Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem sobie wczoraj program podstawowych interwałów z endomondo czyli najpierw 5 minut truchcik, później na zmianę spint przez minutę, i minutę trucht, na końcu znowu 5 minut truchtu, całość trwała 21 minut. dałem radę bez problemu ale jakoś na maxa tych sprintów nie cisnąłem ;)

 

myślę o zamówieniu sobie tego zestawu na jesień/zimę

 

http://www.tchibo.pl/meska-przeciwwiatrowa-kurtka-do-biegania-i-przeciwwiatrowe-p400045778.html

 

tylko co ubrać pod tą kurtałkę ? koszulkę termoaktywną? a jak będą już mrozy ? nie chcę być chory co chwilę :/

Odnośnik do komentarza

Żadna nowość. Bieganie blisko zatłoczonych ulic nigdy zdrowe nie było. A jesienią smog jest bardziej dokuczliwy, bo wskutek zmien temperatury i mgły kest po prostu cięższy i jest go więcej przy gruncie.

 

@bartiz, co do ubioru zimowego, polecam ocieplane legginsy, termoaktywną ocieplaną koszulkę i grubą bluzę, Kalenji robi fajne. Kilka stron wcześniej temat dość mocno wałkowany.

Odnośnik do komentarza

Krupek a nie masz jakiś info dotyczących trenowania młodzieży? Tzn na 1000m? Ta moja siorka nawet nieźle sobie poczynia bo miała czas poniżej 5 minut sporo i ani chwili nie szła jak to robiła połowa dzieciaków na biegach. Więc potencjał jest jak na pierwszy raz. Gdybym ją wyszkolił na robienie kilometra w okolicach 4 minut byłaby w czołówce

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Właśnie, dobrze, że mi przypomniałeś. Byłen w zeszły weekend w Empiku i przy okazji przejrzałem kilka książek o bieganiu. Generalnie, większość do podtarcia, albo dla laików, ale kilka informacji wyciągnąłem. Tak naprawdę, potwierdziło się jako tako to, co mówiłem wcześniej. Czyli dobre będą dłuższe wybiegania po 30-50 minut w dość żwawym tempie, żeby nie był to zwykły trucht.

 

Treningi interwałowe też się przydadzą. Np. Trening złożony z biegów na 800, 600 i 400 metrów.

 

Ważne jest też solidne rozciąganie i ćwiczenia wysiłkowe w postaci skipów, wieloskoków i podstawowych ćwiczeń siłowych typu brzuszki, przysiady itd.

 

Wiadomo, moje porady są dosyć ogólne, bo w końcu jestem amatorem w tej dziedzinie. Warto byłoby dopytać jakiegoś trenera lekkiejatletyki, bo może w niemtórych aspektach się mylę :). Popytaj też na różnych forach tematycznych, warto.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

krupek/litwin? :D

ja mam do Karmowskiego z 50km i jakbym nie miał tak chu.jowej kondycji to bym sie pewnie wybrał

U mnie na siłce trenował zanim otworzył własny klub. Raczej nie polecam treningów z nim, zna się na rzeczy, ale bierze na jedna godzine po 5 lub wiecej osob, da Ci jakies cwiczenie do roboty i tyle. Lepiej wziąć trenera co skupia sie na tobie.

 

 

Jak sie zabrac za bieganie? Pierwszy raz na biezni zrobilem 5km w 30 minut, nie bylo jakos bardzo zmeczony, ale nie chce na wariata leciec. Jakis konkretny trening dla laika?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...