Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
45 minut temu, Rozi napisał:

I czy Terraformacja Marsa to dobra gra?

My się zdecydowanie odbiliśmy, mimo nakręconego hype'u. Giera jak dla mnie zbyt sucha, mocno kojarzyła mi się z rozbuchanym, kosmicznym pasjansem. No ale dla mnie każda gra, gdzie trzeba pierwszą rozgrywkę przez ponad godzinę oglądać na YT, żeby w ogóle siąść do spamiętania zasad jest skreślona na starcie ;)

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Rozi napisał:

Decrypto, czy Tajniacy? Co lepsze? W Tajniaków grałem, była kupa funu, ale Decrypto pierwsze w rankingu BGG.

 

I czy Terraformacja Marsa to dobra gra?

Dla mnie Decrypto - więcej gadki i rozkminiania moim zdaniem. W Tajniakow nie grałem z rok a Decrypto regularnie wyciągam przy okazji jakiejś większej imprezy czy spotkania. 

 

Co do Terrki, to mi się spodobała, ale to gra na min 2h i faktycznie trochę trzeba sobie przypomnieć przed kolejną partia po przerwie, ale gra mi dobrze siadła. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Szwed napisał:

I jak koledzy, wspieracie? 1,6 mln PLN w niecałą godzinkę.

 

Ja chyba wezmę ten pledge bez artbooka jedynie.

 

Gambit mocno średnio ocenił w swojej recenzji, co moje nikłe zainteresowanie zgasiło całkiem. 

 

Ja mam swoje nowe pudełka z ostatniego miesiąca.

IMG_20221115_183826.thumb.jpg.1a2006b54c96892885a88dfb17b7799c.jpg

 

Generalnie gry z wymiany z MatHandlu, a Zombicide za sprzedaż innych gier (angielskiego Everdella, MikroMakro i Osadników Narodziny Imperium). Warto było. Mimo pierwszych solo prób, w 4 Zombicide siadł całkiem nieźle :)

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Badus napisał:

Poszukuję czegoś łatwego do przyswojenia i przyjemnego do pogrania na rodzinne spotkania (do 6 osób max. raczej). Obecnie na liście mam:

- Taboo

- Decrypto

- Tajniacy

- DixIt

Na pewno wleci Taboo, bo to pewniak na imprezy, a co jeszcze? Chyba, że polecicie coś jeszcze? 

Carcassonne bardzo łatwe w obsłudze. No i 5 Sekund.

Odnośnik do komentarza

Sprawdzone na 2 osoby:

- 7 Cudów Świata - Pojedynek (są też dodatki, jeśli Wam podejdzie)

- Azul (podstawowa wersja)

- Everdell (piękny, ale wymagający tytuł)

- Wsiąść do pociągu

Nam jeszcze mocno siadły paragrafówki z nieśmiertelnym "Sherlock Holmes: Detektyw doradczy" na czele.

Edytowane przez Badus
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Czy Nemesisa z dziewczyna ogarnę czy sobie darować ?

Jeszcze mam na celowniku

Gloomhaven Szczęki Lwa
Małe Epickie Podziemia
Pandemic
Alone
Everdell
Smallworld
Pradawny Las
Abyss
Aeons End
Cyklady
Tainted Grail Upadek Avalonu
Blood Rage

Ktoś grał w któreś z powyższych jeśli tak chętnie poproszę o opinie jak wyglada wprowadzenie znajomych jak z gra na 2 osoby itp

Odnośnik do komentarza
Większość gier jeśli nie jest stworzona pod dwie osoby, to w tym wariancie gra się w nie słabo. Upatrzyłeś sobie straszne molochy. Twoja luba wie na co się pisze w ogóle w przypadku takiego Nemesisa czy Gloomhaven?

Szczęki Lwa (gloomhaven) akurat to okrojona przystępna wersja taka wersja slim


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Na dwie osoby polecam serię Descent starą i nową edycję. Stara jest do kupienia na aukcjach za chore pieniądze, dlatego proponuję najnowszą edycję. Ostatnio taką kupiłem. Też tania nie była, ale pięknie wydana. Figurki są większe i lepiej wykonane niż w 2ed. Super sprawa.
 
 
 

Tylko nie przekonuje mnie ze muszę wykorzystywać aplikacje do tej gry
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.11.2022 o 23:34, Badus napisał:

Poszukuję czegoś łatwego do przyswojenia i przyjemnego do pogrania na rodzinne spotkania (do 6 osób max. raczej). Obecnie na liście mam:

- Taboo

- Decrypto

- Tajniacy

- DixIt

Na pewno wleci Taboo, bo to pewniak na imprezy, a co jeszcze? Chyba, że polecicie coś jeszcze? 


Sprawdź jeszcze Jungle Speed, wczoraj graliśmy w 9 osób, wcześniej w 5-6 i też wchodziło świetnie. Bardzo prosta i śmieszna, więc prawie każdy chce w to grać 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.11.2022 o 09:41, Badus napisał:

Sprawdzone na 2 osoby:

- 7 Cudów Świata - Pojedynek (są też dodatki, jeśli Wam podejdzie)

- Azul (podstawowa wersja)

- Everdell (piękny, ale wymagający tytuł)

- Wsiąść do pociągu

Nam jeszcze mocno siadły paragrafówki z nieśmiertelnym "Sherlock Holmes: Detektyw doradczy" na czele.

My na 2 osoby z żoną to coś lekkiego, to nieśmiertelne jest Ubongo, Sagrada i Santorini. Te ostatnie na 2 jest IMO mega. 

 

A co do dobrych dedukcji to Mr Jack i Niepożądani Goście mi się bardzo podobają, ale nie mam z kim grać :(

W dniu 20.11.2022 o 14:44, Banan91PL napisał:

Czy Nemesisa z dziewczyna ogarnę czy sobie darować ?

Jeszcze mam na celowniku

Gloomhaven Szczęki Lwa
Małe Epickie Podziemia
Pandemic
Alone
Everdell
Smallworld
Pradawny Las
Abyss
Aeons End
Cyklady
Tainted Grail Upadek Avalonu
Blood Rage

Ktoś grał w któreś z powyższych jeśli tak chętnie poproszę o opinie jak wyglada wprowadzenie znajomych jak z gra na 2 osoby itp

Po pierwsze pytanie jakie masz doświadczenia z żoną w planszówki. Nemesis na 2, szczególnie z żoną u mnie słabo. Z kumplami w 4-5 ekstra. 

Pandemic na 2 dość prosta i fajna gra na 2 osoby. 

 

Z cięższych, ale z żoną, polecam Robinsona Crusoe, tylko mam wrażenie, że zasad jest tyle co w Nemesisie, tylko jak się opanuje to już jest lżej. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...