Skocz do zawartości

F1 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Podawane czas przeciwnikow to jakas masakra...z drugiego miejsca za Hamiltonem...po na pierwszym okrazeniu wyprzedzam kolesia i konczy to kolko za mna...jednak HUD pokazuje ze jego czas okrazenia jest o jakies 3 sekundy lepszy niz moj :sweat:

Wielu z nas w czasach podstawowki chcialo byc beta testerami...no i wkoncu mamy o czym niegdys marzylismy hehe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ta gra ma od dziś ode mnie bana. Jeśli w wyścigu podczas ulewy komp na "suchych" oponach robi czasy takie same jak na suchej nawierzchni to ja (pipi)ę taką zabawę.

Kodmastersi za tą grę nie powinni złamanego $ dostać. A jeśli ktoś usprawiedliwia ich tym, że mogą wydać pacza to niech się w głowę puknie. Przecież ta gra nie przeszła jakichkolwiek testów, zresztą takie błędy to powinny być wyłapane przez producentów a nie testerów. Tak jak ktoś napisał-bawimy się w beta testerów tylko czemu trzeba za to płacić?

 

Fail roku

Odnośnik do komentarza

Pomimo, że faktycznie gra jest bardzo bogata to i tak bardziej podoba mi sie F1 CE z 2006 na ps3. W f1 2010 model jazdy jest bardziej rozbudowany (poslizgi na tarkach itp), ale ogolnie bardziej realnie wyglada jazda w f1 2006 pomimo tego, ze jest to arcade, no i jest dopracowana na maksa oprocz oczywiscie bardzo slabego multi;) P.S. Ci, ktorzy beda sie smiac od razu powiem, ze mam troche pojecia i kilka lat pogralem w lidze w rfactora na wszelkich modach, wiec wiem co mowie. Ludzie jak nie macie wielkiego cisnienia to zastanowcie sie nad zakupem, chyba ze lubicie F1 tylko dlatego, ze mamy Kubice w F1 - wtedy f1 CE 2006 nie bedzie dla Was dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza

Pochwalcie się kto na kierownicy gra z manualną skrzynią biegów :whistling: bo ja próbowałem ale jak dla mnie za szybko wszystko się dzieje

 

Tylko i wyłącznie manual, jak w każdej grze zresztą. Nie wiem skąd w ogóle stereotyp, że manualna skrzynia to jakieś utrudnienie. Bulszit!

Manual daje znaczną przewagę w postaci zdecydowanie lepszej kontroli i stabilności bolidu w zakrętach, a o możliwości hamowania silnikiem nie wspomnę :whistling:

Odnośnik do komentarza

Ustawiłem wszystko na expert, zero pomocy, wszystko on, AI legend i naprawde jest hardkor, żeby przejechać okrążenie bez spinna, zazdroszcze wszytskim co odrazu umieją wykręcić PP na takich ustawieniach :rolleyes:

 

Nie rozumiem zbytnio zasady pit limitera, bo przy manual i automatycznie nie widze różnicy, w jaki sposób to się rózni od siebie??

 

Rozumiem że nie ma tak jak w rfactor , że samemu można włączyć limiter kiedy chcemy bo wtedy można przejechac przez pit stop 300km/h a tutaj nie więc o co chodzi z tym limiterem??

Odnośnik do komentarza

Heh... chyba troszkę za szybko da się w tej grze śmigać :P

Właśnie zrobiłem 1:41,xxx w Singapurze Ferrarką, co trochę nijak ma się do tego, co było we wczorajszych kwalifikacjach :D

Ja wiem, że to tylko gra, ale powinni troszkę lepiej odwzorować osiągane czasy na poszczególnych torach ;)

 

W time trialu śmiga się genialnie - szkoda, że takiej płynności animacji nie ma podczas wyścigu.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Gra może i ma bugi, ale przed chwilą jechałem 2 tak genialnie wyścigi, że głowa mała i w żadnym nie miałem krzty buga. Najbardziej zbugowany jest chyba Bahrajn tam zawsze mam cyrki. Australia, deszcz. Inżynier mówi, że intermediaty będą dobre. Patrze na trase, napierdala deszcz. Założyłem deszczówki. Startowałem z 17 pozycji. Po paru kółkach jechałem na 3 pozycji za Buttonem i Webberem. Reszta miała kape na przejściówkach. Webber odjechałem trzymałem sie przez parę kółek za Jensonem. Pod koniec wyścigu wypadłem, bolid rozwalony, skrzydło urwane zerowy docisk, dokukałem się do boksu i jakoś do mety. Czasy naliczało dobrze, SI jechało normalnie. Potem Malezja znowu deszcz. Ukończyłem na 3 miejscu. Giera urywa jajcaaaaaa

Odnośnik do komentarza

Ja dodam jeszcze, że dojechanie słabym bolidem na punktowanej pozycji daje niesamowitą satysfakcję... nie wspominając już o wygraniu wyścigu :)

W żadnej innej grze nie ma takiej radochy z dobrze przejechanego wyścigu. Mam nadzieję, że czym prędzej wydadzą tego patcha, ale jeszcze bardziej trzymam kciuki za kolejną część gry. Jak wyeliminują wszystkie błędy, doszlifują ładnie wszystko, to wg. mnie taka Forza czy GT nie ma szans :P

Wiem, że to inne rodzaje gier wyścigowych i porównywanie ich do siebie nie ma za bardzo sensu :P , ale dla mnie w tego tupu grach liczy się przyjemność ze ścigania, a żadna inna gra nie dorównuje pod tym względem do F1 :)

Odnośnik do komentarza

A co to ma wspólnego myślisz że polski wydawca wprowadzi patcha :teehee: Po prostu osoba czekająca na wersję PL ma jeszcze szanse anulować zamówienie i taką ma tylko przewagę :potter:

 

Nigdzie nie wspominałem, że Polski wydawca będzie wprowadzał patcha. Jedynie sugerowałem, że Polski wydawca mógł zauważyć takowe błędy w grze i z tego powodu przesunął premierę w Polsce, tylko po to, aby dać więcej czasu Codemasters... :blush:

 

@Świrol - Jeśli masz się w ten sposób wypowiadać, to lepiej, abyś tego nie czynił. Bez zbędnej afekcji :whistling:.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj doszedłem do paru wniosków. Aby w miarę dało się grać w karierę trzeba wyłączyć opcję symulacji opon i paliwa oraz ustawić dystans wyścigu na nie więcej niż 20%. Co do symulacji paliwa to już było pisane, że nasz bolid jest cały czas zatankowany pod korek a przeciwnicy jeżdżą na pusto. Podobna opcja jest z oponami. Nie dosyć, że jak ustawi się wyścig na 50% to mamy zapewnione, że któraś z opon pęknie to mam wrażenie, że nawet nowe opony trzymają jak używane. Przykładowo w Walencji na świeżych oponach uzyskiwałem czasu o 10s gorsze niż z wyłączoną symulacją opon. Poza tym przeciwnicy jeżdżą tak randomowo, że głowa mała. Takie np HRT na początku wyścigu zostaje daleko w tyle, a po paru okrążeniach dostaje dopalacz i jeździ lepiej niż Ferrari. Pit stopy to w ogóle jakaś kpina, która nie wymaga komentarza. Jeżeli w najbliższym czasie nie wydadzą patcha naprawiającego wszystkie błędy to będę zmuszony sprzedać grę. Online też ssie. Nie ma wyróżnionych, żadnych wyścigów rankingowych, a większość lobby założona jest na jakichś dziwnych ustawieniach zasad, więc jedyną możliwością pościgania się normalnie jest ustawka ze znajomymi. W tej grze jedynym dobrym, a nawet bardzo dobrym elementem jest model jazdy, reszta to kompletna porażka. Nie można już nikomu ufać. Codemasters zawsze robiło dobre gry a teraz taka kupa :/

Odnośnik do komentarza

Wiem na czym polegał mój problem ze startowaniem w trakcie wyścigu (parę stron temu pisałem, że AI mija mnie na starcie bez problemu). Okazało się, że działo się tak dlatego bo miałem włączone Fuel Simulation na ON - ja zaczynałem więc z ciężkim bolidem, a reszta stawki jechała jak w kwalifikacjach przy niemal pustych zbiornikach <_< . Ech, nie wiem jakim cudem Codemasters mogło nie zauważyć takiego błędu, ale w tej chwili jeśli chce się normalnie grać bez oszukiwania AI, to po prostu trzeba wyłączyć symulację paliwa i czekać na patcha...

 

Dalej - jadę sobie wyścig w Bahrajnie na wszystkich ustawieniach na OFF (poza wspomnianym paliwem) i poziomie trudności Legend. Początek zaskakująco łatwy bo Lotusem z ostatniego miejsca przebijam się na dziesiąte i utrzymuję pozycję do czasu aż nie wjeżdżam do pitu. Niby wszystko poszło sprawnie przy zmianie opon, ale wyjeżdżam na ostatniej pozycji - WTF!? Z czasem przesunąłem się na 22. miejsce bo inni zjeżdżali później, ale jakim cudem straciłem 12 pozycji - nie mam pojęcia :mellow: ... Z czasem było jeszcze ciekawiej, kiedy tacy kierowcy jak Glock albo Trulli zaczęli kręcić czasy o 1-2 sekundy lepsze od lidera wyścigu :mellow: . Oczywiście to samo musiało dziać się z przodu stawki, bo mimo że trzymałem całkiem niezłe tempo to nijak nie byłem w stanie zbliżyć się do kogokolwiek. Wyścig skończyłem na 23. miejscu - wk**wiony, że przez głupie oszukiwanie AI nie miałem żadnych szans w wyścigu. Bo jak to możliwe że w kwalifikacjach niektóry zawodnicy osiągają czasy po 2:04-2:05, a w wyścigu nie ma chyba nikogo, kto by jechał gorzej niż 2:02 :unsure: ? Wyjaśnijcie mi to bo ja chwilowo straciłem siły na tą grę :D . Naprawdę, modelem jazdy jestem zachwycony i jeździ się naprawdę rewelacyjnie, ale gdy na wierzch wyłażą takie bugi to aż się grać odechciewa...

 

CODEMASTERS - DAWAĆ PATCHA!

 

UPDATE:

CHINDOOS -> widzę, że doszliśmy do podobnych wniosków i nie jestem odosobniony w swoich spostrzeżeniach xD

Edytowane przez Sarge
Odnośnik do komentarza

Oj chyba urazilem fana pana Wlodzimierza - wiecej luzu.

Monte - Carlo to tor masakra, tyle razy nie zmienialem biegow w zadnym wyscigu i to niesamowite tempo, miodzio.

Ale znowu, jechalem 16, po pitstopie spadlem na 22 miejsce i do konca jechalem za Sutilem. Karun dlaczegos nie zjechal do pit-stopu :mad:

To sie zdenerwowalem i w Turcji jechalem na poziomie Professional, grid 8, meta 5, cholera teraz za latwo. Ale ten dluuugi lewy luk cos pieknego.

Odnośnik do komentarza

orion50 - ile jeszcze razy powtórzysz, jak to F1 kopie dupę?

 

Przeczytałem teraz 10 stron tematu pod rząd i każdy z Twoich 12 postów ma tą samą budowę: "no, gra ma tam jakieś bugi, ale model jazdy jest arcygenialny i gra URYWA JAJA/ŁEB".

 

Okej, rozumiemy, zgadzamy się.

 

Może mam zły dzień, po prostu już mnie to irytuje.

Edytowane przez s1ntex
Odnośnik do komentarza

orion50 - ile jeszcze razy powtórzysz, jak to F1 kopie dupę?

 

Przeczytałem teraz 10 stron tematu pod rząd i każdy z Twoich 12 postów ma tą samą budowę: "no, gra ma tam jakieś bugi, ale model jazdy jest arcygenialny i gra URYWA JAJA/ŁEB".

 

Okej, rozumiemy, zgadzamy się.

 

Może mam zły dzień, po prostu już mnie to irytuje.

 

Co mnie to obchodzi ?

Pojeździłem po Monako w karierze. Strasznie ciężki tor, rozbiłem się na ostatnin kółku, ale i tak jechałem na 21 miejscu. Pośmigałem trochę po Istambul Park i mknięcie ponad 250km/h po czterowierzchołkowcu to mega czad. Nie da się chyba wyłączyć ducha niestety ;/

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...