Skocz do zawartości

Nasze calaki


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Moldar napisał:

Ot calaki nie działają na wyobraźnię tak jak platyna. Microsoft acziwy ma fajnie przygotowane, progresy, przypinanie do ekranu, rankingi, ale brakuje tej kropki nad i, tego pucharka ostatecznego, który widoczny jest od razu na profilu.

I trofea i calaki są tak samo zdałnione. Po prostu nikt w tematach Xboxa nie chce o tym pisać. Tak jak pisze Colin ludzie mają wywalone. :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam dwa calaki. Ale tak jak pisał moldar to nie to samo co platynka. Np. mam calaka w Apex, a na pleju też mam wszystkie trofki ale tam nie ma platyny i tak jakby tego nie liczę. Drugi calak to dodatek do forzy horizon 2 fast & furious. Cyferka przy profilu mi nic nie mówi w przypadku Xboxa, a na plejami widząc np. 30 platyn wiesz, że coś tam gra i kończy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Moldar napisał:

Ot calaki nie działają na wyobraźnię tak jak platyna. Microsoft acziwy ma fajnie przygotowane, progresy, przypinanie do ekranu, rankingi, ale brakuje tej kropki nad i, tego pucharka ostatecznego, który widoczny jest od razu na profilu.

Przecież jest widoczny od razu w profili. GS 15 875 > GS 3 365 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam dokladnie odwrotnie. Platyna w ogromnej liczbie gier to nie kropka nad ‘i’. W takim Bloodborne platyna niewiele znaczy bez The Old Hunters. 
Calak daje mi pelen obraz moich staran i, poniekad, jak gra jest dobra. Calak to wszystkie achievementy, platyna to tylko wieksza czesc trofkow. 

Odnośnik do komentarza

Albo wszystkie, zależy czy jest DLC, czy go nie ma :reggie:
Tak jak @creatinfreak pisze - po platynkach na profilu od razu widać, że ktoś coś wbija i doprowadza sprawy do końca, a po GS bez zagłębiania się w profil nie jesteś w stanie stwierdzić, czy ma kilka wymaksowanych gier, czy kilkadziesiąt rozgrzebanych.
Ale nie zaprzeczam, że i w acziki się lekko wciągnąłem i staram się zdobyć, jeśli jest to w moim zasięgu i nie przekracza granic zdrowego rozsądku :notbad:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lubie grzebac w achievementach. Mimo iz ostatnio wbilem ze trzy calaki to jednak wole traktowac osiagniecia wybiorczo. Np w takim Dishonored 2 postanowilem sobie za cel przejsc gre bez zabojstw i bez wykrycia robiac po drodze kilka innych pomniejszych cheevosow. W wiekszosci gier chce rowniez zdobyc gwiazdke za przejscie gry na najwyzszym poziomie. Wydaje mi sie, ze jest to bardziej wymierne niz siedzenie nad gra bog wie jak dlugo, zeby uzbierac piora golebi z dachow. 
Sa jednak franczyzy, gdzie calaki sa dla mnie swietoscia. Jesli zaczynam cokolwiek o tytule God of War musze miec wszystkie trofki. Podchodzac do Mass Effect na Xie nie bylo mowy o pominieciu zadnego DLC czy choc jednego mini-osiagniecia. Nawet w takiej Andromedzie brakuje mi juz tylko jednego, ale zabiore sie za to jakiegos deszczowego letniego dnia. Borderlands zawsze honoruje calakiem choc brakuje mi jeszcze jeden z remake’u jedynki. Piluje kly na Sekiro, DS 2 i 3 oraz szykuje sie do ubicia Grounded w TLoU II (plus to jedno trofeum za przejscie gry bz zgonu). Ot, z milosci do gier. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...