Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie polska wersja nie istnieje, może i mamy paru zdolniachów w tej kwestii ale ich tu nie ma lub też nadają się oni do podkładania głosów animowanym osiołkom

nie mam zamiaru pieprzyć sobie frajdy z gry słuchając naszych kotletów, no i do cholery, Maleńczuk? ja na tego z(pipi)a patrzeć nie mogę, co dopiero słuchać

 

a Zbrojewicz to może Sheenowi buty nosić, typ (pipi) gra tylko jest sobą, ma wokal jak cinkciarz

Odnośnik do komentarza

Dlaczego angielska wersja jest tak tania w porównaniu do polskiej? Nie ma w niej kodów? :ninja:

Raczej prawo popytu i podaży. Mniejszy popyt ... konieczność zachęcenia do zakupu ... mniejsza cena.

 

Nie jesteś. Ja też mam preordera z gramera na PLkę. Odbieram ją za tydzień w sferisie.

Czyli spotykamy się w Plazie? :whistling:

Odnośnik do komentarza

Jak myślicie, może to być najwyżej oceniana gra tej generacji ? Pewnie nie zabraknie porównań do Uncharted 2 z PS3.

 

Z zasłyszanych tu i ówdzie opinii wnioskuję, że nie może. Problemy z grafiką (słabe tekstury, przenikanie obiektów, zezowatość praktycznie każdego członka drużyny), gameplayem (skanowanie planet jest strasznie monotonne, długie i uciążliwe), czy zwyczajnym niedopieszczeniem produktu (to co mówią postacie nie pokrywa się z napisami, dziwne odklejanie się od osłon). Boli też trochę nowa polityka firmy, czyli więcej shootera w erpegu, co przekłada się na spłycenie elementów tego drugiego np. kompani z raptem 2 mocami (+1 do odblokowania).

 

Na ideał się nie zapowiada. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale ma w wielu miejscach racje :/

 

Skanowanie jest monotonne, niby mozna nie skanowac, ale za co kupi sie upgrade'y.

 

No i splycenie rpg to masakra. Bronie bez zadnych statsow tylko ogolny opis, pancerz mozna zmieniac tylko swoj, tylko na statku i tylko w bardzo ograniczonym zakresie, postacie nie maja statsow zadnych, a jedyne na co ma sie wplyw przy levelowaniu to umiejetnosci... w 1nce bylo to chyba 'troszeczke' bardziej rozbudowane.

 

Nie zebym tylko narzekal, imo i tak nie jest zle... ale moglo byc lepiej.

Odnośnik do komentarza

@estel

Narzekasz a pisząc na forum piszesz do każdego. Jak chcesz pisać do konkretnych osób użyj PW. Wracając do ME2: http://www.gamerankings.com/xbox360/944907-mass-effect-2/index.html tu można śledzić oceny poszczególnych znaczących pism i portali. Na razie jest wysoko ale to nie świadczy o niczym bo cztery oceny to o conajmniej 30 za mało by otrzymać obiektywna ocenę tej gry.

 

Aha estel - sprawa dla kogo zbieraliśmy i oznaczaliśmy położenie minerałów oraz dlaczego to robiliśmy się "wyjaśniła". A tak naprawdę była wyjaśniona przeze mnie ale oczywiście ty musiałeś zakwestionować informacje które podałem więc aby dopełnić formalności włączyłem wczoraj ME. Upewniłem się że mam rację i że Mass Effect wiki nie kłamie. Masz jak byk białe na niebieskim napisane po co był ten cały quest ze zbieractwem (Uściślijmy dla Przymierza, nie dla siebie - właśnie dlatego za minerały otrzymywałeś kredyty, kredyty przymierza), więc ode mnie przyjmij na papę siarczystego fucka za swoje czepialstwo. Po raz kolejny się wygłupiłeś.

 

http://www.youtube.c...h?v=CZMPYnTgtVk Przeciez widac ze to monotonne, wez tu skanuj dziesiatki planet tak samo....

Za(pipi)iste, a nie monotonne. Wymaga od ciebie cierpliwości i zaangażowania jeśli chcesz zbierać minerały (Jak nie chcesz olewasz - proste to jak drut nawet głupi zrozumie). Jak było w jedynce wciskanie "A" by zdobyć surowiec to ludzie pie.rdolili, że to prostackie pójście na łatwiznę. Jak to znacznie urozmaicili to piszesz, że monotonne. I masz ci babo placek.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Ale ma w wielu miejscach racje :/

 

Skanowanie jest monotonne, niby mozna nie skanowac, ale za co kupi sie upgrade'y.

 

No i splycenie rpg to masakra. Bronie bez zadnych statsow tylko ogolny opis, pancerz mozna zmieniac tylko swoj, tylko na statku i tylko w bardzo ograniczonym zakresie, postacie nie maja statsow zadnych, a jedyne na co ma sie wplyw przy levelowaniu to umiejetnosci... w 1nce bylo to chyba 'troszeczke' bardziej rozbudowane.

 

Nie zebym tylko narzekal, imo i tak nie jest zle... ale moglo byc lepiej.

 

jak na razie same plusy, nie ma wertowania stert ekwipunku, w dobrze prowadzonym rpg statystyki są zbędne - chyba że ktoś przez rpg rozumie tępe grindowanie leveli

rpg to fabuła, możliwości wyboru i podejmowanie decyzji a nie jak masz np w jrpg gdzie tak naprawdę rpg nie ma kompletnie, tam masz tylko statsiarstwo

skanowanie wreszcie jest skanowaniem, efekty zależą od włożonego wysiłku

co do broni, hmmm, musi być jakaś możliwość ich porównania - choćby z opisu

 

wie ktoś czy dalej jeździmy jakąś wersją mako? czy jak to badziewie się zwało? mam nadzieję że nie, głupie to było

Odnośnik do komentarza
http://www.youtube.c...h?v=CZMPYnTgtVk Przeciez widac ze to monotonne, wez tu skanuj dziesiatki planet tak samo....

Za(pipi)iste, a nie monotonne. Wymaga od ciebie cierpliwości i zaangażowania jeśli chcesz zbierać minerały (Jak nie chcesz olewasz - proste to jak drut nawet głupi zrozumie). Jak było w jedynce wciskanie "A" by zdobyć surowiec to ludzie pie.rdolili, że to prostackie pójście na łatwiznę. Jak to znacznie urozmaicili to piszesz, że monotonne. I masz ci babo placek.

 

 

Bo uwazam, ze w praktyce to bedzie monotonne, jezdzenie radarem po calej planecie.... na poczatku brzmi fajnie, ale z pewnoscia po paru planetach juz sie bedzie tym rzygac, a mysle ze to nie jest tak ze 'olewasz jak nie chcesz', bo jednak te mineraly po cos sa, i bez nich nie bedzie jakis upgrade'ow itp. wiec jest to niejako obowiazkowe.

 

Ale to tylko moje wrazenie, moze nie bedzie tak zle, wiec nie ma co teraz roztrzasac :)

 

 

 

 

Diabeu: rpg jako fabula decyzje - bardzo fajnie, rozne opcje dialogowe itp, ale jak dla mnie jak w rpg nie ma statystyk broni, armora, statsow postaci, ktore wzrastaja przy kazdym levelu itp to jednak czegos brakuje... Ale moze da sie przyzwyczaic...

 

Porownac bronie z opisu pewnie mozna, ale jednak bez statystyk ile obrazen zadaje gun to jak dla mnie jest to takie bladzenie w mgle, ze nie wiadomo do konca jak to dziala, ile zadaje...

Edytowane przez Trufs
Odnośnik do komentarza

wie ktoś czy dalej jeździmy jakąś wersją mako? czy jak to badziewie się zwało? mam nadzieję że nie, głupie to było

Mako nie będzie, później w DLC mają dać jakiś czołg czy coś takiego. Lądowanie na planetach wygląda teraz tak że wysiadasz blisko ważnych miejsc i robisz wszystko na piechotę.

 

Generalnie kilka rzeczy mi się nie podoba w ME2, ale nie narzekam tylko czekam żeby samemu pograć i zobaczyć jak to wyszło. Lubiłem Mako i podróże po planetach, szukanie minerałów itd. Brak statystyk broni też mnie dziwi. A najbardziej mnie drażni DLC którym chcą nas zasypywać do momentu aż pojawi się ME3. Wiem że przed DLC nie ma ucieczki i będzie tego coraz więcej, ale wolałbym mieć grę kompletną która zawiera wszystko co zostało do niej stworzone.

 

Czekając na premierę słucham soundtracka i jestem pod wrażeniem, muza tak samo klimatyczna jak w jedynce.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
Bo uwazam, ze w praktyce to bedzie monotonne, jezdzenie radarem po calej planecie.... na poczatku brzmi fajnie, ale z pewnoscia po paru planetach juz sie bedzie tym rzygac, a mysle ze to nie jest tak ze 'olewasz jak nie chcesz', bo jednak te mineraly po cos sa, i bez nich nie bedzie jakis upgrade'ow itp. wiec jest to niejako obowiazkowe.

 

Ale to tylko moje wrazenie, moze nie bedzie tak zle, wiec nie ma co teraz roztrzasac :)

 

 

Diabeu: rpg jako fabula decyzje - bardzo fajnie, rozne opcje dialogowe itp, ale jak dla mnie jak w rpg nie ma statystyk broni, armora, statsow postaci, ktore wzrastaja przy kazdym levelu itp to jednak czegos brakuje... Ale moze da sie przyzwyczaic...

 

Porownac bronie z opisu pewnie mozna, ale jednak bez statystyk ile obrazen zadaje gun to jak dla mnie jest to takie bladzenie w mgle, ze nie wiadomo do konca jak to dziala, ile zadaje...

Ej panowie z tym brakiem statystyk broni chodziło o wywalenie ich jako umiejętności, które szkolimy. Ale ilość obrażeń one pewnie mają wyszczególnione. Bez tego nie byłoby potrzeby zmieniać początkowego karabinu na takiego chociażby M-490 Blackstorm (czyli karabin, który otrzymujemy za preorderowanie ME2). Podsumowując - pewnie statystyki broni są ale nie ma rozwijania umiejętności posługiwania się konkretną grupą broni, którą dana klasa może używać.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

No mnie tam cieszy, że nie ma mako. Jazda tą beczką na płozach strasznie mnie denerwowała.

 

 

Video Review od IGN: http://uk.xbox360.ign.com/dor/objects/14235013/mass-effect-2/videos/masseffect2_vdr_012210.html;jsessionid=1rmshpf018b5i?show=hi

 

Będę musiał dokończyć drugie przejście jedynki, ale robiąc tym razem jak najwięcej side questów dotyczących naszych bohaterów :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...