Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

@BRY@N rolujesz stopy? To bardzo pomaga. 

Zrób przerwę i może rzeczywiście spróbuj z innymi butami. Sprawdzałeś jaki masz rodzaj stopy? 

 

Ja polowałem na pegasusy 40, teraz też w nich biegam, ale o promocję sensowną ciężko. 450 najtaniej. Wychaczyłem 38 za 220zł w Factory. Różnice marginalne, a 2 stówy w kieszeni. W sumie mogłem 2 pary wziąć.

Odnośnik do komentarza

W każdy dzień jak biegałem to wieczorem robiłem rolowanie wałkiem i później jeszcze dorzuciłem piłeczki, normalna i z kolcami. 

Rodzaj stopy sprawdzałem domowym sposobem czyli odcisk stopy na kartce ;) i wychodzi neutralny. 

Zobaczę jak będzie w tych Asicsach, może w którymś momencie przegiąłem a później problem się tylko pogłębiał. 

Niestety nie było jak na amerykańskich filmach i "Eye of the tiger" w słuchawkach nie pomógł na ból nogi :kekw:

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, D.B. Cooper napisał:

10:39 i miałeś zapas? To musiałeś ładnie z formą wystrzelić. Moja życiówka 10:30 i zapasu na pewno nie było. 

Od zeszlego roku jakos tak poszlo do przodu mocno jak zszedlem ponizej 45 na dyche. Treningi zaczely sprawiac przyjemnosc, nogi pracowac jak nalezy, regeneracja swietna (od poltora roku codziennie przeciery warzywno-owocowe) itd. Chyba organizm zalapal tryb biegacza nie truchtacza. Przestalem tez biegac w butach z amortyzacja, przypadek? :)Te 44 bylo jesienia 2022 wiec nie wiem jaki teraz czas bym wykrecil ale czuje sie mocny obecnie. Na jesieni mam zamiar zakrecic sie okolo 40-41 ;)

 

Czas leci kumplu a Wiktor nie stal w miejscu ;)

No i na krotkie jestem lepszy niz dlugie. Potrafie dlugo biec ponad progiem mleczanowym. Za to typowo tlenowa wytrzymalosc jest slabsza, watpie zebym dal rade pobiec polowke szybciej niz 1:45. Chyba. 

Screenshot_20240325-0832232.thumb.png.38bd8fcb15341b55437609bbc339b78e.png

 

Dobra oszukalem was na 4 sekundy. 

4 w kat. No ale jak w tej samej kat biegnie brazowy medalista MP w maratonie i kategoria jest 21-40 to ciezko wskoczyc na podium i wygrac skakanke z decathlonu :/

Odnośnik do komentarza

No to gratuluję formy :)

W tym okresie też jakoś 40 złamałem na dychę. Półmaraton jakoś 1:30. Musisz powalczyć z wytrzymałością bo jak 1:45 na 21 to atakując 40min na 10km może Cię brutalnie odciąć. 

 

Ja to teraz nawet amatorem nazwać się nie mogę, jak 3 razy w tyg pobiegam to jest ok, ale w sumie dobrze mi z tym. Nie ma ciśnienia, że coś muszę bo wyniki, bo zawody ogórkowe. Wyjdę to wyjdę, nie to nie. Zmęczony już tym byłem.

Oczywiście na stadionie czasem też się mocno przypierdolę, bo lubię ten stan.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wiesz ogolnie to ja trenuje do tych duathlonow bo po prostu to lubie a biegania dlugodystnasowego nie. I to do 5km bieg-25km rower- 3km bieg takze krotkie dystanse. Brakuje mi po prostu kilometrazu w tlenie dlatego slabo wypadam na biegach dluzszych niz dycha. Za to mocno inwestuje w bieganie dynamiczne, sile biegowa, cwiczenia pliometryczne, mocne przelaje itd. I to procentuje na dystansach jakie mnie interesuja bo progres prawie pol minuty na 3km w ciagu roku uwazam za bardzo duzy. Mam 8 jednostek treningowych w tyg. 3 biegowe, 3 rowerowe i 2 razy silownia gora-dol. Cwiczenia typu kolko na brzuch, deska, pompusie czy skakanka jest grana co drugi dzien. No zapierdalam ale chce wykorzystac czas poki mam taka prace jaka mam czyli taka w ktorej leże i gram :)

 

Co do lamania 40 to musze jeszcze troche pobiegac na zawodach z tempem z 3 z przodu bo jeszcze mam jakas blokade w psychice jak widze takie tempo i boje sie ze mnie odetnie xd Nie napalam sie, cierpliwie malymi krokami ide do przodu. Nie zejde  tym roku, zejde za rok ;)

 

Spoko, dla mnie zawsze bedziesz mistrzem ktory mi dopingowal w susku jak lamalem 50 min <3

 

Ehh te czasy gdy wyprzedzaja cie baby i 60 latkowie brrr

I to fakt, czasem taki rezim treningowy meczy. Psychicznie. Sa mysli ze na chuj tak latac i tak na olimpiade nie pojedziesz. No ale z drugiej strony fajnie jest sie ścigać a samo sie nie zrobi. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja jakoś sensu w tym nie widzę 

https://bieganie.pl/newsy/na-stronie-parkrun-zniknely-rekordy-w-trosce-o-nowych-biegaczy/?fbclid=IwAR088nxMEo9xT7I3yptwaTrMaf0g7OPq-lnpZ-_BdTxceXr04y-KMA2iEMs
 

Cytat

 

Na stronie parkrun zniknęły rekordy w trosce o nowych biegaczy 

Znane na całym świecie, cotygodniowe darmowe biegi na 5 kilometrów, czyli parkruny wzbudziły ostatnio sporo kontrowersji. Wszystko przez usunięcie wielu rekordów, które miały być barierą dla nowych biegaczy w dołączeniu do społeczności parkrun.

Organizatorzy parkrun usunęli ze swoich stron między innymi rekordy wiekowe, rekordy tras, osoby z największą liczbą ukończeń jako zwycięzcy, najszybszych 500 uczestników, najwięcej ukończonych biegów parkrun, ale także rekordy frekwencji czy wszystkie wyniki dla mężczyzn poniżej 17 minut i kobiet poniżej 20 minut. Uczestnicy będą nadal otrzymywać spersonalizowane wyniki za pośrednictwem poczty elektronicznej, a strony poszczególnych profili i strony wyników wydarzeń pozostaną takie same.

Dyrektor Zarządzający parkrun Russ Jefferys pisze w oświadczeniu: – „Naprawdę wierzę, że jako organizacja i społeczność mamy obowiązek dalszego identyfikowania i usuwania barier, które stoją na drodze wielu tysięcy osób. Rekordy były jedną z takich barier. Strach przed ukończeniem na ostatnim miejscu, przed byciem 'najwolniejszym’, przed tym, że nie zostanie się wyróżnionym, że nie jest się tak dobrym, jak wszyscy inni, lub że w ogóle nie jest się w stanie ukończyć dystans. Żadna z tych rzeczy nie powinna być przeszkodą w dołączeniu do parkrun, ale z pewnością nie było pomocne to, że na naszych stronach głównych udostępnialiśmy wyraźne linki do znacznej ilości danych, które były wyraźnie związane z wynikami„.


Ja czasem pierdziele ale i tak to że dałem ciała motywuje do dalszej pracy a nie udawania, że tak jest super 

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza

No wpisuje się to w ten ogólny chory trend, żeby broń borze komuś się nie zrobiło przykro, bo inny był lepszy.

Ciekawe, czy zrobili chociaż jakąś ankietę wśród uczestników, bo jakoś mam takie wrażenie, że strach

 

Cytat

przed ukończeniem na ostatnim miejscu, przed byciem 'najwolniejszym’, przed tym, że nie zostanie się wyróżnionym, że nie jest się tak dobrym, jak wszyscy inni, lub że w ogóle nie jest się w stanie ukończyć dystans

to chyba siedzi z tymi organizatorami w pokoju. Ktoś nie poszedł biegać, bo na stronie były rekordy xd no nie wiem

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...