Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, smoo napisał:

Ja jestem wtrakcie malowania Zombicide 2. Na razie mam  zrobione spaslaki, ale przez te upaly trza bylo zrobic przerwe bo za goraco na malowanie. Ale na jesien bedzie malowanko.

Pochwal się później efektami. Czym malujesz? Portal miał chyba specjalne zestawy do malowania. Ile to $$$ by podstawowy zestaw do malowania z farbkami ogarnąć? Jakieś pędzle,  lakiery też? 

Odnośnik do komentarza

Ja zacząłem malowanie od Nemesisa, więc miałem już trochę farb, pędzelki i podkład. Pod Zombicide dokupiłem ten zestaw za okj. 200 zł

 

Army Painter Zombicide 2nd Ed. Paint Set

Dobra cena, zważywszy że dostajemy bonusowego bohatera i bardzo fajne uniwersalne kolory a nawet pędzelek w miarę dobrej jakości.

 

Na początek kupić trzeba takie rzeczy:

 

1. Podkład pod farby akrylowe, na początek najlepiej szary. Koszt około 40zł

2. Farbki z podstawowymi kolorami, albo taki zestaw jak wyżej (są różne do różnych gier), koszt w okolicach 200zł. Pojedyńcze farbki ok. 10zł/sztuka

3. Kilka tanich pędzelków syntetycznych w rozmiarach od 0-5, np takich z serii Kolinsky, ale im większy rozmiar tym tańszy może być np Italieri. Chodzi o to, żeby nauczyć się techniki i dbania o pędzel nie niszcząc przy tym czegoś lepszego, a takie zajechane pędzelki później i tak się przydają np do mieszania farb, drybrusha itd. Koszt do 50zł

4. Lakier (Varnish) najlepiej matowy lub satyna, w zależności jaki efekt chcemy uzyskać (np elementy "mokre" takie jak krew czy śluz traktujemy satyną lub glossem, a ciuchy itd. matem.) Koszt: 10zł/szt

5. Paczkę plasteliny lub lepiej tzw. bluetack do przyklejania figurek do podstawki by łatwo można było ją trzymać i obracać w ręku. Za podstawkę można użyć np nakrętek po butelkach, korków od wina, no co kto ma pod ręką. Koszt dosłownie kilka zł.

6. Płyn do mycia naczyń np Ludwik i szczoteczka do zębów, by odtłuścić figurki przed położenie podkładu. Koszt: każdy ma w domu.

 

W zasadzie tylko wystarczy by zacząć. Po pomalowaniu kilku figurek i załapaniu o co kaman, warto wydać jeszcze kilkadziesiąt zł na porządny pędzelek z naturalnego włosia, na przykład marki Raphael (około 50zł), lub Winsor and Newton serii 7 - ten już jest driższy, w okolicach 100zł i ciężko kupić - szybko schodzą. Taki pędzel najliepiej w rozmiarze 2-3, generalnie duży bo jakość włosia zapewnia ostry szpic którym można pomalować nawet małe detale, a przyjemność i wygoda malowania po przesiadce z takiego piździka za 5zł to jak przesiadka z trabanta do Lexusa. Do tego mydełko do mycia pędzli The Masters - kilkanaście zł. Do tego warto zrobić samodzielnie mokrą paletę - tutoriale na YT i koszt marginalny.

 

I już. :) Oczywiście w necie jest pełno tutoriali jak zacząć, jak dbać o pędzle, jak malować konkretne figsy itd. (polecam Sorastro na YT; facet jest niesamowity) Super sprawa. Ja jako kompletny antytalent artystyczny dość szybko załapałem i każda kolejna figurka jest lepsza. Jak skończę projekt to wrzucę fotki. Wzoruję się na tych:

 

Spoiler

Zombicide Fatties
 

Zombicide 2nd Edition - Zombie Fatties

 

 

 

Edytowane przez smoo
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wróciłem z urlopu z Włoch i przyszła paczka z ostatniej wyprzedaży Lacerty:

IMG_20220830_123821.thumb.jpg.889608f2af0cb3a43c5284769cfdeaeb.jpg

Park Niedźwiedzi zaskakująco fajny, nawet żonę szybko zachęciłem do gry, bo w końcu ma tetrisowe elementy i jest dość prostą, ale nie prostacką układanką. Budujemy zoo, tematyczne o niedźwiadkach. Szybka, wymagająca kombinowania, dobrze wyglądająca gra. Taka rozgrzewka przed Ark Novą ;) Tylko PN ma 6 stron instrukcji a AN 26... :/

Złapałem jeszcze Króla Ozo x3 szt po 9 zł - krótka fajna gra rodzinna. Dodatkowe sztuki na prezenty. 

Złapałem też dodatki do Wysokiego Napięcia, żałuję tylko, że map już nie ma :/ W samą grę jeszcze nie grałem, ale czuję, że to mój typ. Tylko te zasady... Dziś się docenia tutoriale w grach wideo ;)

A... We Włoszech pograłem troche w MikroMakro. Rewelacyjną zabawa w kilka osób. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

O! Trochę wypadłem z obiegu, zatrzymałem się na tym, że miał większość tłumaczenia i zero odpowiedzi od Asmodee. No to super!

 

Aha, z nowości, to "wsparłem" na wspieraczce grę Keep the Heroes Out. Uwielbiam klimaty Dungeon Keepera, a ta wygląda wyjątkowo uroczo i wydaje się być bardzo fajna (na BGG ma dobre opinie w większości). Jest deckbuilding, push your luck, plus w dodatku można grać ludźmi przeciwko innym graczom. Za wydawcą: 

"Keep the Heroes Out! To asymetryczna kooperacja z odwróconymi rolami, gdzie jako potwory bronimy lochów przed najazdami tak zwanych bohaterów, którzy chcą nas pokonać i splądrować nasze skarby. W grze znajdziemy takie mechaniki jak deckbuilding, push your  luck, czy tower defense. O asymetryczności gry świadczy fakt, że każdy z 9 klanów potworów w jakie się wcielimy posiadają unikatowe zdolności, liczbę dostępnych jednostek, a także jedną z 3 klas do których należą, a jest to obrona, wsparcie i atak."

a3be64de42a43f77ddfdcfa278f1cfbe-cd6e772eb04de070e8eaab5c225adcb2.jpg

Wziąłem all-in jako early bird, więc będę miał jeszcze Cthulhu, którego było 100 sztuk, ale dzisiaj rzucą jeszcze 80 do sprzedaży.

https://wspieram.to/ktho

Spoiler

a41e9b71b543e1c887e5fbc8c9b10916-4163c7b50a9453687e0558aa9db26867.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Jutro i w niedzielę Planszówki w Spodku. Covid trochę pomieszał mi plany bo dzieciaki sprzedaję na 3/4 dnia a nie na cały, bo rodzice chorzy. No i będę tylko jutro. Trochę na partyzanta, bo nie mam kompletnie żadnych planów, poza wypróbowaniem kilku gier w games roomie z żoną z serii Ubongo. Serio ;) Poza tym może się gdzieś zaczepię na jakieś tłumaczenia u wydawców (Diuna i Łąka na oku z tych prostszych) oraz na pokaz HoMM3 i Wieśka planszowego. Trzeba odebrać zamówienie insertu od ReDrewno i może wpadną jakieś promki do gier i/lub promocje przed którymi nie da się uciec ;) W ubiegłym roku przywiozłem pół bagażnika planszówek, ale to raczej budżetowych. Nie planuje nic kupić, ale jak jakiś pokaż siądzie... Lub Ubongo będzie brane. 

Portfel już się boi ;)

Ktoś z forum będzie? 

Odnośnik do komentarza

IMG_20220917_200828.thumb.jpg.58c677b64be27214f4bf9ff2ee751aa5.jpg

 

Zakupy ze Spodka. Super impreza, tylko w sumie nie mogłem być 2 dni, a w sobotę tylko 7 godzin. Tylko, bo obejść stanowiska, zrobić zakupy, pooglądać premiery, w coś pograć, pogadać, iść na games room to mało czasu. 

IMG_20220917_160633.thumb.jpg.3fd42b74bd7a31139e483c32bc2a8372.jpg

Na płycie Spodka nie można było znaleźć kawałka stołu i 2 krzeseł by pograć w coś z wypożyczalni. 

Ale było ekstra. Pewnie bym kupił więcej gdyby budżet pozwolił i czas na potestowanie. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Aż żal że 3 miesiące ma czekać i się marnować. Chętnie bym zagrał w wariację Nemesisa. U mnie dziś mały wku.w bo na 5 czy 6 zaproszonych osób do mnie na nieregularne spotkania planszowe miała przyjść tylko 1 osoba, więc spotkanie odwołane :/

Miałem w związku z tym wpaść do sklepu plamszowego w mieście, gdzie co tydzień się schodzą ludzie, ale okazuje się że to ma być spotkanie pożegnalne, bo sklep się zawija do mniejszego lokalu...

Ja z żalu dodatkowo wystawiam kilka gier na sprzedaż robiąc miejsce w szafie z tytułów, które się kurzą tylko. A w poniedziałek dzień gier planszowych... :cray:

Odnośnik do komentarza

:woot:

No to ninejszym mam wszyskie dodatki, jakie wyszły do Nemesisa (Nemesisów). Tzn. brakuje maty do grania i alternatywnych figurek dla kotów/królowych, ale one nie wpływają na rozgrywkę więc bez ciśnienia. Na te dwa na zdjęciu czekałem 2 lata od momentu zamówienia. W końcu są. ^^ Obecnie kosztują miliony.

 

Kupiłem jeszcze impulsywnie  jedną "małą" gierkę, na która trafiłem przypadkiem, ale na razie się nie chwalę bo nie wiadomo kiedy dostanę (ma być dodruk niedługo).

 

Teraz trza się ostro brać za malowanie, nazbierało się ponad 100 figsów do ogarnięcia.

med.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zamówiłeś na kampanii KS? Rok temu jak Nemesisa kupiłem i się spodobało to pomyślałem że Medyka i Aftermath dokupię, ale cena mnie skutecznie odstraszyła. 

Obecnie delikatnie przesiałem kolekcję, za odzyskaną kasę i miejsce wziąłem Zombicide 2nd Edition. Zobaczymy czy wejdzie czy przeleci przez kolekcję. 

Właśnie gramy z żoną w Pandemic Legacy Sezon 1 i jak do kwietnia był spacerek tak maj nas sponiewierał o zastanawiam się czy w ogóle jest sens dalej grać :(

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Te dodatki są ekskluzywne dla KS, obecnie można je kupić jedynie z drugiej ręki. Te co dostałem teraz są z KSowej kampanii Lockdown, gdzie można było wziąć zestaw wszystkiego co wyszło do N i N:L w opcji najbogatszego pledge. Niektóre sklepy to miały i tak udało się dorwać osobno te dodatki :).

 

Pandemic ciekawy ale nie dla mnie, unikam gier "jednorazowych". Zombicide wiadomo, petarda.

 

Wczoraj jeszcze zamówiłem koszulki do kart na to wszystko... Ponad 2 stówy poszły na same koszulki, a brałem najtańsze. :cray:

 

Edytowane przez smoo
Odnośnik do komentarza

Ciepło się robi w maju, to i wirusy nie próżnują, nie ;)?

 

Kurde, ale ten Nemesis to bestia, zagrałbym :D Sam ostatnio mam planszówkowy hiatus, bo nie mam z kim totalnie grać. Chociaż grałem w Sagradę jakiś czas temu, a jeden z graczy jest daltonistą, do tego jednocześnie całkowicie zajebistym matematykiem. No i ciągle trzeba było mu mówić, które kości są fioletowe, a które niebieskie, a obliczenia robił lepsze niż komputer xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja sobie z bratem zagrałem wczoraj w pojedynek. To jest najlepsza gra dla dwóch osób jaka powstała. Mam też do tego Panteon i Agore ale w sumie jeszcze ani razu nie grałem. Nie wiem ale jakoś tak mam, że zawsze ogrywam podstawki, mimo tego, że do każdej gry mam kupione rozszerzenia. Zazwyczaj mają one zawiłe reguły, który ciężko nowym graczom wytłumaczyć i tak czekają w szafie.

Odnośnik do komentarza

@smoo Czyli wziąłeś z jakichś 3Trolli czy AlePlanszowki? Mi żal, że nie mam tych dodatków, ale za ten Aftermatch to chcieli ostatnio z 600 zł... Za 200 z medykiem bym wziął, ale ceny tak chore, że w ogóle odpuściłem. Gdybym 2 lata temu jak był KS był w planszówkami tu gdzie dziś to pewnie bym przynajmniej przykleił się do kogoś z tymi dodatkami. 

Koszulki do podstawki kupiłem jakoś przy okazji zakupu insertu od ReDrewno do Terraformacji. 

Wziąłem Rebel Premium 2x duże i 2x małe. Czyli 2x200 szt, wyszło mnie jakieś 40-50 zł. A koszulki są luks i aż karty wyglądają piękniej. Rozumiem, że 200 zł to dałeś za koszulki do obu części z wszystkimi dodatkami?

Daj znać czy te rozszerzenia warto? I jak ten Lockdown w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, marbel007 napisał:

@smoo Czyli wziąłeś z jakichś 3Trolli czy AlePlanszowki? Mi żal, że nie mam tych dodatków, ale za ten Aftermatch to chcieli ostatnio z 600 zł... Za 200 z medykiem bym wziął, ale ceny tak chore, że w ogóle odpuściłem. Gdybym 2 lata temu jak był KS był w planszówkami tu gdzie dziś to pewnie bym przynajmniej przykleił się do kogoś z tymi dodatkami. 

Koszulki do podstawki kupiłem jakoś przy okazji zakupu insertu od ReDrewno do Terraformacji. 

Wziąłem Rebel Premium 2x duże i 2x małe. Czyli 2x200 szt, wyszło mnie jakieś 40-50 zł. A koszulki są luks i aż karty wyglądają piękniej. Rozumiem, że 200 zł to dałeś za koszulki do obu części z wszystkimi dodatkami?

Daj znać czy te rozszerzenia warto? I jak ten Lockdown w ogóle. 

 

Brałem w 3trollach. Dzwonili do każdego przed wysyłką bo zamówienia złożone 2 lata temu więc jest szansa że ktoś się rozmyślił, więc może rzucą na rynek luzem kilka sztuk. Może warto się skontaktować z nimi i zapytać? Generalnie teraz warto śledzić oferty wszystkich sklepów bo to ostatni gwizdek żeby wyrwać te dodatki, ale chętnych sporo więc raczej nie ma szans na cenę jak w preorderze.

 

Na całego Lockdowna i wszystkie dodatki do Nemesisa + Zombicide2 i dodatek wszyło łącznie 1050szt koszulek (w różnych rozmiarach), z czego miałem 290szt resztek po innych planszówkach, więc dokupiłem różnicę. Mam nadzieję, że jutro dojdą i będzie ładowane w kondony w weekend. :rayos: Przy okazji wziąłem trochę farbek "bo się przydadzą", ale za same koszulki wyszło około 200pln tak jak pisałem (rebele i sloyca, zwykłe nie premium).

 

Jak chodzi o rozszerzenia, to Aftermath najlepszy bo najwięcej nowego kontentu - dodatkowa plansza, kilka nowych postaci i mechanik. Medyk to dodatkowa postać nastawiona na support/przeszkadzanie, bardzo fajna.

Karnomorphy to nowa rasa obcych wzorowana na necromorphach z Dead Space, zajebiste figurki i mechanika rozgrywki. Zobacz jak to wygląda pomalowane :wub:
 


Voidseeders to dodatek z trzecią rasą obcych, tym razem o mechanice psychicznej schizy, koszmarów, szaleństwa itd, ogólnie uchodzą za najmniej ciekawą rasę no ale wciąż fajne urozmaicenie.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Najlepsze jest to, że wszystkie rasy i postaci można użyć również w Lockdownie, a dodatkową rasę z Lockdowna również w Nemesisie. Replayability jest mega duże a powtarzalność rozgrywki praktycznie nie występuje.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja to już tylko w planszowki praktycznie gram. Wciągnąłem żonę w Pandemic Legacy Sezon 1, który generalnie jest bardzo zaskakujący. Pierwsze 4 rozgrywki wygraliśmy, by kolejne 3 przegrać. Co nas trochę podłamało, choć trochę się poprawiliśmy w taktyce i byliśmy o krok o zwycięstwa. 

U mnie do kolekcji wszedł Smartphone INC z Mathhandlu i wspomniane Zombicide za MikroMakro, Osadników NI i angielskiego Everdella.

Aktualna fota frontu kolekcji :D

IMG_20221014_201832.thumb.jpg.e144691218917df422582a3246fda10f.jpg

Mam jakiś fetysz - czasem otwieram szafę i gapię się na te pudełka, chcąc zagrać w połowę tego na raz. Jakieś 20% z tego jeszcze ma nieogarnięte zasady :(

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

W sumie nie moje klimaty, stricte karcianek w sumie też nie bardzo lubię, a postaci Wędrowycza nie znam. Podobno niezły wynik przedsprzedażowy gra osiągnęła. 

Z Portalu w tym roku może bym wziął na warsztat jeszcze Suburbię czy Fotosyntezę. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...