Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

OK, pograłem jakieś 20 meczów i zmiany są na plus. Czuć większą kontrolę nad zawodnikiem, triki wreszcie oprócz "ładne" są też "skuteczne", nie widziałem na razie cudów typu Torres czy Cristiano nie do dogonienia z FIFY 09. Fajna jest gra ciałem, czasem jakieś zgubienie piłki, walka. Szkoda, że cieszynki i animacje pomeczowe (łapanie się za twarz po przegranej klęcząc) są niezmienione, a widok na stadion przy zmianie dokładnie taki sam. Jest trochę rzeczy identycznych z poprzednią częścią, ale da się przeżyć ;) Ale jedna rzecz mnie po prostu rozwaliła - mianowicie graficzka przy karnych po meczu. Jedno zasadnicze pytanie: PO CO?! Wolę czytelną tabelkę niż oczo(pipi)ną grafikę z wystającymi białymi liniami i innymi cudami, której główna funkcja to rozproszenie przy egzekwowaniu jedenastki... Nie sprawdziłem jeszcze tylko sprawy z przywilejem - mam nadzieję, że nie ma już szopek jak przy poprzedniej FIFIE z zatrzymywaniem akcji przez atakującego, jak widzi, że sędzia dał przywilej, a z przodu za dużo przeciwników czy nagłych odgwizdywań gdy wychodzimy na sam na sam, bo pan sędzia uznał, że to nie jest dobra sytuacja :)

Odnośnik do komentarza

Dołączam się do pytania o język, z tym że chodzi mi głównie o język W MENUSACH. Był angielski?

 

Dzięki za odpowiedzi dot. języka. Ale faktycznie, dajcie tez znać jak to było z menu, bo podejrzewam, że packi z marketplace'a nie zawierały angielskiego. Zapomniałem o polskich skrótach nazw pozycji, które zawsze mnie dobijają (czy to w fifie czy fm'ie) :)

Edytowane przez malcher
Odnośnik do komentarza

Jestem zagorzałym fanem pesa od samego początku serii. Niestety current genowe odsłony piłek Konami zmusiły mnie do pykania w leciwe już wersje z PS2. Ale nie po to kupuje się PS3 żeby pykać na jej starszej siostrze. Po zeszłorocznych ochach i achach względem FIFY 09 postanowiłem się w takową zaopatrzyć i spróbować się wkręcić. Bardzo trudno było mi się przyzwyczaić do produkcji elektroników i większość sieciowych pojedynków kończyła się tak jak mecze naszej reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw świata w afryce ;-) Nie umiałem grać w fifkę, ponadto duża ilość błędów i w moim odczuciu brak tego magicznego feelingu z pesa irytowały mnie do tego stopnia, że odechciewało mi się grać. Jednak mimo wszystko gra od elektroników była według mnie dużo lepsza od produkcji KONAMI.

 

Ściągnąłem demko FIFA 10... i od razu piszę, że gra mnie oczarowała, a może nawet zaczarowała ... do tego stopnia, że nie mogę się oderwać od pada. Już od dawna powątpiewałem, że znów poczuję się jak kiedyś ogrywając grę traktującą o piłce nożnej. Postęp jaki zrobiło EA SPORTS jest niesamowity. Praktycznie każdy aspekt gry został poprawiony. Widać, że ekipa Davida Ruttera przyłożyła się do stworzenia gameplay'u godnego konsol obecnej generacji (bo choć nie znam się na technikaliach jakiegoś szału graficznego nie ma). Możliwości konstruowania akcji są ogromne. Możemy wymieniać mnóstwo podań mozolnie budując atak pozycyjny. Mamy możliwość wciągnięcia przeciwnika na naszą połowę i po przejęciu piłki wyprowadzenia błyskawicznej kontry. Dla fanów dryblingu jest ogromna liczba zwodów i trików, które w tej części fify są o wiele bardziej przydatne i pozwalają faktycznie zakręcić rywalem. Znakomicie "czuć" piłkę i ogólnie łatwiej wczuć się w kontrolowanie naszych piłkarzyków także za sprawą dryblingu 360 stopni, który jest bardzo precyzyjny. Fizyka futbolówki jest dużo lepsza niż w odsłonie gry z ubiegłego roku. Strzały dużo lepiej "siadają". Dośrodkowania bardziej zróżnicowane i z tego co zaobserwowałem mocniej podkręcane (czasem leci taki rogal, że automatycznie na twarzy również takowy wyskakuje ;-). Gra ciałem jest niesamowita. Walka o piłkę przypomina tą z prawdziwych boisk. Animacje ruchów piłkarzy są świetne.

Jak już pisałem wcześniej praktycznie każdy aspekt gry został poprawiony-wywindowany na bardzo wysoki poziom. Ponadto pojawiło się mnóstwo smaczków takich jak unikanie przez sędziego kontaktu z piłką(świetnie wygląda jak próbuje uciekać z linii podania choć nie zawsze mu to wychodzi), szybkie wznowienie gry z wolnego, przesuwanie muru w czasie rzeczywistym itd.

Jednak największą zaletą nowej FIFY jest w mojej opinii to uczucie towarzyszące graniu w stare pesy. Każdy fan piłek od KONAMI wie o co mi chodzi.

Wad nie wymieniam bo ze względu na moje podniecenie(aż sam nie mogę uwierzyć, że jaram się jak dzieciak...FIFĄ???)dostrzegłem na gorąco same zalety ;-P

Pozdrawiam i do zobaczenia na serwerach EA w dniu premiery ;-)

Odnośnik do komentarza
co daje sezon live 2.0?

 

Mój sezon Live to nowość w FIFA 10. Oprócz dobrze znanej z FIFA 09 aktualizacji składów i formy piłkarzy z wybranych lig, w nowej odsłonie serii gracz będzie mógł też prowadzić drużynę w opartej na prawdzwych wynikach. Do wyboru będą: angielska Premier League, hiszpańska La Liga BBVA, francuska Ligue 1, niemiecka Bundesliga, włoska Serie A i meksykańska Primera Division.

 

W skrócie: w twojej lidze wszystko będzie jak w rzeczywistej Premier League czy Serie A, poza wynikami jakie uzyskasz swoim Manchesterm United, Chelsea lub Interem. Twoje wyniki będą doliczane do wirtulanej tabeli wraz z tymi, które padły w prawdziwych meczach. Nie ma mowy po rozegraniu spotkania raz jeszcze, graniu aż do uzyskania najlepszego wyniku. Tak jak w prawdziwej piłce...

Gracz będzie mógł za to rozgrywać niezliczoną liczbę sparingów, które nie będą miały wpływu na wirtualną tabelę.

 

Co środa specjaliści z EA Sports będą analizować i uaktulaniać wyniki, kontuzje, transfery, wyjściowe składy i wiele innych czynników wpływających na grę danej drużyny i wyniki wybranej ligi. Formę poszczególnych piłkarzy będzie się zmieniać w oparciu o aż 33 różne atrybuty: od przyspieszenia, wytrzymałości, po siłę strzału. Producenci twierdzą, że co tydzień gracze mogą spodziewać się ponad 13 000 uaktulanień.

 

Pierwsze pięć meczów trybu Mój sezon Live będzie darmowych. Wykupienie abonamentu na daną ligę kosztować będzie 4.99 euro (PS3) lub 400 punktów MSP na Xbox 360; na wszystkie ligi - 9.99 euro lub 800 punktów MSP. Polska cena trybu będzie znana pod koniec września.

Odnośnik do komentarza

Jestem zagorzałym fanem pesa od samego początku serii. Niestety current genowe odsłony piłek Konami zmusiły mnie do pykania w leciwe już wersje z PS2. Ale nie po to kupuje się PS3 żeby pykać na jej starszej siostrze. Po zeszłorocznych ochach i achach względem FIFY 09 postanowiłem się w takową zaopatrzyć i spróbować się wkręcić. Bardzo trudno było mi się przyzwyczaić do produkcji elektroników i większość sieciowych pojedynków kończyła się tak jak mecze naszej reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw świata w afryce ;-) Nie umiałem grać w fifkę, ponadto duża ilość błędów i w moim odczuciu brak tego magicznego feelingu z pesa irytowały mnie do tego stopnia, że odechciewało mi się grać. Jednak mimo wszystko gra od elektroników była według mnie dużo lepsza od produkcji KONAMI.

 

Ściągnąłem demko FIFA 10... i od razu piszę, że gra mnie oczarowała, a może nawet zaczarowała ... do tego stopnia, że nie mogę się oderwać od pada. Już od dawna powątpiewałem, że znów poczuję się jak kiedyś ogrywając grę traktującą o piłce nożnej. Postęp jaki zrobiło EA SPORTS jest niesamowity. Praktycznie każdy aspekt gry został poprawiony. Widać, że ekipa Davida Ruttera przyłożyła się do stworzenia gameplay'u godnego konsol obecnej generacji (bo choć nie znam się na technikaliach jakiegoś szału graficznego nie ma). Możliwości konstruowania akcji są ogromne. Możemy wymieniać mnóstwo podań mozolnie budując atak pozycyjny. Mamy możliwość wciągnięcia przeciwnika na naszą połowę i po przejęciu piłki wyprowadzenia błyskawicznej kontry. Dla fanów dryblingu jest ogromna liczba zwodów i trików, które w tej części fify są o wiele bardziej przydatne i pozwalają faktycznie zakręcić rywalem. Znakomicie "czuć" piłkę i ogólnie łatwiej wczuć się w kontrolowanie naszych piłkarzyków także za sprawą dryblingu 360 stopni, który jest bardzo precyzyjny. Fizyka futbolówki jest dużo lepsza niż w odsłonie gry z ubiegłego roku. Strzały dużo lepiej "siadają". Dośrodkowania bardziej zróżnicowane i z tego co zaobserwowałem mocniej podkręcane (czasem leci taki rogal, że automatycznie na twarzy również takowy wyskakuje ;-). Gra ciałem jest niesamowita. Walka o piłkę przypomina tą z prawdziwych boisk. Animacje ruchów piłkarzy są świetne.

Jak już pisałem wcześniej praktycznie każdy aspekt gry został poprawiony-wywindowany na bardzo wysoki poziom. Ponadto pojawiło się mnóstwo smaczków takich jak unikanie przez sędziego kontaktu z piłką(świetnie wygląda jak próbuje uciekać z linii podania choć nie zawsze mu to wychodzi), szybkie wznowienie gry z wolnego, przesuwanie muru w czasie rzeczywistym itd.

Jednak największą zaletą nowej FIFY jest w mojej opinii to uczucie towarzyszące graniu w stare pesy. Każdy fan piłek od KONAMI wie o co mi chodzi.

Wad nie wymieniam bo ze względu na moje podniecenie(aż sam nie mogę uwierzyć, że jaram się jak dzieciak...FIFĄ???)dostrzegłem na gorąco same zalety ;-P

Pozdrawiam i do zobaczenia na serwerach EA w dniu premiery ;-)

DOKLADNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w iss/pro gram od 10 lat...i nigdy bym nie powiedział że elektronicy nie tylko dogonią ale i przegonią konami w robieniu piłek kopanych na konsole...ale stało sie:):):) i cieszmy sie:P...pytanie z serii "nie na miejscu"...jak sie robi zwody w Fifie??:)bo ni (pipi)a nie wiem:)

Odnośnik do komentarza

ciagle sie ucze w nowa fife grac - moja pierwsza fifa od fify 99, macie jakies filmiki jak graja najlepsi? (moze byc fifa 09), nie chodzi mi o bramki tylko o jakies filmiki z meczow turniejowych itp.

 

btw, po latach grania w pesa w fifie ustawiam sobie sterowanie na krzyzak, sprint na r1, strzal z klepki na r2, lewe trigery zostaja bez zmianm, no i oczywiscie strzal pod kwadrat i wrzutke pod kolko, cos jednak czuje ze sterujac krzyzakiem cos sie traci, jednak galka nie potrafie grac, co wg Was jest lepsze/bardziej precyzyjne?

Edytowane przez newyorkdanzig
Odnośnik do komentarza

ciagle sie ucze w nowa fife grac - moja pierwsza fifa od fify 99, macie jakies filmiki jak graja najlepsi? (moze byc fifa 09), nie chodzi mi o bramki tylko o jakies filmiki z meczow turniejowych itp.

 

btw, po latach grania w pesa w fifie ustawiam sobie sterowanie na krzyzak, sprint na r1, strzal z klepki na r2, lewe trigery zostaja bez zmianm, no i oczywiscie strzal pod kwadrat i wrzutke pod kolko, cos jednak czuje ze sterujac krzyzakiem cos sie traci, jednak galka nie potrafie grac, co wg Was jest lepsze/bardziej precyzyjne?

Zmień sterowanie na gałkę,nawet nie wiesz ile tracisz ;p Kiedyś też nie potrafiłem zbytnio grać na gałce po przesiadce z PES,ale to tylko kwestia przyzwyczajenia ;)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio ostro katowałem demko i jedyne do czego mogę się przyczepić to praca sędziego. Czasami wchodząc w przepychankę bark w bark z przeciwnikiem kończyło się na żółtej kartce, a za kosy od tyłu arbiter odgwizywał tylko rzut wolny. Cała reszta to istny majstersztyk, szkoda że wersja na ps3 kuleje i trzeba się będzie zaopatrzyć w tą na 360'tke, bo wolę jednak grać na dulashocku.

Odnośnik do komentarza

No cóż fake rabona specjalnie skomplikowana nie jest.Wystarczy prowadzić piłkę dobrze wyszkolonym technicznie grajkiem i zrobić to co teraz napiszę:biegniemy trzymając L2+R2 markujemy strzal(trzymając L2+R2! )i szybko lewą gałkę kierujemy w dół.Ot i cała filozofia.Same triki są świetne i wszystkie są skuteczne.Czekam na pełną wersję,tam je wypróbuje dokładnie :)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio ostro katowałem demko i jedyne do czego mogę się przyczepić to praca sędziego. Czasami wchodząc w przepychankę bark w bark z przeciwnikiem kończyło się na żółtej kartce, a za kosy od tyłu arbiter odgwizywał tylko rzut wolny. Cała reszta to istny majstersztyk, szkoda że wersja na ps3 kuleje i trzeba się będzie zaopatrzyć w tą na 360'tke, bo wolę jednak grać na dulashocku.

W jakim sensie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...