Skocz do zawartości

PPE.pl - portal graczy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie podoba mi się ten podział na strony. To co zawsze mnie wkurza w tekstach na innych stronach, teraz jest tutaj. Podział na strony = więcej klikania, więcej reklam, a przez to rzadko kiedy doczytam do ostatniej strony.

Nawet były jakieś dodatki do firefoxa, usuwające ten podział strony bodajże na gazeta.pl. A skoro ktoś robi takie dodatki, to chyba nie jestem jedyny, któremu się to nie podoba:)

Pewnie chodzi o większą ilość reklam, ale w statystykach pewnie da się zauważyć, że ostatnie strony nie będą czytane.

Odnośnik do komentarza

Nie podoba mi się ten podział na strony. To co zawsze mnie wkurza w tekstach na innych stronach, teraz jest tutaj. Podział na strony = więcej klikania, więcej reklam, a przez to rzadko kiedy doczytam do ostatniej strony.

Nawet były jakieś dodatki do firefoxa, usuwające ten podział strony bodajże na gazeta.pl. A skoro ktoś robi takie dodatki, to chyba nie jestem jedyny, któremu się to nie podoba:)

Pewnie chodzi o większą ilość reklam, ale w statystykach pewnie da się zauważyć, że ostatnie strony nie będą czytane.

 

To nie jest jakiś stały plan :). Raczej nie przewidujemy każdego newsa na 15 tys. znaków jak ten informacyjny o 3.0. Dzielenie strony jest dla nas opcją na lepsze podanie tekstu, a nie że wychodzi olbrzymia strona, że scroll ledwo widać.

Odnośnik do komentarza

Piękne jest nowe PPE. Od razu mnie urzekło, a ja zwykle mam problem z nowościami i narzekam na zmiany :) Wkurzył mnie tylko wspomniany już podział na strony w newsie informacyjnym oraz chaos w wątkach w encyklopedii. Da się jakoś wrócić do starego podziału na wątki?

 

PS: Ciemny skin wymiata.

Odnośnik do komentarza

a mi sie nie podoba, nie dlatego że jest nowe tylko dlatego że jest za bardzo rozstrzelone na wszystkie strony, mniej contentu mieści sie na ekranie i trzeba więcej przewijać bo wszędzie szerokie ramki i wielkie screeny w zajawkach newsów, a oglądam to na 27calowym monitorze a i tak nie jest zbyt wygodnie

 

nie podoba mi sie też że tytuł newsa jest pod screenm, jest to mało czytelne i nie wiadomo który tytuł do którego screena idzie jak sie przewija w miare szybko

 

 

w dodatku zamula i wolno sie ładuje - 4-5sekund żeby sie pojawiły zajawki na górze przy internecie 60mb/s to jednak słaby wynik

 

 

sory ale tak uważam

Edytowane przez Yano
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zamulanie fixujemy na bieżąco. Testy testami, ale np. wczoraj ruch był jakieś 30% większy niż w podobne dni, a że sporo nowych rzeczy jest, to niektóre trzeba zoptymalizować.

 

Kwestie wizualne - zbieramy opinie. Niektóre są takie, jak napisał Yano, wiele jest, że jest czysto, przejrzyście, bez zbędnych ozdóbek. Poczekamy z tydzień, półtora i wtedy zrobimy "referendum" :). Na gorąco nie chcemy nic zmieniać, bo w wielu przypadkach może chodzić po prostu o przestawienie się (ja osobiście ze 2 tygodnie przekonywałem się do nowego wyglądu, ale z czasem przywykłem).

Odnośnik do komentarza

Te "top 10" zaraz u góry jest moim zdaniem tam niepotrzebne. Taki "zajmowacz" miejsca i niepotrzebny "zamulacz".

Screeny w newsach (te w tytule) również moim zdaniem są za duże (za wysokie).

Gdzie się włącza inny szablon? Podobno ten ciemny jest niezły :)

"Moje gramoty" - wyjaśnijcie tam o co chodzi. O wrzucenie foto konsolek? Bo HCRoom już jest i osobno dla konsol foty?

I wg mnie za dużo jest tam kategorii w grach na profilu:

Ost. oceniane

Najlepsze

Gram

Mam

Ukończyłem

Chcę zagrać

Obserwuję

 

Zostawiłbym: mam, ukończyłem, chcę zagrać.

A foty na profilu, to foto w tle i awatar rozciągnięty do takich rozmiarów, no nie wiem, ale chyba za duże to to.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

TOP 10 ma swój cel, uwierz :).

Foty - za wysokie? Jak obniżymy, to wyjdą takie kiszki straszne.

Zmiana skórki na samym dole w stopce.

Gramoty - inaczej demotywatory, ale tylko z grami: filmiki, śmieszne obrazki etc.

Zakładki w profilu - one są wypadkową pewnych funkcji na portalu. Wywalenie ocen uniemożliwi Ci sprawdzenie, co i jak oceniłeś (a wiele osób się domagało, aby wręcz to rozbudować o dodatkowe filtry, które daliśmy jakiś czas temu). Tak samo Obserwuj - to nowa zakładka, gdzie masz obserwowane gry. Moim zdaniem jednak lepiej mieć zakładkę, niż wszystko zapamiętywać :).

Foty - je trzeba zaktualizować samemu. System je przeskalował (bo stare były mniejsze), ale jak ktoś miał fotkę na stary wymiar, to my tu cudów nie zrobimy. Wgrać nowe w odpowiednim wymiarze (wymiar masz przy wybieraniu zdjęcia) i będzie git.

Odnośnik do komentarza

oglądam teraz ppe na zwykłym 21calowym monitorze i jest naprawde słabo. wszystko wielkie i nachalne. bardzo dużo przewijania bo na ekranie mieszczą sie 2-3 rzeczy

 

w dodatku dziwna forma listy newsów - przewijam sobie i co pare newsów wsykakują jakieś inne rzeczy, jakieś listy gier, jakieś recenzje, czy 2 newsy zajmójące po pół miejsca, jekieś elektryzujące newsy.

w dodatku cała góra jest zawalona tymi skaczącymi i zmieniającymi sie zajawkami i żeby zobaczyć cokolwiek konkretnego trzeba przewijać odrazu - jak sie zagląda na ppe często to fajnie by było odrazu po wejściu widzieć najnowszego newsa - wtedy odrazu odrazu człowiek wie czy sie coś nowego pojawiło czy nie

 

i jeszcze duże puste pole pomiędzy logiem PPE a wyszukiwarką - na co to komu?

 

wydaje sie to wyszstko chaotyczne i niespójne i jakieś takie krzykliwe "patrz na wielkie migające okna!! no patrz! i tak nic nie zobaczysz bo zaraz sie zmienią!!"

 

wydawało mi sie że jest moda na minimalistyczne schludne strony a nie coś co wygląda jak po wybuchu granatu w kodzie strony

 

 

ja wiem że jak sie nad czymś pracuje tygodniami albo miesiącami i w końcu sie to wypuści to człowiek patrzy jak na swoje dziecko "jakie to piękne" - ale mi sie to nie podoba..

co ciekawe podobne zmiany zaszły jakies pół roku temu na gadżetomanii - też ze schludnej strony z listą newsów zrobili shitstorm z wielkimi niewymiarowymi okienkami newsów rozrzuconymi wszędzie gdzie sie da i każde w innym rozmiarze - wtedy przestałem czytać gadżetomanie

http://gadzetomania.pl/

 

czy to jest styl pod tablety? jesli tak to jest chujowy i jako użytkownik kompa oficjalnie go hejtuje

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Yano, ale to nie jest na zasadzie "o, dowalmy użytkownikom, nawrzucajmy jak leci, bo lubimy mieć dużo rzeczy na stronie". Jasne, rozumiem, że może się to nie podobać, ale idea tego jest taka, aby na głównej umieścić różne ciekawe rzeczy, których na PPE nie brakuje. Dotychczas było tak, że miałeś jeden listing i tyle - ktoś przegapił reckę, ktoś nie zauważył tekstu, ktoś nie widział wideo, to rzadko już szukał tego (a zwłaszcza klikając po działach, bo to mało kto robi), a my w końcu jednak robimy różne materiały i zależy nam, aby dotrzeć do maksymalnie szerokiego grona odbiorców. Uprzedzając pytanie - prawa kolumna na starym PPE z takimi materiałami była praktycznie nieżywa, jakby ludzie ją odruchowo traktowali jako blok reklamowy i stąd pomysł pokazania np. najnowszych recek w głównym listingu. 

 

Slider - a czym on różni się od starego? Tamten też się sam zmieniał, ten ma po prostu inaczej - bo masz na jednym okienku 3-5 materiałów i poszczególne działy pod ręką. 

 

I spoko, to nie jest tak, że my jesteśmy zachwyceni, bo to zrobiliśmy - sami cały czas dostrzegamy rzeczy, które można poprawić, coś zmienić, zaktualizować, ale też chcemy sprawdzić, jak te zmiany sprawdzą się w rzeczywistości, a tego po dwóch dniach nie zweryfikujemy. 

Odnośnik do komentarza

ale czy te starsze rzeczy muszą być aż tak nachalne?

 

zwykle jednak chyba ludzie wchodzą na strone dla nowych newsów, a teraz żeby je zobaczyć muszą sie przekopać przez migające okienka, a jak już sie dokopią to co chwile wyskakuje im jakiś inny materiał jak recki albo stare newsy

 

nie dało by sie zrobić jakiegoś bardziej subtelnego kącika z niewielkimi obrazkami który by pokazywał wczesniejsze ważne newsy tak żeby te nowe jednak były bardziej widoczne i czytelne (czyli też żeby zaczynały sie od tytułu i miały mniejszy obrazek)

w ogole wszystkie elementy graficzne są tak wielkie i agresywne że ta znikoma ilość tekstu ginie w czeluściach grafiki. zresztą zajawki newsów pokazują 1-2 linijki tekstu - to też jest strasznie niewygodne dla czytelnika, praktycznie we wszystko trzeba klikać. wiem że wam dokładnie o to chodzi bo więcej kliknięc to więcej kasy z reklam ale jeśli zrobicie waszą strone niepraktyczną i wkurzającą niczym gry P2W to nie wiem czy zachęcicie do siebie czytelników

 

już wcześniej zajawki newsów miały mało tekstu który zwykle sie ucinał zanim została pokazana konkretna informacja, ale to że teraz news wygląt tak:

 

wielki obrazek

wielki tytuł

mikre 2 linijki tekstu

spory komentarz użytkowników

 

moim zdaniem jest bardzo nieprzyjemne w odbiorze - merytoryczna część głownej strony (czyli tekst - informacja) to jakieś 5% całej zawartości głównej stronym, reszta to krzykliwe obrazki i inne duże elementy wizualne

 

 

i powtarzam - wiem że specjalnie to zrobiliście bo za kliknięcia jest kasa i gdyby na głównej dało sie przeczytać większość newsa bez klikania to by dla was było bez sensu z punktu widzenia finansowego, ale jednak chyba troche za bardzo zmieniliście proporcje częsci merytorycznej i części widowiskowo-przeszkadzajkowej. może sie okazać że wylejecie dziecko z kąpielą

 

ja nie jestem żadną wyrocznią ani wyznacznikiem, ale osobiście gdy gadzetomania zmieniła layout w bardzo podobny sposob jak wy teraz to poprostu po paru dniach przestałem tam zaglądać bo było okropnie

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

http://www.ppe.pl/news-37016-playstation_4_otrzymalo_nowa_aktualizacje__na_te_latke_czekalismy_od_dawna.html#c1080124

 

widzę że wasze redaktorzyny nawet się nie kryją że robią niusy które są clickbaitem

 

serwis zupdatowany do poziomu 3.0, a poziem redakcji to nadal maksymalnie 0.3

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...