Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Kurde czyli cos z urzadzeniami nie apką. Nie no tablet ostatnio wymienilem na potężne realme z 6gb ramu i androidem 12 wiec raczej to nie to, tym bardziej za na galaxy tab z 2015 dzialalo jak nalezy. Na tym tez dzialalo, wczoraj chcialem zgrac trening i przestalo dzialac. Poprobuje jeszcze z przeinstalowaniem apki a potem nie wiem, moze przywroce ustawienia domyslne w zegarku. 

Odnośnik do komentarza

Sprawdzałem Vomero 17 i 16.

Niby dwa dobrze amortyzowane buty ale różnica jest ogromna. W 17 to jakbyś biegał na jakiejś gąbce, nawet jak się w nich idzie to czuć tą amortyzację. Tylko czy bieganie w aż tak amortyzowanych butach jest dobre ?

16 są „twardsze” i tu już nie ma takiego efektu gąbki. Chociaż pewnie do tych maks 21km raczej wystarczą a później to i tak raczej bardziej na bieganiu 10km się skupię.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, BRY@N napisał:

. Tylko czy bieganie w aż tak amortyzowanych butach jest dobre ?

 

 

Juz kiedys pisalem, czytalem duzo biografii, wiele tam bylo watkow fizjologow, podologow itd 

Zaden powazny zawodowiec tez nie biega w tak amortyzowanych butach procz reklam i zawodow gdzie wiaza ich umowy sponsorskie. Kenijczycy bedac  w wiosce olimpijskiej to nawet na treningi do parku szli po betonie zamiast biec. Czy widziales zeby ktorakolwiek firma butow pisala ze to zdrowe lub zapobiega kontuzjom? Nie. Chodzi jedynie o komfort. Nawet na chlopski rozum, amortyzacja wylacza pewne miesnie w stopie czy lydce. Co sie dzieje z nieuzywanymi miesniami? Sa slabsze. Wnioski wyciagnij samemu. 

 

Oczywiscie to wszystko dotyczy idealnego biegowego swiata gdzie nie ma nadwagi i nie biegamy po betonie. A jak jest to wiadomo. Jesli nie ma mozliwosci biegania tylko po nieutwardzonym to jednak ta lekka amortyzacja jest nam potrzebna. Bo tak samo jak czlowiek nie jest stworzony do biegania w butach ze smiesznymi piankami tak samo nie jest tez stworzony do biegania po betonie. 

 

Osobiscie biegam od 3 lat w butach bez amortyzacji. Czuje ze mam lepsze odbicie, nie mialem tez ani jednej chocby malej kontuzji. Z tym ze tez unikam utwardzonych nawierzchni. Jak biegalem po asfalcie i w butach z amortyzacja czesto mialem jakies problemy ze stawem skokowym czy podudziem. 

Oczywiscie stopniowo przechodzilem na brak amortyzacji. Pamietam jak pierwszy trening zrobilem w takich butach, zaledwie 6km a lydki na drugi dzien bolaly jak po 16. Fajnie to pokazalo jak wylaczone sa niektore miesnie gdy sie biega z amortyzacja. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Co do amortyzacji to od jakiś 3 miesięcy robię minimum 20 tys kroków dziennie na bieżni. Ale nie biegam tylko idę. Tak do około 15 tys jest dobrze. Ale powyżej to już boli stopa, wtedy buty z amortyzacją pomagają i spokojnie do 35 tys mogę dobić bez bólu. Dla nie lepsze to niż przesiedzieć ten czas na kanapie.

Odnośnik do komentarza

A on jeszcze kogokolwiek interesuje? Miał swoje pięć minut (to i tak dość dużo jak na niszową "odmianę" i tak dość niszowego sportu), przez koksowanie i debilne tłumaczenia raczej media nie są już, i nie będą w przyszłości, zainteresowane pisaniem o jego "wyczynach" w robieniu miliona kółek dookoła stodoły na jakimś zadupiu. A federacji to chyba jest tam więcej niż zawodników

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dobra Panowie po dzisiejszym dniu mogę powiedzieć, że jestem miękiszon i jebać te półmaratony :/

A tak już serio to coś nie mam do nich szczęścia i ten dzisiejszy powinienem w sumie odpuścić. Od kilku tygodni bolała mnie stopa ale było to raczej do przeżycia tym bardziej, że dwa tygodnie temu  zrobiłem rano 14km tempem 5:44 i było ok ale tydzień temu chyba trochę przegiąłem w weekend. We wtorek przebieżki po bieganiu już robiłem jak na szpilkach dlatego po południu od razu do apteki po jakaś maść i myślałem, że mi przejdzie ale niestety dupa.

Dziś wytrzymałem do 9km i tak mnie już stopa bolała, że musiałem odpuścić szybsze tempo :frog:

Robie rozciągania, rolowania a i tak się coś przyplątało. Nie wiem czy to nie rozcięgno podeszwowe. Jak się z tego wykuruje to zmieniam Pegasusy a asicsy i zobaczę jak będzie.

Po za tym trasa w tym roku była na prawdę ok, chociaż pogoda chyba ludzi w trąbę zrobiła bo miało padać i być zimno a przez 3/4 biegu było eleganckie słoneczko. Były tez oczywiście panie w legginsach z siłowni z dupami na wierzchu o ludzie którzy na stracie nie wiedzą na jakie tempo się ustawić.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...