Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do bardziej doświadczonych, może znowu coś pomożecie :lapka:

Chciałem jeszcze raz spróbować z tym półmaratonem :Coolface: we wrześniu jest nocny półmaraton praski czyli mam dwa miesiące na przygotowania bo już nigdzie nie planuje przez wakacje biegać w żadnych imprezach.

i teraz pytanie, planuję biegać cztery razy w tygodniu

Wt wybieganie 40-60’

Czw wybieganie 40’+przebieżki 

Sb dłuższe wybieganie 1,5h

Nd Kros pasywny

Czy takie coś ma sens jak chce zmieścić się w 2h :D?

 

Odnośnik do komentarza

Mysle ze kros po dlugim wybieganiu to taki sredni pomysl. Chyba lepiej zamiast tego zrobic jakies 40 min biegu regeneracyjnego po plaskim. No i te wybiegania to raczej tak godzine, 40 min to troche za krotko moim zdaniem. Tak to git raczej.

 

Ewentualnie jakies krosy z podbiegami nie dzien po dlugim wybieganiu zrobic tylko w poniedzialek i by bylo jeszcze lepiej bo sila biegowa zawsze sie przyda

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Na krosy muszę trochę podjechać bo raczej bieganie po parku to słaby kros :dafuq: niby jest trochę różnicy w wysokościach ale wszystko po kostce. 

No i jeszcze w czwartki wieczorem wpada kosz tak z 1-1,5h

 

w sumie to dłuższe wybieganie to i tak wolniejszym tempem to można by zrobić w piątek po południu i niedziela kros, poniedziałek wybieganie i wtedy nie czwartek a środa jakiś wybieganie+przebieżki 

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza

U mnie dzisiaj drugi starcik w tym sezonie na dystansie 1/4. Ogólnie regularność w basenie dała niezłego boosta, bo drugi raz wychodzę z wody w 1/4 stawki. Rower bez rewelacji (wychodzi brak rowerogodzin), no i przez to cierpi bieg, który na treningach wypada bardzo fajnie. Niestety jednak przez brak dobrej bazy rowerowej, nogi średnio się nadają na tempo 5:00/ km. No i dzisiaj pogoda swoje zrobiła - totalna patelnia 29 stopni. Koniec końców czas 2:39 i lecimy dalej. Za dwa tygodnie Bydgoszcz (rewelacyjne zawody z super atmosferą i trasą biegową). 

 

Jedna ciekawostka z dzisiaj. Start nie odbył w formule Rolling start, tylko wszyscy ruszyli z wody. Zagonili nas pod pomost, odpalili trąbę i chłopy ruszyły. Powiem Wam, że nieźle się ludzie taranowali (czuło się klimat klasycznych startów z dawnych lat :leo:). Na szczęście udało mi się szybko odkleić od pralki i płynąć swoje. Aha, no i przez wysoką temperaturę zabroniono pianek, więc pływanie przez to było jeszcze trudniejsze. Po starcie chyba nawet dwie osoby zrezygnowały z dalszego udziału :sadkek:

Edytowane przez ginn
  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, kanabis napisał:

Piekna czasoweczka , no i ta srednia na rowerze , tez chcem taka :frog:

 

Ta piękna czasóweczka to co najwyżej średnia startowa. Widziałem duużo bardziej fajnych maszynek (podczas wyprzedzeń :leo:), w których jednak brakowało solidnego kopyta. Z kolei niektórzy to są takie konie, że człowiekowi się odechciewa po pierwszej pętli o coś walczyć...

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Przymierzam się do tego pasa tętna jak pies do jeża :dafuq:

dziś jeszcze raz próbowałem z zegarkiem ustalić HRmax ale wyszło tylko 174. Zrobiłem rozgrzewkę 20 minut, szybkim tempem 1km i później jeszcze 200m na maksa. Nie wiem może w tych nowszych garminach lepsze są te czujniki albo mam za dużo włosów na łapie :kekw:

 

C82B44D3-C7EB-4D2B-9859-B9AAC8AF9C3A.png

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, ginn napisał:

 

Ta piękna czasóweczka to co najwyżej średnia startowa. Widziałem duużo bardziej fajnych maszynek (podczas wyprzedzeń :leo:), w których jednak brakowało solidnego kopyta. Z kolei niektórzy to są takie konie, że człowiekowi się odechciewa po pierwszej pętli o coś walczyć...

Wiem, na duathlonach tez widzialem takie sprzety ze trzeba by mercedesika sprzedac a nie wiem czy by starczylo. To samo jak bylem ogladac czasowke MP niedawno.

 

Ale tak jak mowisz sam sprzet nie wystarczy. Najgorzej bolalo jak sie trafil jakis kolarz ktorego na biegu na 5km odstawilem na 3min a w polowie etapu rowerowego minal mnie jak dzieciaka w dodatku bez lemondki :yao:

Odnośnik do komentarza

Niezłe jaja. Miałem w tym sezonie odpuszczać 1/2 IM, ale tak się okazało, że udało mi się wczoraj wygrać w konkursie darmowy pakiet 70.3 Gdynia pod szyldem Iron Man (przez wielu uważane za najlepsze zawody w Polsce), a start jest 6 sierpnia, więc mam trzy tygodnie żeby w miarę się przygotować :leo: No nic, objętościówka na 110% i lecimy tutaj.

 

P.S Pakiet na chwilę obecną kosztuje 315€, więc moje cebulackie serduszko jest totalnie spełnione na ten rok :nosacz3:

Edytowane przez ginn
  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...