Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra ale mi wlasnie chodzi zeby sluchac radia bo pobierane nuty to zaraz mi sie nudza. No to nie zmieniam swojego wysluzonego 735xt w takim razie. A ten creative rozumiem ma normalnie radijko z tego co widze. 

 

Kiedys kupilem wlasnie jakas chinska mp4 z radiem to w zime mi bateria 20 min podczas biegu wytrzymywala :kekw:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja zakładałem z początkiem roku żeby zrobić 1000km co wydawało mi się rok temu dosyć ciężkie, jednak przy regularnym bieganiu (oprócz października który odpuściłem  ) mam obecnie 1227km a jeszcze cztery biegania w tym roku gdzie wyjdzie ok 45-50km.

Także chociaż założony kilometraż zrobiłem w tym roku. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Ja rowerem tylko 254km.

Przymierzam się do półmaratonu w Białymstoku w maju, tylko ostatnio mnie coś tknęło, że w maju mogą być tropiki i będzie dupa z tym łamanie :yao:

 

Druga sprawa, że według Garmina te treningi Skarżyńskiego są bezproduktywne bo nie ma interwałów ;)

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza

Tylko moim zdaniem lepiej skrocic ten plan kosztem jakis szybszych treningow niz wybiegan w tlenie i budowaniu bazy. Nie oszukujmy sie zeby zejsc ponizej tych 2h to potrzeba byc dobrze przygotowanym tlenowo a nie beztlenowo. Jakies interwaly zbedne czy nawet tempowki typu 400m/1000m. Szybsze krosy beda wystarczajace, ladnie wzrosnie sila biegowa, przygotuje organizm miesniowo do biegu. Zlamiesz te 2h, poczujesz sie lepiej psychicznie to potem zaczniesz juz napierdalac przygotowujac sie na jesien treningi na progu mleczanowym i tempowki polepszajac szybkosc.

Odnośnik do komentarza

Biorac te gorne widelki kilometrazu to spoko. Chociaz tych przebiezek na koniec to troche duzo, ja bym dorzucil ze 2km spokojnego wybiegania tam a przebiezek zrobil na koniec z 4-5 max. Tak tylko zeby odmulic serducho.

22 minuty temu, krupek napisał:

Tempo 5:40 wystarczy, żeby złamać 2h w półmaratonie, więc z tymi tempówkami też chyba nie ma co przesadzać. Na pewno nie zaszkodzą, ale ja to bym włączył w późniejszej fazie przygotowań.

No ja wlasnie o tym pisze, wyjebac te tempowki ktore zapewne beda w planie pod koniec przygotowan a zamiast nich robic dalej dluzsze wybiegania. Ewentualnie tempem startowym czyli tym 5:40. Szybsze 400m czy 1000metrowki sa bez sensu do lamania 2h.

 

No chyba ze skarzynski tez nie uwzglednil w planie na 2h jakis interwalow czy tempowek podczas szlifu formy na koniec bo juz nie pamietam jego planow :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki jeszcze raz za wszystkie podpowiedzi :lapka:

Jeszcze pytanie bo dziś machnąłem 13km i oprócz wydolności przydało by się coś zrobić z nogami.

Co bieganie rozciągam się i w dni biegowe robię wieczorem rolowanie. Jednak mimo tego mam strasznie spięte łydki. Nie wiem czy samemu coś można na to poradzić.

Znacie może jakieś ćwiczenia na nogi które można robić w domu i dają jakieś efekty?

Odnośnik do komentarza

Wspiecia na palcach

id_21031_1552923811_1260x840.jpg

 

Ja robie co drugi dzien 5x16 powtorzen z przerwami 30 sek. Mozna wziac dodatkowo jakies hantelki np

 

Skakanka.

 

Jak masz mozliwosc wskakiwanie na skrzynie/krzeslo/cokolwiek wysokosci jakies pol metra. Chyba nie musze mowic ze lądujemy na palcach nie pietach no i uwazac zeby sie nie wypierdolic cnie :)

Tez co drugi dzien robie 4 serie po 12 powtorzen z przerwami 45s. 

 

Nie wiem czy te cwiczenia pomoga na spiecia ale dobrze podcinaja i wzmacniaja łydy, idzie za tym lepsze odbicie i napewno pozytywnie wplywaja na zmniejszenie kontuzjogennosci. Aha ja robie w samych skarpetach te cwiczenia, bez butow. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...