Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marvelous

Są babole ale to demo. Do zrobienia.

 

http://www.easportsfootball.co.uk/media/play/video/9153701 - sędzia uniki piłki, nie zawsze, bo jak poleci bomba to nie zdąży po czym komentator wspomina o tym, że na drodze podania stanął sędzia. Fajne.

 

http://www.easportsfootball.co.uk/media/play/video/9154084 - szybkie rozegranie piłki po faulu, cholernie rajcujący i efektowny motyw, dalej widać przepuszczenie piłki w biegu. Rewelka.

 

http://www.easportsfootball.co.uk/media/play/video/9155500 - piękna kontra i akcja zakończona bramką. Ultra płynnie to wszystko wyglądało.

 

Co zauważyłem to grając na tym World Class - konsola stara się grać z klepki, nawet myśli. Ale to wciąż mało, bo jeśli dalej tak będzie, singiel mnie nie przyciągnie. Podania na dobieg, górą - są zmienione, na plus.

 

Coraz bardziej mi pasuje nowa FIFA. Wróciłem do 09 i już mi ten brak swobody z 10 zaczynał brakować.

 

na 360tce nie zauważyłem problemu, nie ściągałem na PS3, bo i tak poświęcę czas w wersji X.

Edytowane przez Marvelous
Odnośnik do komentarza

Wersja na pc to zupełnie inna bajka? Bo to gó.wno jakich mało, grać się nie da, naprawdę. Jak Fifa 99 - wszystko po staremu... W 09 też tak było, a podobno to całkiem inna gra na pc jest. Bo jeżeli nie to musiałbym was wyśmiać. A animacja to już w ogóle porażka, na riplejach zajo to wygląda, ale patrząc na maksymalnie oddalonej kamerze to wygląda jakby jacyś paralitycy biegali za piłką.

 

 

 

 

edit: grafa na poziomie fify 05 - chyba nawet ten sam engine ciągle, może mordki poprawili tylko. Ciekawe bo fifa to przeciez typowo piecowa piłka była, a tak sobie to olali : D

 

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Animacje, podania, walka o pilke - KOZAK!!

 

 

Tylko nie wiem dlaczego w wersji na PS3 jest wszystko lekko rozmazane i ciemne. Wszyscy wygladaja jak murzyni, troche to kiepsko wychodzi. Raczej nie wina TV, bo 09 wyglada normalnie. Jak jest u was?

 

 

 

btw: mnie nie dziwi ubogosc wersji pc, na pewno ea wiecej zarabia na konsolach z powodu duzo mniejszego piractwa.

Edytowane przez Forebode
Odnośnik do komentarza

Pograłem w demo. Jako nawrócony były fan Pro Evo a od F09 wielki fan EA w kwestii futbolu widzę postęp i jeżeli to prawdaze to stary build nei ma się co martwić.

 

Po pierwszych meczach obawiałem się że gra jest za bardzo ofensywna, trudniej obrońców tak dobrze ustawić jak w 09 i ogólnie w defensywie gracze bardziej grają "na cofnięciu" a nie pressingiem. Walka o piłkę fenomenalna. Wrzutki w 09 mi nei przeszkadzały ale w 10 są fenomenalne-KROSSY bym powiedział a jak chcesz balonika to zapuszczasz LB i masz piękne przerzucenie-cudo. Aniamcji masa, jeszcze lepiej niż w 09. Nastawiam się na lepszą karierę menedzerską bo w fife 09 byłem zawiedizony że nei liczy się reputacja i każdy klub moze po sezonei mnie przyjąć(grałem na prawie najwyzszym, czegoś nie ustawiłem?).

 

Co tam jeszcze...słupków nie uświadczyłem ani tak strasznie dużo w 09 i tu też nie. Fajne są strzały i system 360. Naprawdę cudownie wygląda zatrzymanie piłki, zryw z lekką mzianą i szczurek po ziemi w przeicwny róg...AHH :rolleyes:

 

Będzie ostra gra...

Odnośnik do komentarza

Wreszcie zassałem demko...zainstalowałem...włączam,jestem już w treningu i powiem , że pierwsza myśl to "toć to wygląda gorzej od 09".

Nic to , załączam "Szybki mecz".

 

Rozegrałem na szybko tylko dwa spotkania,które (i tu się sobie dziwię) pozostawiły pozytywne odczucia.

To co mi się najbardziej podoba to to , że nie można mijać zawodników jak tyczki. Trzeba podawać , niejednokrotnie z pierwszej piłki aby skleić jakąś akcję.Nie ma mowy o przejściu pod bramkę jednym zawodnikiem (aczkolwiek mam świadomość , że jest to do wytrenowania( jest?)).

Komentarz oczywiście również na najwyższym poziomie.

 

Razi mnie natomiast trochę komiksowa grafika , która zawsze była bolączką fify oraz fizyka piłki ,która wydaje się taka...lekka.

 

 

Mimo to ... Fifa nieźle namąciła mi w głowie. O ile jeszcze wczoraj nie było w ogóle mowy o jej zakupie , to teraz będę musiał się poważnie zastanowić.

 

 

ps: Jest sterowanie krzyżakiem , a słyszałem ploty , że ma go nie być (duży +).

Odnośnik do komentarza
Gość Marvelous

Reno - na tym fimiku widzę lepszą graficzkę niż w demie. Śnieg, deszcz. Młodzieżowo jak cholera, zwłaszcza efekt mokrej piłki. Cudo. Czekam na full, jestem napalony jak pies na ...

 

Skille faktycznie robią i czuję, że jeden z najlepszych to BRIDGE. POWER!

Odnośnik do komentarza

Wczoraj gralem u kumpla w demo nowej Fify, wiec napisze o plusach i minusach gry. Uprzedzam, ze to moja pierwsza Fifa od 10 lat, dlatego oczywistym jest, ze bede ocenial gre przez pryzmat wieloletniego doswiedczenia z seria PES.

 

Minusy:

-podczas grania mialem wrazenie, ze zawodnicy graja gdzies na ksiezycu, z niska grawitacja (sorry, ale brak dynamiki jaka jest w PES- mamy mnostwo czasu aby przemyslec kazdy ruch, podanie etc). Pilka leci bardzo powoli...

 

- lubie grac na kamerze Wide, ale tutaj troche przesadzili. Boisko wyglada jak plyta lotniska- prawie wszystko widac. Radar jest bezuzyteczna. Prawie niemozliwe sa zaskakujace obrone, szybkie, dlugie podania na skrzydlo (po owczesnym zauwazeniu, na radarze, wychodzacego obronce na skrzydlo)

 

-czy to prawda ze wszystkie stadiony w Fifie przypominaja obiekty lekkoatletyczne? Lubie grac na angielskich, kamerlanych boiskach, z barierkami przy lini bocznej.

 

-bajeczne sa te animacje, ale one jakas nie pozwalaja rozpoznawac poszczegolnych zawodnikow. PES nie ma takich animacji, ale wyraznie widac kim biegniesz.

 

Plusy:

- animacje. Sa fantastyczne, jakbym na tym wirtualnym boisku biegal zywy czlowiek

 

-walka bark w bark, upadki, zderzenia, fizyka ciala przy poszczegolnych podaniach. This is amazing! :0

 

- obroncy. Trzeba wiele wysiliku wlozyc, aby zdobyc bramke. Nie ma tak latwo jak w PES, gdzie Messi na skrzydle, czy C. Ronaldo, mogli mijac defensywe jak tyczki.

 

- FIfa przypomina mi sie stare PESy, gdzie kazda strzelona bramka dawala ogromna satysfakcje :)

 

Ogolnie rzecz biorac demo zrobilo na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Dystans pomiedzy PES a Fifa drastycznie sie zmniejszyl.. Jednka ciezko walczyc ze starymi nawykami. To tak jakby rzucic palenie po 30 latach. Czekam na full wersje, i wtedy zobaczymy czy "rzuce" PES. :)

Odnośnik do komentarza

z nawykami?

Chyba nie o to tutaj chodzi. Ciężko niektórym po prostu obejrzeć obok mecz w fifie i mecz w pro evo...Bo różnica jest kolosalna w jakości praktycznie każdego elementu od grywalności do animacji i klimatu...nei wiem jak fan piłki nożnej czy gracz może tego nei dostrzec. Nie wiem. Ja dostrzegłem potencjał w F08 a F09 zmiotła pro evo a 10 to po prostu poprawiona jeszcze bardziej 09.

Odnośnik do komentarza

Zagrałem i się wypowiem.Animacje są po prostu boskie.W końcu dodano dawanie kartek w czasie rzeczywistym i szybkie wykonanie rzutu wolnego.Gra się zdecydowanie trudniej(przynajmniej na Klasie Światowej),szczególnie jeśli chce się robić rajd bokiem boiska.Trzeba kombinować :) Komputer nie patyczkuje się i często zasadza niezłe kosy...niestety skuteczne :/ ;p Szczególnie przegiętym elementem jest walka w bark w bark.Jeśli Cole bez problemu stawia do parteru Amauriego albo Molinaro Ibre to chyba coś jest nie tak :/ I mam zastrzeżenie do fizyki piłki przy dośrodkowaniu...piłka wali takiego rogala jak ja pi***ole xD W końcu łatwiej strzelić z dystansu ... pierwsza bramkę jaką strzeliłem padła po strzale z 25 metrów ;) Mimo wszystko grę kupuję na 100 % ;)

Odnośnik do komentarza

No i ja zagrałem w końcu, z 2 mecze sam i z 10 z kumplem. Na początek wady:

Grafika jakby gorsza niż w 09, beznadziejny blur i tnące się filmiki. Nie ma paska mocy strzału w praktyce. Wtf. Nie można biec i robić trików (tj. nie można trzymać sprintu i LT od trików). Strzałów nie czuję kompletnie, w praktyce mogłem 9/10 razy trafić spoza pola karnego, teraz 1/10. Pewnie dlatego, że nie mogę biec prosto, bo po 2 sekundach piłkarz skręca w którąś stronę, to wnerwia. Czyli moje ataki skrzydłami po linii autu mogę sobie w dupsko wsadzić, kul. No i najbardziej wkr.uwiające mnie rzeczy, czyli dośrodkowania i główki. W Fifie 09 90% moich goli to strzały z dośrodkowania na główkę. Miałem połowiczną asystę dośrodkowań w ustawieniach, biegłem po skrzydle na pole karne, kierunek dośrodkowania prosto w trybuny i maks mocy dośrodkowania. Leciał idealny zakrętas prosto na głowę piłkarzy. Teraz nie ma czegoś takiego, nie czuć dośrodkowań, lecą raz tak, raz tak. Nie zakręcają i muszę kombinować RB+Y zamiast B. A z główki raz fuksem strzeliłem. Bullshit.

Plusy:

Animacje boskie, nowe triki i psikusy. Animacje. Jeszcze większa kontrola nad piłkarzem(ale przez to nie mogę biec po linii autu, bo zaraz zbiega z boiska), animacje. I animacje.

Odnośnik do komentarza

Po ograniu demka, wrażenia są następujące.

Gra się TOTALNIE inaczej niż w poprzednią edycję. Gra jest zdecydowanie szybsza i wymagająca dla naszych palców, niż FIFA 09. Dla mnie to podążanie za trendami stosowanymi przez konkurencje, czyli dla każdego coś miłego, bo ja tu widzę złoty środek między PESowymi wygibasami a pewną statycznością i "dostojnością" budowania akcji z FIFY 08/09. Bramkarze faktycznie zachowują się trochę dziwnie (za szybko wychodzą z linii bramkowej), zwłaszcza Buffon i Cech ;). Animację poprawili w stosunku do poprzedniej części i nie jest to bynajmniej kosmetyka. Rozmycie konturów mi akurat przypadło do gustu. Czekam na pełną wersję z zaciśniętymi pośladkami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...