Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że w połowie mógł mieć poniżej 10 sekund bo ma dopiero 6 lat :yao:

Dzieciaków były bardzo dużo, mój biegł w 26 serii i w każdej było koło 16 dzieciaków także coś tam się gówniarze ruszają ale ile z tego później nie zrezygnuje to nie wiadomo.

Staram się go jakoś tym zainteresować bo jak był na urodzinach jakiegoś dzieciaka z przedszkola to tam jeden o rok straszy od niego miał już taki bebzon, że ja pierdziele.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie. Mamy czasy jakie mamy, zaszczepianie w dzieciaku sportu to fajna sprawa. W dodatku tylko z pozytkiem dla niego. Juz nie chodzi o robienie kariery ale o ruch ktory jest szczegolnie dzieciakom potrzebny a patrzac na ulane bachy jest z tym problem.

 

Tym bardziej ze teraz czesto robia te biegi dla mlodszych bardzo fajnie jesli chodzi o organizacje. Kibice bija brawo, spikerzy zachecaja, na mecie medale itd Kiedys takiego czegos nie bylo wiec nic dziwnego ze latalo sie za pilka a biegania nienawidzilo.  

Odnośnik do komentarza

Przedwczoraj wieczorem poszedłem sobie pobiegać po parku, bo chciałem zobaczyć jak z moją kondycją, od między innymi grania w piłkę, zrobiłem tylko 1km na próbę i spodobało mi się, chyba zacznę częściej biegać i kupię sobie rower i może kiedyś spróbuję triathlonu.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Wooyek napisał:

Niesamowity człowiek, wybitna jednostka! rzuci wyzwanie Karasiowi :obama:

 

Karasiowi nie rzucę, bo to kozak nad kozaki, za cienki jestem i za stary, ale spróbuję sobie tego triathlonu - rekreacyjnie - jakieś 0.5km pływania, 5km biegania i 20km na rowerze na dobry początek. Zobaczę o co chodzi, a może się wkręcę i będę częściej sobie pływał, biegał i jeździł. Złapałem zajawkę na sport, więc korzystam :)

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, zdrowywariat napisał:

jakieś 0.5km pływania, 5km biegania i 20km na rowerze na dobry początek

jaki sens mają takie krótkie dystansje? nawet taki grubas jak ja jest w stanie zrobić takie dystanse lekkim tempem w półtorej godziny. na szybko licząc takim tempem rozbiegowym wychodzi 45min rower, 30min bieganie i z 15min basen (tutaj strzelam, bo nie wiem jakim tempem pływam). nie lepiej coś dłuższego od razu?

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, gtfan napisał:

jaki sens mają takie krótkie dystansje? nawet taki grubas jak ja jest w stanie zrobić takie dystanse lekkim tempem w półtorej godziny. na szybko licząc takim tempem rozbiegowym wychodzi 45min rower, 30min bieganie i z 15min basen (tutaj strzelam, bo nie wiem jakim tempem pływam). nie lepiej coś dłuższego od razu?

 

Od czegoś trzeba zacząć, a że też inne sporty uprawiam to chciałbym na początek raz w tygodniu w sobotę rano sobie rekreacyjnie spróbować. Potrzebuję rower, buty do biegania i może bojkę do pływania na ocean, widziałem jak jakiś pro z tym pływał długie dystanse, bardzo rozsądnie moim zdaniem.

 

Edit: znalazłem takie coś @gtfan, więc na pierwszy raz wystarczy nawet pozycja nr1:

 

spacer.png

 

:)

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, gtfan napisał:

jaki sens mają takie krótkie dystansje? nawet taki grubas jak ja jest w stanie zrobić takie dystanse lekkim tempem w półtorej godziny. na szybko licząc takim tempem rozbiegowym wychodzi 45min rower, 30min bieganie i z 15min basen (tutaj strzelam, bo nie wiem jakim tempem pływam). nie lepiej coś dłuższego od razu?

Tak samo jak bezsensowne jest bieganie np 5km, skoro można 10, a najlepiej maraton? No chyba jednak nie

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze kazdy dystans triathlonu ma sens. Przeciez to nie iron man. Tutaj nie chodzi o ukonczenie go a zrobienie tego jak najlepiej, idac tym tokiem rozumowania jaki sens ma bieg na 100m? Kazdy tyle przebiegnie. 

 

Bardzo duzo zalezy od tego jak plywamy bo to jedyna dyscyplina w "nieludzkim" srodowisku. Ja slabo plywam ale jednak staralem sie przeplynac te 500m w okolicach 10minut. Juz pomijam fakt ze plywanie w otwartym zbiorniku to zupelnie co innego niz plywanie w basenie (fale, tzreba nawigowac zeby nie nadrabiac dystansu, mozliwosc dostania w leb czyjąs pieta)

 

Ale nawet tempem ktore podal gtfan mam spore watpliwosci zeby to zrobil. W strefie zmian masz byc najkrocej jak sie da (minute?). Jak ktos tego nie probowal to nie wie jak sie czlowiek czuje zmieniajac pozycje po plywaniu z poziomej na pionowa biegnac do strefy zmian nie mowiac juz jakie sie ma nozki na koncowym bieganiu po 40 minutowym intensywnym pedalowaniu.  

Chociaz i tak uwazam ze duathlon daje bardziej w kosc. Mimo ze jest mniej wymagajacy pod wzgledem technicznym. 

 

No chyba ze ktos nie widzi nic zlego w tym ze przybiegnie ostatni za starcami i kobietami to ok. 

Odnośnik do komentarza

Aha i tak nawiasem. Treningi do krotszych dystansow sa czesto duzo ciezsze niz do dluzszych. Mam na mysli intensywnosc. Jak zaczyna sie u mnie dwa miesiace treningu typowo pod wytrzymalosc szybkosciowa to pol godziny interwalow na stadionie daje mi po pizdzie duzo bardziej niz jakies poltoragodzinne klepanka wybiegan 18km itp. Jest to naprawde wymagajace. Pluca i serducho dostaja tak ze sie rzygac chce. A po takim wybieganku to co? Prysznic i do zapomnienia.

 

U nas jakis czas temu nastala jakas lokalna moda na ultra. Beka z typow, goscie dyche robia w 55min na plaskim a pchaja sie w gory i dystanse "karasiowe". Potem patrzysz takiego ULTRASA tempo na np 30km a tam 11min/km :kekw:  Jaki to bieg? Chyba marszobieg. No to jednak zdecydowanie bardziej podziwiam gostka co ostatnio u nas wygral bieg na 5km z czasem 16:40 niz tych smiesznych ultrasow co 50km przeszli czasem podbiegajac. To tyle jesli chodzi o dystanse.  

 

Oczywiscie kazdy moze sobie biegac gdzie , jak i ile mu sie podoba. Pije tylko do tego ze patrzenie na kogos z gory bo sie robi wieksze dystanse ma sie nijak do poziomu sportowego.

  • This 2
Odnośnik do komentarza

No ja tak przyszłościowo myślę o tym triathlonie, niż na już, z tego samego powodu wziąłem lekcje pływania. Po prostu chcę dbać o zdrowie, żeby sport wszedł mi w krew jak niektórym tu na forum. Poza tym, gdy wrócę do Polski na stałe to tam na wsi może być problem z graniem regularnie w piłkę, jeśli nie będzie chętnych, czy też z trenowaniem jakiejkolwiek sztuki walki, co będzie związane z dojazdem, na który mogę nie mieć czasu.

 

Nie muszę tego robić pro i nie wiadomo jakich dystansów, raczej dla zdrówka i lepszej kondycji, a rekordy to będę swoje bił :)

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Biegałem dziś w Sulejówku na 10km i już nie napalałem się na 50 minut tylko założyłem sobie równy bieg tempem 5:30. 
Prawie się udało bo ostatecznie średnie tempo wyszło 5:33 i całkowity czas 55:40 czyli o 40 sekund lepiej niż w Siedlcach i w sumie pod koniec mogłem trochę lepiej pobiec bo na ostatnich 300-400 metrach nawet zaszalałem z tempem 4:28 :dafuq:
Największy plus dzisiaj to nie podpalanie się na starcie tylko od początku równy bieg no i mijanie emerytów, kanapowców i ludzi z dużą otyłością :banderas:

:nosacz3::kekw:

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Od razu mi się przypomina, jak kilka lat temu, na tydzień przed startem, zapisałem się na maraton (co, ja nie dam rady?). Dokładnie tak jak Ty, cały miesiąc ciało dochodziło do siebie.

 

Pijesz, nie prowadź.

Nie trenujesz, nie startuj na pojebanych dystansach :leo:

 

Ale szacunek za stówkę forever.  No i te widoczki... :banderas:

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...