Skocz do zawartości

Sosy


Figlarz

Rekomendowane odpowiedzi

po przeczytaniu posta o krwi w stolcu stwierdzam, że chyba faktycznie nie ma boga

 

nie dziwi mnie to, też moim pierwszym pytaniem było "to po co to jeść?"

a mimo to od 3 dni zjadam tą puszke papryczek chipotle

 

 

zresztą z innej beczki - każdy kto lubi mega ostre jedzenie miał w swoim życiu przypadki "srania ogniem" a mimo to nadal je ostre jedzenie, bo ono jest poprostu świetne, i ból który sprawia ostre żarcie wydziela też endorfiny które dają szczęście

 

 

Spróbowałbym tych papryczek, ale Yano określ jak bardzo s.ra sie krwią (leci z odbytu krew) w skali 1 od 10 wujaszków czyli dwarazyjotów?

 

powiedział bym że 3/10

 

niewielkie ilości krwi wykrywane w stolcu, napewno nie jest tak że masz krwawą sraczke że z odbytu jak woda leci ci krew. przynajmniej ja nie miałem tak nigdy, ale też zwykle zjadam ok 1/3 takiego słoiczka do jednej potrawy

 

 

i jeszcze dodam że same papryczki wcale nie są takie osrte, jadałem potrawy ze 100 razy ostrzejsze, a mimo to te papryczki powodują krew z dupy (gdy inne mega ostre sosry powodują jedynie ogień/0

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Jano to jakie są najostrzejsze dostępne w polsce

 

 

nie wiem, tzn wiem, ja najostrzejszy sos jaki jadłem miał 800.000 w skali scollivle'a dla przypomnienia wszelakie sosy oparte na jalepenios mają ok 8.000

 

ale można kupić w polsce sosy co mają ponad 2.000.000 (dwa miliony)

polecam sklep internetowy - ostra kuchnia

http://www.ostrakuchnia.pl/

 

 

 

ale odrazu mowie - to co jest w marketach do kupienia zwykle wacha się w okolicy 2000-8000 w skali scollvila

 

jak ktoś chce kupić sos mający kilkaset tysięcy w skali scolvilla to zapraszam do sklepu do którego dałem linka powyżej

 

a dokładnie to ta zakładka sklepu

http://www.ostrakuchnia.pl/component/page,shop.browse/category_id,20/option,com_virtuemart/Itemid,1/

 

sosy "nieprzydatne do spożycia" - ich spożywanie to ryzyko na "własne ryzyko" - rzeczy które mogą zabić asmatyka od samego wąchania, ja to uwielbiam, ale nowicjusze powinni uważać

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EDITTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

jeszcze tak pobocznie powiem że zielone jalapenio są znacznie mniej ostre niż czerwone, więc zielony sos z obrazka powyżej raczej nie urywa dupy

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Lubie wszelkiego typu sosy, wiec jak widze jakas ciekawa nowość, to zazwyczaj muszę spróbowac. Zakochałem się w miodowej musztardzie w Subwayu, a jak niedawno zobaczyłem w Bezdomce sos Madero o takim właśnie smaku, to postanowiłem kupić. Stwierdzam, że jest zaje.biście pyszny i daje radę w połączeniu z wędliną/kiełbasą na kanapce. Polecam, zwłaszcza tym, którzy lubią musztardę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

nie wiem czy był taki przepis tutaj, więc ja zaproponuję coś, co po raz pierwszy spotkałem u znajomych na grillu i od tej pory zawsze u siebie ten sos robię. 

 

Podaję ilość dla dwóch osób, potem trzeba mnożyć składniki do smaku, prosty jak konstrukcja cepa:

- jogurt naturalny w dużym kubku (ja ostatnio używam również greckiego i super konsystencja)

- majonez kielecki - łyżka

- pół ząbka czosnku

- spora garść soli

- pieprz

 

i tyle. Ideą sosu jest to, aby tak dobrać smak i konsystencję, żeby sos był w miarę gęsty (proporocje jogurtu i majonezu - nie można tu z majonezem przesadzić, więc polecam również spróbować z różnymi jogurtami) i pikantny. Po raz pierwszy spróbowałem go z brokułami - zwykłe, ugotowane i posolone brokuły smakują z tym sosem genialnie. Potem zacząłem go dodawać do sałatek. 

 

Z mięsami się sprawdza, ale tylko z czymś lekkim jak np drób czy skrzydełka z grilla, do cięższych mięs trzeba coś ostrzejszego.

 

Bardzo polecam, wiele osób dzięki niemu pokochało i czosnek i warzywa :)

Odnośnik do komentarza

dobry do pizzy. do grilla lepszy tzatzik - wywal majonez i dodaj swiezy ogorek.

 

to też znam, majonez zawsze zostawiam, bo kielecki nadaje pikanterii i do tego zagęszcza konsystencję. 

 

Yano

ze śmietaną nie próbowałem, taka wersje tłuszczowo by mnie już chyba zabiła (śmietana 18% plus łycha majonezu)

Odnośnik do komentarza

Jak sos jest tłusty to jest słaby. Szczególnie jak używa się go np. grilla, gdzie wjeżdża dużo żarcia, do tego jeszcze browary, gazowane napoje, a potem wstać z krzesła nie można. Sos musi być lekki, tak uważam. Łyżka majonezu jest spoko, ale śmietany nie propsuję. Wybacz, Yano ;)

Odnośnik do komentarza

kiedyś robiłem głównie z takiej

Smietana-18-do-zupy-44336-big.jpg

 

i właśnie to ją lubie na surowo

 

ale ostatnio używam czegoś takiego, śmietanki a nie śmietany, mimo większej ilości % jest wodnista

Pilos%20Cream%2030%25%20200g.JPG

jest bardzo rzadka, wręcz wodnista jak mleko, ale po chwili na patelni ładnie oblepia makaron i wychodzi bardzo dobrze, sos nie jest wodnisty

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.