Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Oho zaczął sie wysyp. Siedzę sobie właśnie na bulwarach Wislanych i rewia mody. Nowe ciuchy, nowe buty, ludziska biegają z bidonami a gadają miedzy sobą ze dziś 20 minut biegu już :D dobrze ze maja pól litra energetyka bo nie da rady :D

 

Szkoda ze jak walczyłem z mrozem w styczniu do nikogo na trasie nie było :)

 

Teraz mam pauze - było prawie 10km po gorkach i Achilles musi odpocząć. Pozdrowki dla Was tuptających towarzyszy

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

 mnie też bawi to jak ludzie biegają z bidonami przy pasie, jeszcze mogę to zrozumieć jak jest ponad 30 stopni, upał i wtedy chce się pić. ale na 40 minutowy trucht to zbędna rzecz.

 

pas oczywiście markowy ze sklepu dla biegaczy za 100 zł XD

 

 

robi się ciepło to ludzie zaczynają biegać. przyjdzie jesień, pierwsze mrozy to im się odechce, i tak co roku.

Odnośnik do komentarza

Każda pora jest dobra. Ważne żeby biegać długo (np. 1h) i wolno  (60-70% maksymalnego tętna: 220 - wiek) czyli mniej więcej 110-130 uderzeń na minutę. Dla mnie to bez sensu, takie tętno mam przy szybszym spacerze / wolniutkim truchcie. Już wolę na rowerze dłużej pojeździć. Tłuszcz spala się podczas każdego rodzaju biegu, ale powyższy jest najbardziej efektywny.

 

Też zauważyłem sporo osób biegających od tygodnia. Jeszcze miesiąc temu na endomondo trudno było kogoś znaleźć trenującego w moim mieście, teraz jest ich kilkanaście. W zimie tylko parę osób się powtarzało, z niektórymi nawet zaczynałem się poznawać na trasie, ale nigdy nie ma czasu na wymianę uprzejmości, trzeba nabijać swoje kilometry. Nie rozumiem tego biegania z bidonem lub woda mineralną. Jak biegasz do godziny to nie zdążysz się odwodnić, ale reklamy robią swoje i ludzie zabierają ze sobą butelki.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś zaczyna trenować bieganie, a wcześniej nie był aktywny fizycznie, to normalne jest że szybko będzie zasapany, z jęzorem i płucami na wierzchu i musi się napić. Dopiero po czasie przychodzi odpowiednia forma i wytrzymałość, a takie dodatki przestają być potrzebne. Jak komuś pomaga to czemu nie.

Odnośnik do komentarza

 

Na palenie fatu , na czczo po mocnej kawie bez cukru. Biegnąc dosyc wolno i długo. Tłuszcz się pali aż miło. 

 

To zdrowe? Ktoś jeszcze tak biega? Z burczącym brzuchem, bez sił to trudna sprawa. Nie pali sie mięśni? Od razu po takim bieganiu można zjeśc normalne śniadanie?

 

 

Zdrowe może nie ale skuteczne. Żeby nie palic mięsni za mocno stosuje się bcaa. No to trzeba byc strasznie cienkim skoro nie ma sie sił rano przetruchtać godziny.

Odnośnik do komentarza

Bieganie na głodniaka mi nie wychodziło, cały czas myślałem o jedzeniu, nie miałem sił, skracałem dystans i wracałem szybciej do domu na śniadanie.

 

@SM1

Na bolące kolana polecasz koledze ćwiczenia na bóle piszczeli ;]

 

 

@Pawel_S5

Na bolące kolana pomaga: zmniejszenie intensywności treningu, lepsze buty, glukozamina.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...