Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, troche beki ujemnej.

Kardio zawsze robilem na silce. Od zeszlego tygodnia przenioslem sie na taki placyk i boiska duze obok miejsca gdzie pracuje. Jest tam taki mini tor zrecznosciowo silowy no i owe ogromne polacie zieleni. Zaczalem biegac, po 20-25 minut najpierw. Nie wiem czemu nie zaczalem tego robic wczesniej? Tak mi bylo przyjemnie, a dzis jak jeszcze padal deszcz jak s(pipi)ysyn, to juz w ogole jak nadczlowiek sie czulem.

r e w e l a c j a

Odnośnik do komentarza

Ano chlodne podeszczowe powietrze to rewelacja do biegania. Szkoda ze po 2km zaczal mi sie bol lydki, pewnie jakas kontuzja po treningu nog. Przerwe bo jeszcze jutro chodzic nie bede mogl:/

edit: tragedii dziś nie ma, trochę się czuję jak po nocnym skurczu łydy, ale większych strat w nogach brak.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dziś wystartowałem pierwszy raz w biegu, w sensie zawodach, a dokładnie Polska Biega. Dystans około 3 km, zaledwie ponad 100 osób i dobiegłem w pierwszej 40stce. Czasu nie mierzyłem. Strach przed kompromitacją okazał się bezpodstawny, fajna atmosfera i brawa na mecie. Polecam każdemu, kto jeszcze się boi ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dziś wystartowałem pierwszy raz w biegu, w sensie zawodach, a dokładnie Polska Biega. Dystans około 3 km, zaledwie ponad 100 osób i dobiegłem w pierwszej 40stce. Czasu nie mierzyłem. Strach przed kompromitacją okazał się bezpodstawny, fajna atmosfera i brawa na mecie. Polecam każdemu, kto jeszcze się boi ;)

3km to na gazie idzie biegać ale gratki i powodzenia!

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

skoro szykujesz sie na 10km to rob czasem dluzsze, ale wolniejsze  wybiegania 13-15km lub wiecej jak dasz rade. Rob tez krotsze biegi na 5-7km ale szybsze. Ja tak trenowalem i zszedlem do 43:45, a w styczniu mialem jeszcze 49:50. no i oczywiscie pomysl nad interwalami. Mysle, ze 3tyg. treningu i te 50 min zlamiesz jak bedziesz biec w grupie :) Na poczatku forma szybko idzie wiem po sobie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spytaj Krupka, on trzaska 45 min. Dawał już tutaj chyba trening na 5 poniżej 20

na 5 tak, ale na 10, jak się ostatnio okazało, trochę już gorzej ;)

 

@Prawdziwek

 

Dopiero zacząłeś biegać po dłuższej przerwie do aktywności fizycznej? Wcześniej miewałeś jakieś bóle kolan?

Edytowane przez krupek1
Odnośnik do komentarza

3 km przebiec to dla mnie żaden problem, bo ogólnie i 10 biegam, ale chodzi o tempo i lepszą pozycje na mecie. Z tym już trudniej. Pod koniec czerwca chcę wziąć udział w biegu na dychę i jak biegam sam to mam 52-53 minuty. Jakieś rady jak trenować by zejść chociaż poniżej 50 minut ?

- interwały,

- podbiegi,

- biegi z akcentami,

- biegi z narastającym tempem.

Musisz swój organizm trochę skatować, nie biegać cały czas tego samego, tej samej trasy. Po za tym zawody też robią swoje, jest adrenalina i szybsze tempo ;] Swoją obecną życiówkę na 10 km walnąłem przy okazji biegu na 18 km w czasie zawodów ;]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...