Skocz do zawartości

2012


bajej

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to miał być film pod publikę. Ja osobiście lubię takie filmy i ten specjalnie nie zawiódł jako film z gatunku "unikam śmierci 2x na sekundę".

 

Na dobrą sprawę, to każdy film akcji jest przewidywalny. A zwłaszcza po trailerach, które prawie często pokazują nawet ostatnie sceny.

W Avatar też się już zna historię i film nie zaskoczy.

 

Jeśli to jest film na 1/10, to jak ocenić Surogatów, szybkich i wściekłych, G.I.Goe?

A dla mnie nawet transformersy 2 były nudniejsze. Tzn. akurat w mój gust 2012 trafiło i zupełnie się nie nudziłem.

 

Oczywiście rozumiem, że film mógł się nie podobać. Wiele osób było rozczarowanych. Ale 1/10 to moim zdaniem przesada, bo taka ocena nie zostawia miejsca na gorsze filmy.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka że jesteście dwoma wyjątkami i to nie tylko tu na forum. Gdzie nie zajrzę na jakie fora dotyczące 2012 praktycznie każdy jedzie po filmie. No szczerze mówiąc nie słyszałem żadnej pozytywnej opinii, nawet torrentowa brać jedzie po 2012. Najczęstsze opinie to że, film wydaje się jakby był niskobudżetowym gniotem wydanym na dvd. Nawet Zeratul pocisnął po filmie !!! Nawet Shandalanga nie udziela się już w temacie. Więc coś musi być na rzeczy... Nawet nie che mi się zasysać ostatnio wydanej r5, szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza

Hmm, może ktoś podać jakieś genialne, ambitne filmy katastroficzne? W sumie to mogą być nawet takie bardzo bardzo dobre. Najlepiej takie, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich 10 lat chociaż mogą być i starsze produkcje.

 

Chciałbym znać wasz punkt odniesienia do oceny 1/10 dla tego filmu, takim punktem byłby niewątpliwie film genialny z tego gatunku.

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Gatunek sam już skazuje film na klęske, zazwyczaj.

Film katastroficzny potrzebuje kupe siana na efekty, czyli nie moze byc undergroundowy, tylko mainstreamowy do bolu by koszta sie zwrocily.

Jesli mainstreamowy to taki by owce beczaly w salach ze szczescia, a juz na pewno by poszly tam po trailerach.

No i takie bezmyslne istoty kupuja bilety do kina, pozniej sa boxoffice'e ile to milionow ogladalo gow,wniany film.

Nie oszukujmy sie, 90 % spoleczenstwa to kompletni idioci, jest na kim zarabiac.

film katastroficzny = film romantyczny = schemat.

 

A z lepszych filmow katastroficznych moge wymienic spokojnie Twistera, pomijajac sentymenty. Armageddon tez był lepszy.

 

A teraz powody dlaczego 1/10 ( choc to nie ja przyznałem ;] )

- efekty specjalne to rzemioslo, nie mozna podnosic oceny kiepskiego filmu dobrymi efektami

- aktorstwo umowne, nie da sie utozsamic z bohaterami, ten rusek to chyba najgorszy przypadek

- akcje " udało sie w ostatniej sekundzie" prosto z kreskowek z pedziwiatra, zbyt nachalne i nfantylne

- nierealne zachowanie bohaterow

- lamanie praw fizyki

- muzyka pompatyczna ktora zapomina ze jest sciezka do go,wnianego filmu i powoduje kontrast nieznosny

- przewidywalny od poczatku do konca, nikt nie pomysli ze glowny bohater moze umrzec bo wiadomo ze nie umrze od poczatku, a jesli ktos ma umrzec to umrze, zli umieraja, dobrzy nieumieraja/ umieraja bohatersko

- zbyt długi

- zbyt wszystko

- shagohadowi sie podobal

- jest kupa innych filmow ktore potrafia byc latwe i efektowne a jednak maja jakis poziom, i nie tzreba leciec po skrajnosciach ze jak sie nie podoba to idz ogladac dramat w piatek wieczor

- nuda

- powtarzanie scen z innych filmow

- jakosc obrazu, koles trzymal krzywo kamere

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka że jesteście dwoma wyjątkami i to nie tylko tu na forum. Gdzie nie zajrzę na jakie fora dotyczące 2012 praktycznie każdy jedzie po filmie. No szczerze mówiąc nie słyszałem żadnej pozytywnej opinii, nawet torrentowa brać jedzie po 2012. Najczęstsze opinie to że, film wydaje się jakby był niskobudżetowym gniotem wydanym na dvd. Nawet Zeratul pocisnął po filmie !!! Nawet Shandalanga nie udziela się już w temacie. Więc coś musi być na rzeczy... Nawet nie che mi się zasysać ostatnio wydanej r5, szkoda czasu.

Po Cranku tez jezdza jak i po Transformerach ale oceny na IMDB mowiac co innego. Dla Zera gdyby to bylo 2012: Halo to film by ocenil wysoko ;). Shitem to byl ostatni FnF, wielka nuda, ciagle te same bryki: Nissan i jakis tam Musle Lysego. O D9 tez pojawia sie negatywne opisnie ze film slaby, glupia fabula,itp choc jest odwrotnie. A mowicie ze ja mam zwalony gust :>.

 

CheeseOfTheDay - Titanic? :D

 

caps_LOCK_masta - stare filmy sa zawsze lepsze od nowszych. Podobnie z grami

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

Milan no właśnie o to mi chodzi. Taki armageddon to faktycznie był filmem lepszym, ale tam też była miłość byli amerykańscy bohaterowie i ich flaga, ratowanie świata i takie tam, ale jak sam zasugerowałeś, tego się nie uniknie. Po prostu zaciekawiło mnie, jaki obraz tego gatunku jest, dla ludzi wystawiających 1/10, filmem przynajmniej bardzo dobrym, skoro ten jest dla nich obrazem tragicznym.

 

Żeby nie było, ja wiem, że nawet jak na film katastroficzny to nie jest to nie jest film dobry, jeżeli ktoś nie lubi bezmózgiej demolki to nawet nie jest to film średni. Ja sam na to poszedłem tylko dla efektów bo razem z dziewczyną bo oprócz ambitniejszych produkcji lubimy sobie też popatrzeć jak coś się wali, pali i giną miliony ludzi, takie nasze zboczenie, byłem dla efektów, były fajne, a po wyjściu z kina już nawet o filmie nie pomyślałem.

 

Titanic? Był bardzo dobry przez ostatnie 30-40 minut, ale strasznie mnie nudził przez pierwsze dwie godziny chyba, już wolę jedną z tych starszych wersji "bez efektów" krótsza i bardziej rzeczowa xD. Zresztą to jest film, w którym główna treść jest na faktach i to spory plus dla filmu bo ciężko wtedy coś mocno naciągnąć.

 

 

Edit:

 

Widzę że wypunktowałeś film, cóż masz prawo iść w skrajności:P. Tak samo jak inni mają prawo iść w drugą stronę i mówić że film jest prześwietny:P.

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza

Imdb- jaki to jest tam najlepszy film wszech czasów? No bez jaj?! serioooo?!No właśnie <_<

Cheese, jak się poczujesz po jakimś filmie, tak jak ja po 2012, to znaczy, że to jest 1/10. Tego czegoś nie da się mierzyć w żaden inny sposób. To nie przesada,to żal.

Odnośnik do komentarza

Ogladnalem z dziewczyna wieczorem, 2,5 h katorgi. Chcialbym upchnac ten film w jakas szufladke w stylu "film do kina, pokaz efektow, zero myslenia" ale nie potrafie. Na poczatek zalety - efekty miazdza, ogladalem niestety DVDRiPa takze do h264 czy BR brakowalo sporo, aczkolwiek i tak moge z czystym sumieniem powiedziec, ze urwalo mi cojones, MASAKRA! Pozniej juz negatywy i powielanie standardow, jako, ze przyrownywany tutaj Armageddon ogladalem, ba, podobal mi sie i uronilem lze; tak tutaj parskalem co chwile ze smiechu oczywiscie w przerwach od zbierania japy z podlogi. Czy to film ewidentnie do kina zeby podziwiac efekty? No dla mnie to malo, czulbym i tak, ze zmarnowalem hajs za bilet. NIe polecam, cienizna, warstwa artystyczna to za malo zeby zrobic film, ktory zapadnie w pamieci, blisko 150 minut fabularnej (???) katorgi. Nie wiem komu moglo sie to podobac, ktos musial miec wczesniej wyjatkowo dobry dzien, nie wiem - dobry seks, 5 w szkole czy 6-tke w totka, wtedy i "2012" moglo mu podejsc. Ja mialem dobry dzien przed seansem, jak widac nie az tak...

Odnośnik do komentarza

Hmm, może ktoś podać jakieś genialne, ambitne filmy katastroficzne? W sumie to mogą być nawet takie bardzo bardzo dobre. Najlepiej takie, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich 10 lat chociaż mogą być i starsze produkcje.

 

Chciałbym znać wasz punkt odniesienia do oceny 1/10 dla tego filmu, takim punktem byłby niewątpliwie film genialny z tego gatunku.

 

Armageddon tylko chyba. Pojutrze? Ewentualnie dzień zagłady

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka że jesteście dwoma wyjątkami i to nie tylko tu na forum. Gdzie nie zajrzę na jakie fora dotyczące 2012 praktycznie każdy jedzie po filmie. No szczerze mówiąc nie słyszałem żadnej pozytywnej opinii, nawet torrentowa brać jedzie po 2012. Najczęstsze opinie to że, film wydaje się jakby był niskobudżetowym gniotem wydanym na dvd. Nawet Zeratul pocisnął po filmie !!! Nawet Shandalanga nie udziela się już w temacie. Więc coś musi być na rzeczy... Nawet nie che mi się zasysać ostatnio wydanej r5, szkoda czasu.

 

Nie odpowiadam, bo mi sie po prostu nie chce pisac z takimi jak Ty. Myslisz, ze mnie to interesuje, ze jakas torrentowa brac jedzie po filmie ??. Pfff. Polecam miec swoje zdanie :thumbsup:

 

ps. Myslisz gamoniu, ze jak przekrecisz moj Nick, to jestes kims ?? :blink:

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Film jest zwyczajnie słaby. Ogromny budżet na efekty, a aktorzy klasy B, nie wspominając o scenariuszu. Wyluzujcie ludzie, to tylko fikcja!

 

dałem się oczarować tej fikcji, co teraz?!

 

Niektórzy mogą się obrazić na nazwanie kiusaka aktorem klasy B. Ja nie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...