Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Litwin, dzięki za próbki. Dzisiaj dotarły. Niestety nie wiem czy uda mi się pobiegać bo coś niedobrego stało się z prawą stopą. Nakruwia mnie od 3 dni. Wczoraj odpuściłem bieganie z nadzieją, że dzisiaj przejdzie, ale dupa. Boli z prawej strony i boli bardziej jak stawiam całą stopę na ziemi. Jak nie przejdzie to pójdę do lekarza :/

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar wystartować w biegu na 5 km i chciałbym osiągnąć jak najlepszy czas. 10 km jest już osiągalne w 51 minut. Jednak na 5 nigdy praktycznie nie biegałem. Jakieś rady, jak rozplanować trasę, jak trenować (mam 10 dni) ? Rekord mam 25 minut, ale to podczas treningu na 10, więc normalnym tempem. Tutaj wyniki tego biegu z kwietnia, jak widać małe różnice i 25 minut to trochę słabo http://inessport.pl/sites/default/files/zalaczniki/Ch%C4%99%C4%87%20na%20pi%C4%99%C4%87%20-%2012.04.2014_wyniki.pdf

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem ciężko Ci będzie przećwiczyć się w ciągu 10dni na 5km. To raptem czas na max 3 treningi. Chodzi o inne tempo, pracę serca, oddychanie itp. Przedewszystkim te 4:30 to minimum na 1km, jakie musisz osiągnąć. Kontroluj tempo i patrz na telefon/zegarek/inny licznik, aby wyrobić się w tym czasie. Ost. km na maksa jedziesz. Powodzenia i nie ma co wymagać od siebie za dużo, przy 0,5 swojego dystansu (vide moje ostatnie zawody :-D)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cosmos, nie za wiele zrobisz w ciągu 10 dni, może jakieś interwały, jeden lub dwa razy. Ja bym Ci radził odwrotnie niż Grzegorzo, bieg na maksa, może 90-95% do samego początku, na takim dystansie nie ma co kombinować, zaciskasz zęby i napierasz, to w końcu niecałe 25 minut, Możesz też podczepić się pod kogoś szybszego od siebie i starać trzymać sie jego tempo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie chyba jednak pozostane zalanym schabem, ostatnio na tenisie źle stanąłem i coś mi chrupło w kostce. Spuchła i napie.rdalała. przeszło. Z tydzien pochodziłem i znowu nagle zaczęła napier.dalać, dzis mam biegać. Nie wiem czy to dobry pomysł

 

Ja od ostatniej fotki nie cwiczylem, nie trzymalem diety i nie biegalem, tylko w kazdej wolnej chwili gralem na nintendo.

Te gry sa zbyt dobre :(

Uzaleznilem sie jak za malolata :/

Odnośnik do komentarza

W niedziel dąłem rade tylko 7 kilosów, za poznow wyruszyłem bo o 9 i juz pod konuiec myslałem ze zemdleje tak napier.dalało slonce. 

 

Ale powiem wam ze to endomondo to super zabawka. Motywacja niezła. Juz nie moge sie doczekac jak bede śróbował międzyczasy :D

 

Motywacja wieksza nawet od nazwania mnie przez kazuba "parówką"

Odnośnik do komentarza

Kiedys w upalnym majorkowym sloncu (studencki wyjazd na robote, a nie ze sie chwale) sie biegalo po kilkanascie km w ciagu dnia, ale woda za paskiem i 15kg mniej robilo swoje:)

 

Teraz wracam z 2tyg urlopu, duzo spacerowalem, ale zero biegow i treningu silowego. Mam nadzieje, ze nadwerezona lydka i sciegno juz sie zregenerowaly i nie strzela mi po kilometrze truchtu :/

Odnośnik do komentarza

Kurde dopiero teraz odkryłem w Szczecinie spoko opcje - Wieczorne bieganie w Szczecinie - co tydzień zbiera się ekipa i ciśnie trase ok 8km, wszyscy razem. Mimo, że trasa nie jest długa, a poziom zawodników jest różny - od mega amatorów po prosów, to klimacik zacny jest. Żadnych pomiarów i spin tylko bieg, dobra opcja. Dzisiaj biegło ~250 osób, polecam  (y)

Odnośnik do komentarza

A ja biegalem sobie wczoraj, tradycyjnie, dookola bloni, dzis rowerkiem zrobilem w sumie chyba z 6-7km, moze niewiele, biorac pod uwage, jak bedac u siebie w domu cisne po 40-50km, ale ciesze sie, ze mam mozliwosc i motywacje do cwiczen :) dzis moze jeszcze zrobie rundke dookola bloni, ale nie wiem, czy nie bedzie tego za wiele...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...