Skocz do zawartości

Sosy


Figlarz

Rekomendowane odpowiedzi

Chocby ten sloik 5 dych kosztowal to bym kupowal. Nie wyobrazam sobie zycia bez tego.

 

wh-sos-chilli-sambal-oelek-195-g.jpg

 

Dobra Wujku. Ponieważ w zyciu kieruję się poradami e-kolegów z forumka, to kupiłem ten sos. I co teraz z nim zrobić? Na zimno? Z kurczakiem?  z kurczakiem i warzywami? Trochę mały ten słoik. Na dwa małe filety starczy.

Odnośnik do komentarza

ja też kupuje ten sambal ale używam go jako przyprawe a nie jako danie główne

 

tzn dodaje do różnych dań kilka łyżek a nie wpieprzam całego słoika :P 

 

to jest poprostu ostry (i słony) sos z przecieru z papryczek, pasuje do rzeczy które chcesz żeby były ostre

 

a co konkretnie? to już zależy co lubisz, ja np nie łączył bym go z kurczakiem z warzywami bo nie jestem gejem 

Odnośnik do komentarza

Poszedłem za pierwszą radą i wrąbałem cały słoik na dwa filety i warzywa. Dawno nie jadłem czegoś tak pikantnego. Chyba przesadziłem i powinienem zrobić tak jak Yano. Ogólnie sos bardzo dobry ale podobny do innych chińskich sosów czili z czosnkiem. Mniej sztuczne niż tao tao albo blue dragon ale nie przebije w tej kategorii tego sosu :

 

091006sriracha.jpg

 

Najlepsza strategia na jedzenie go, to zrobić kurczaka z warzywami po chińsku (kurkuma, imbir itp.) i potem na talerzu polewać potrawę w trakcie jedzenia ilością wedle uznania.

Odnośnik do komentarza

no sriraha to dobra rzecz :D nazwa zobowiązuje xD

 

cały słoik sambala , nieźle :P musiało być mocno słone;p 

 

a co tam dokladnie dodałeś oprócz sosu? 

bo "kurczak z warzywami" to mi sie kojarzy z jakimś badziewiem warzywa na parze i inne "zdrowe" okropności

 

czy podsmarzyłeś kurczaka i warzywa w nieco chińskim stylu?

Odnośnik do komentarza

Nie właśnie. Żadnego woka nie mam. Kurczaka najpierw pokroiłem, skropiłem trochę oliwą z oliwek, solą i pieprzem i wyciśnietym czosnkiem, i kurkumą bo miałem jej resztkę. Zostawiłem w lodówce na parę godzinek, żeby się trochę zamarynowało. Potem wrzuciłem na patelnię i dodałem mrożonkę orientalną Hortexu. Jak dla mnie bardzo dobra, szczególnie na tle innych mrożonek. Ale nie dodawałem tej przyprawy która była dołączona do mrożonki (za dużo imbiru? tam jest).  No i potem dodałem Sambalę. Nie jest to jakieś bardzo słone, albo po prostu ta ostrość wszystko maskuje :D

A ten sos Sriracha to nazwa firmy czy typ sosu? Czy ogólnie wszystkie sosy chili + czosnek się tak nazywają? Bo IMO podobny do Sambali.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

A jakie keczupy polecacie? Jadłem już sporo, od wodnistej lury za 99gr (za dzieciaka chciało się oszczędzać, to lało się tego litrami na tosty, błech...) po jakieś lepsze (190g pomidora na 100g wyrobu gotowego):

 

- McDonald's z Lidla: najbardziej skoncentrowany

- He-he-hellman's pikantny (też solidnie gęsty)

- Livio (przez krótki czas był w Almie, ale już go nie widzę).

Tortex, Roleski itp. - to przy top 3 woda pomidorowa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...