoś, ale jak sie stoi 20 metrów i podchodzi na 2 metry to w trakcie tego jest tylko rażacych w oczy przeskokow że az przykro sie robi...

 

Ja akurat gram na X360 i gre ma mam zainstalowaną na dysku, więc nie ma tego problemu, na ps3 nie wiem jak jest. W Uncharted jedynce też był problem z doczytywaniem tekstur, w U2 jest to już mniej widoczne, ale też czasem występuje.

Odnośnik do komentarza

tak porownujecie ac2 i u2.... dla tych co mowią ze ac2 jest ładniejsze mam tylko jedno zdanie - co chwile cos wyskakuje rpzed oczami i wszystkie modele, tekstury i przedmioty zmieniają sie na naszych oczach w trakcie podchodzenia, moze i gra jest ładna jak sie stoi 2 metry od czegoś, ale jak sie stoi 20 metrów i podchodzi na 2 metry to w trakcie tego jest tylko rażacych w oczy przeskokow że az przykro sie robi...

 

Ja akurat gram na X360 i gre ma mam zainstalowaną na dysku, więc nie ma tego problemu, na ps3 nie wiem jak jest. W Uncharted jedynce też był problem z doczytywaniem tekstur, w U2 jest to już mniej widoczne, ale też czasem występuje.

 

Nie wiem jak z U2, bo nie grałem (nie interesuje mnie Drake), ale AC2 rzeczywiście ma widoczny popup nawet pomimo instalacji na dysk. Też grałem na Xie.

 

 

No i AC ma jedną wielką przewagę nad gierkami spod znaczku Uncharted. Gierka od Ubisoftu to sandbox pełną gębą. Polecam zainwestować, bo poza skaszanionym zakończeniem (imo przekąbinowali niepotrzebnie) gra wciąga jak cholera. Misji pobocznych mi się robić nie chciało, a i tak z 30h poświęciłem jak nic. Szkoda tylko, że od pewnego momentu ma się ciągły przypływ gotówki. Znacznie ułatwia to sprawę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=
AC2 rzeczywiście ma widoczny popup nawet pomimo instalacji na dysk. Też grałem na Xie.

 

Oczywiście jest doczytywanie jak z resztą w każdym sandboxie. Nie ma natomiast czegoś takiego, że cały budynek wyrasta przed oczami jak chociażby w GTA4.

 

Takie rzeczy w GTA4 to były tylko na X360. Na PS3 nie było tak tragicznego pop upu w tej grze.

 

Co do doczytywania tekstur w Uncharted to nie oszukujmy, gdyż występowało ono jedynie na początku paru chapterów, ale nigdy podczas gry. Natomiast w AC2 doczytywanie jest centralnie podczas rozgrywki.

 

Ja jednak proponuję nie robić sobie żartów bo pod względem grafiki AC2 naprawdę może jedynie kostki u nóg Uncharted 2 polizać.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

t3xz

 

Na Twoim pudełku z AC2 jest oznaczenie PEGI czy BBFC?

Pegi.

 

Co do popupu to jest podobny jak w jedynce. Jedyne co się rzuca w oczy to widoczna różnica w jakości cieni rzeczy bardziej oddalonych i tych najbliżej. Co do tekstur to rzeczywiście są nienaturalnie dobrej jakości. Nie dziwię się Komandosowi, że porównuje je do tych z Uncharted 2. Ale już trawa to autentycznie najładniejsza i najbardziej sugestywnie wyglądający kawał zieleni. Nie jest tak nachalna jak w niektórych grach i wygląda naprawdę świetnie. Co do oprawy nie mam najmniejszych zastrzeżeń oprócz tego, że framerate czasami potrafi spaść do 20 fpsów, w oczy kuje też tearing, ale po czasie nie zwraca się na to już uwagi. Animacja Ezio to poziom Altaira z jedynki. Uncharted 2 w tej kwestii pokazał coś nie do osiągnięcia przez innych deweloperów i to niestety się czuje w AC2. Za to różnorodność miejscówek zaskakuje zwłaszcza że w jedynce były 3 miasta, a tu trafiamy do mniejszych przystanków, pomiędzy nimi jest mnóstwo zieleni gdzie można się wyszaleć. Zrobił się z tej gry porządny sandbox. Oprócz tego ciągłe zwroty akcji no i pewna scenka, która mnie kompletnie rozwaliła (jeszcze mnie boli po facepalmie):

 

 

Wuj witający nas: "It's me, Mario!"

 

 

nie pozostawiają złudzeń. Deweloper nieźle się bawił tworząc tą grę.

Jedyny poważny minus to to, że gra się naprawdę powoli rozkręca, ba na początku ma się wrażenie grania w jakiś nisko budżetowy crap. Już na starcie chciałoby się mieć wszystkie te super moce jak zdejmowanie przeciwnika będąc zawieszonym na gzymsie czy zabijanie dwóch strażników "na Jezusa" dwoma sztyletami w karki. Boję się jeszcze odpalać tą grę, bo to powolny pociąg, który i tak już nieźle daje. A jak się rozpędzi nie będzie już ratunku.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...