Skocz do zawartości

Lokale ktore polecacie.


Rekomendowane odpowiedzi

Z Wrocka dobre tajskie/indyjskie jest w Woo to Go na hubskiej. Za(pipi)iste ciapakowe zarcie jest w Silku/Buddha Lounge ale ceny sa kosmiczne (2 curry z naanem i mango lassi za 130 zika chyba).

 

Burgery mozesz jeszcze sprobowacz w Rock Burgerze (najlepsze bulki we wro moim zdaniem) albo w Moa burger (tu sie chyba zepsulo troche). Bardzo fajna czeska knajpka to Pepik naprzeciwko Miodosytni.

 

Dobre z wege/weganskich/hipsterskich nie wiadomo co jest - Pochlebna na tej samej ulicy co Karavan. Nowe miejsce, zmienna karta, dobre jedzenie, srednia obsluga. Bylem tez ostatnio w Zytniej przy pl. Nowym. Cenowo wyszlo ok, ale zarcie mnie nie powalilo.

 

W Locie Kury sa przepyszne sniadania, szczegolnie omlet special. Tylko czeka sie strasznie dlugo jak jest wiecej ludzi. Tam chyba maja jeden czy dwa palniki. Masakra jakas.

 

Jak masz ochote na pizze to jeszcze ponoc warta odwiedzenia jest Margarita (ponoc lepsza niz Piec) tam przy forum muzyki, a ja osobiscie polecam Nel Parco bo jest ogrodek z lezaczkami gdzie mozna sie wylozyc, poopalac i napic piwka.

 

Aha, jeszcze bardzo polecam Wroclawska to jest chyba na ul. Szewskiej. Tamtejszy placek po wegiersku to czysty wypas. Idealnie wjezdza pod jagermeistera albo wodeczke :>

Edytowane przez estel
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale jaka kuchnia? Na pizze to tylko do Chility, na dobre jadło i picie (ale droższe) do Starego Browaru Rzeszowskiego, na kebaba do Dara (klasyka), na burgery do Burger Store.

Muszę wybrać się do Dary.Byłem kiedyś ale jedzenie nie zrobiło wrażenia na mnie.

Burger Store ok ale konkurencji chyba tu brak.Syty wół był ale znikł.

Chciałbym mieć taki wybór jak "normalne" miasta.Bo w Rzeszowie nie chcą Burger trucków.Podobno brzydko wyglądają :/

Odnośnik do komentarza

 

Ale jaka kuchnia? Na pizze to tylko do Chility, na dobre jadło i picie (ale droższe) do Starego Browaru Rzeszowskiego, na kebaba do Dara (klasyka), na burgery do Burger Store.

Muszę wybrać się do Dary.Byłem kiedyś ale jedzenie nie zrobiło wrażenia na mnie.

Burger Store ok ale konkurencji chyba tu brak.Syty wół był ale znikł.

Chciałbym mieć taki wybór jak "normalne" miasta.Bo w Rzeszowie nie chcą Burger trucków.Podobno brzydko wyglądają :/

 

 

Zależy na co się nastawiasz w Darze. Kebab w cieście z mieszanym sosem to klasyka i zawsze dobry, w bułce niekoniecznie, nie tykaj też tego z frytkami bo namokną i będzie syf. A i lepszy jest lokal przy Hetmańskiej niż przy rynku.

 

Co do burgerów to racja, że konkurencji za wiele nie ma. Burger Truck stoi koło Uniwersytetu Rzeszowskiego (niedaleko Millenium), ale szału tam nie ma, kiedyś stali przy dworcu, ale właśnie ich pogoniono (ale jednocześnie budy z zapiekankami zostały...).

 

Zapomniałem też o fajnej knajpie - Sports BBQ w Millenium Hall. Warto spróbować buksów z frytami i ogólnie mięs (żeberka goty). W samym Millenium jest też niezła knajpa z sushi, ale tu też konkurencji za wiele nie ma, więc ciężko porównywać.

 

@estel, dzięki za polecone miejsca, niestety trzeba się było szybko zawijać z Wro, sprawdzę następnym razem :) jedynie do Margarity wbiliśmy (wyjazd był mocno pizzowy, oprócz tego wizyta w pasażu włoskim w Capri) i naprawdę zacna pizza.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za tego Burger Trucka-myślałem że zwinęli się na dobre.Hm tak się zastanawiam-Dara na Hetmańskiej ?w którym miejscu to jest bo nie kojarzę.Do tego Sports BBQ wybierałem się już od dawna ale zawsze kończyło się na Burger Store.

A coś w Krośnie polecisz?Kiedyś 2 razy w tygodniu bywałem tam teraz już rzadziej ale jakieś namiary dobrze mieć.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za tego Burger Trucka-myślałem że zwinęli się na dobre.Hm tak się zastanawiam-Dara na Hetmańskiej ?w którym miejscu to jest bo nie kojarzę.Do tego Sports BBQ wybierałem się już od dawna ale zawsze kończyło się na Burger Store.

A coś w Krośnie polecisz?Kiedyś 2 razy w tygodniu bywałem tam teraz już rzadziej ale jakieś namiary dobrze mieć.

 

Tfu, nie przy Hetmańskiej a Grunwaldzkiej, tu: https://goo.gl/maps/AuZFHy5KsCB2. 

 

W Krośnie za wiele niestety nie ma, ale:

- tradycyjne polskie jadło - Oberża przy Czajkowskiego (naprzeciwko Statoila, przy Carrefour), łatwo przegapić a to takie miejsce, że się nie reklamują nawet a stolik ciężko znaleźć wolny nawet w tygodniu,

- pizza - na Rynku w restauracji Ambrozja (robiona przez Włocha, w dobrej cenie, polecam cztery sery); można też w Posmakuj niedaleko, ale to trochę taka nowobogacka knajpa, która udaje coś czym nie jest (odradzam ich burgery czy pulled porki bo po prostu się nie znają na tym), a cenowo górna półka, ale pizza smakowo daje radę,

- burger - Piwiarnia Krosno (na Wojska Polskiego), bardzo smaczne burgery (duże i w dobrej cenie), ale też i inne dania (zupa tajska, pizza, curry),

- kebab - Kair Kebab na Piłsudskiego na górce, klasyka i wciąż trzyma poziom,

- lody - u Staronia (też na Piłsudskiego, poniżej Kair Kebabu), ręcznie robione, na śmietanie i żółtkach, w różnych smakach (codziennie inne),

- wykwintnie - Naftaya (restauracja w Hotelu Nafta, ul. Lwowska), warszawski klimat, cenowo wyższa półka, ale warto choć raz, bo i smakowo bardzo dobrze i wystrój ładny, można się zrelaksować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś będzie w Białymstoku to nie może stamtąd wyjechać nie wstąpiwszy do baru Podlasie przy rynku. Jest to prowadzony przez Społem bar mleczny, w którym jedzenie jest tak dobre i tak cenowo przystępne, że chciałoby się tam chodzić codzienne. Wszystko świeże, robione na miejscu, porcje solidne (omlet na śniadanie GOTY, na obiad kartacze), a na deser koniecznie lokalne serniczki ze śmietaną i brzoskwiniami. Łojezu, dawno tak dobrze nie zjadłem.

Odnośnik do komentarza

Wawy aż tak nie znam, ale głupio być i nie wstąpić do Barn Burgera (niedaleko PKiN), tylko brać klasykę, a nie wynalazki z malinami ;) Co poza tym: Du-za Mi-ha na ryż/makaron z krewetkami, na kebaba albo Amrit albo Efes (ja wolę Amrit), na pizzę Mąka i Woda, na domowe jedzenie do Złotej Kurki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wawy aż tak nie znam, ale głupio być i nie wstąpić do Barn Burgera (niedaleko PKiN), tylko brać klasykę, a nie wynalazki z malinami ;) Co poza tym: Du-za Mi-ha na ryż/makaron z krewetkami, na kebaba albo Amrit albo Efes (ja wolę Amrit), na pizzę Mąka i Woda, na domowe jedzenie do Złotej Kurki.

pięknie dziękuję!

Odnośnik do komentarza

W Łodzi? No można dobrze zjeść, ale niezłe lokale wcale nie są obsiane po Manufakturze i Pietrynie (przy tej drugiej jednak sporo się znajdzie). Jedzenie w pierwszej mija się totalnie z sensem - no, ale ludzie idą na zakupy to i ruch ciągle jest :v

Na Offie kilka niezłych lokali (Megmu polecam w szczególności - w zasadzie  wszystko z menu, oprócz stricte wegetariańskich potraw - kuchnia afrykańska; mają też oferty lunchowe dla chcących przycebulić :v - to mój ulubiony lokal z jedzeniem i średnio kilka razy w miesiącu jem tam). Najlepszy Burger to GastroMachina (dalsza część Piotrkowskiej). 

Sporo dobrych miejsc do zjedzenia jest w okolicach Księżego Młyna, oczywiście dużo kuchni żydowskiej. Dobre opnie zbiera wśród znajomych też nowo otwarty lokal z kuchnią Tex-mex (nie jadłem, nie wypowiem się): Manana, cenowo też przyzwoicie.

Mamy też jedno z najlepszych sushi w Polsce; Ato Sushi  - w zeszłym roku sushi master z lokalu wygrał rywalizację w prestiżowym konkursie : Zresztą ilość lokali i spora konkurencja na tym poletku swoje robi. Pizza włoska: do wyboru do koloru, pizza "normalna" też (choć imo K2 bije wszystko na głowę: moja ulubiona nieklasyczna pizza, nie tylko w mieście).

W Manufakturze od biedy może być Ganesh, reszty nie polecam, chyba, że ktoś wyjątkowo chce przepłacać, wtedy coś się znajdzie.

Po pijaku i na przekąskę: tylko Zapiekarnia, otwarte do późnych godzin (ciągle oblegane) - imo najlepsza przekąska przy dłuższych posiedzeniach przy piwie (tu polecam Eclipse inn pub -  z pubów  prawie tylko tam chodzę, ew. Piwoteka przy wunerfie)

Kochana Uć pod wieloma względami jest ch.ujowa, ale akurat pod względem życia kulturalno-imprezowego jest więcej niż dobrze.

 

Odnośnik do komentarza

Wiem że temat był wałkowany ale w miarę możliwości proszę o polecenie kilku dobrych/oryginalnych restauracji (obiad/kolacja, ,byle nie sushi i Moa:) )oraz śniadaniowni w obrębie rynku Wrocławskiego.

Widziałem że 3 "śniadaniownie" polecili Assasine i bluber ale może coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Thx jak coś to czekam na wincyj.

Co do śniadaniowni to słyszałem, że dobre są w Sky Tower. Ktoś coś?

Bułka z masłem ul.Włodkowica ,Setka K.Wielkiego. Jest jeszcze w chooy studenckich stołówek z spoko jadłem ale nazw nie pamiętam :)

O Sky Tower też słyszałem że ok ale  sam nie jadłem, ogólnie po prawdzie tam (pipi)em straszy taka galeria widmo imo.

Edytowane przez Wojtas1986
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...