Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, smoo napisał:

Fajne te speedpainty ale dokup sobie medium do nich, bo niektore kolory sa za ciemne (np fioletowy).

 

 

Nie mam pojęcia o czym piszesz. Jestem zielony, kupiłem ten zestaw, bo słyszałem że na sam początek dobrze się maluje speedpaintem/contrastami, a gry się wkręcę mogę zacząć się bawić w cieniowanie i suchy pędzel. Na razie to kminie jak mieszać kolory, bo te kilka co jest tutaj to za mało. Brakuje mi białego do zębów itp., ale że podkład jest biały to zostawię na samym podkładzie i chyba jak sobie dokupię to domaluje. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Medium to taka bezbarwna ciecz która rozcieńcza farbę, poprawawia jej właściwości płynięcia. W przypadku speedpaintów, ideą jest to że ciemniejszy kolor osiada w zagłębieniach, a jaśniejszy na wypustach, co daje efekt kontrastu i uwypuklenia detali bez cieniowania. Niestety niektóre kolory z tego zestawu np fiolet są na tyle ciemne, że tego kontrastu nie ma. Wtedy za pomocą medium możesz go polepszyć. Nie jest to konieczne, po prostu daje większe możliwości.

 

https://allegro.pl/oferta/army-painter-wp2000-speedpaint-medium-13026157842

 

Możesz też mieszać te farby dowolnie ze sobą, ale nie rozcieńczaj ich wodą, bo wtedy potrafią się babrać. Do teg służy właśnie też medium.

Odnośnik do komentarza

Początki za mną. Dzięki za polecenie 7 Cudów i Patchwork. W komplecie fajnie się uzupełniają. Pierwsza bardziej skomplikowana i złożona. Druga łatwiejsza i bardziej natychmiastowa. 

 

Martwi mnie trochę jakość wykonania. W Patchwork zagrałem kilka razy i te klocki (figury do układania) już zaczęły się rozwarstwiać, rozklejać. Na to nie mam pomysłu, ale widziałem na YT, że np karty z 7 Cudów ludzie trzymają w jakiś foliach. Stosujecie coś podobnego?

 

I prośba o polecenie czegoś dla 4-6 (może 8) graczy. Imprezowo miałem styczność z Dixit, Ryzyk Fizyk. Zagrałbym w coś ambitniejszego. Ale bez przesady, tak żeby nie odstraszyć nowicjuszy w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Początki za mną. Dzięki za polecenie 7 Cudów i Patchwork. W komplecie fajnie się uzupełniają. Pierwsza bardziej skomplikowana i złożona. Druga łatwiejsza i bardziej natychmiastowa. 
 
Martwi mnie trochę jakość wykonania. W Patchwork zagrałem kilka razy i te klocki (figury do układania) już zaczęły się rozwarstwiać, rozklejać. Na to nie mam pomysłu, ale widziałem na YT, że np karty z 7 Cudów ludzie trzymają w jakiś foliach. Stosujecie coś podobnego?
 
I prośba o polecenie czegoś dla 4-6 (może 8) graczy. Imprezowo miałem styczność z Dixit, Ryzyk Fizyk. Zagrałbym w coś ambitniejszego. Ale bez przesady, tak żeby nie odstraszyć nowicjuszy w temacie. 

Są koszulki ok 100 szt za 9 zł musisz zobaczyć jakie wymiary maja karty i kupić odpowiednie koszulki do nich w google wpiszesz odpowiednia frazę i wyskoczy ci tego pełno. Ja osobiście stosuje koszulki do kart bo pare gier i się szybko niszczą a wiadomo jak ludzie grają ściskają je zginają itp


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Co do koszulek, to musisz poszukać, do jakich gier (kart) jakie pasują, jest ich pełno rozmiarów. Na polskim rynku chyba najbardziej popularna jest firma Sloyca, a ja sam kupuję te z Rebela.

 

Do imprezówek, u nas jeszcze bardzo dobrze sprawdza się Sabotażysta (koniecznie z rozszerzeniem, chociaż możecie najpierw pograć bez, żeby się nauczyć).

Edytowane przez Szwed
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

https://i-szop.pl/szukaj:army+painter+speedpaint+starter,sortuj:cena.html

 

Około 150zł + 40zł za podkład Matt White + 40zł wydałem na dodatkowe kolory, które były jednak niezbędne, a nie było ich w zestawie jak np. czarny, biały, ciemny brąz.

 

Swoją drogą jestem po ukończeniu z żoną drugiej gry typu escape room i mogę polecić. Zleciało nam po około 1.5h na każdą. Ciekawe patenty i zagadki. Może trochę dużo (40zł) jak na tak krótką rozgrywkę bez możliwości powtórzenia, ale albo puszczę na OLX, albo oddam znajomym/rodzinie.

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza

U mnie na święta wjechały dwie nowe pozycję, Star Wars: Wojny Klonów oraz Carcassonne w wersji big box.

 

SW to moja pierwsza styczność z grą typu pandemic, czytając instrukcję myślałem, że będzie trudniej, ale po pierwszej rozgrywce wszystko okazało się bardzo przejrzyste. Syn (11l) wielki fan SW (wszystkie sezony wojen klonów zna na pamięć) jest wniebowzięty, ja to uniwersum też lubię, więc gra sprawia sporo frajdy, jeden z lepszych coopów jakie mamy. Chyba następny będzie w kolejce Pandemic Czas Cthulhu.

 

Co do Carcassonne, tu najszczęśliwsza była żona, bo w końca znalazła się jakaś gra w którą może zagrać z nami, a zabawy jest sporo. Od świąt co wieczór jedna rozgrywka, na razie powoli wprowadzamy rozszerzenia, bo w tym big boxie jest tego od groma, więc lepiej po kolei wprowadzać nowości, żeby się nie pogubić. Gra na prawdę warta polecenia, podrasowała każdemu a i emocje podczas rywalizacji spore ;) .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.12.2022 o 22:44, Aleks napisał:

I prośba o polecenie czegoś dla 4-6 (może 8) graczy. Imprezowo miałem styczność z Dixit, Ryzyk Fizyk. Zagrałbym w coś ambitniejszego. Ale bez przesady, tak żeby nie odstraszyć nowicjuszy w temacie. 

4 osoby to raczej nie gra imprezowa... No ale polecę Colt express. 

Od 6 osób (niby w 4 też można ale IMO bez sensu) Decrypto i trochę słabsi Tajniacy. 

Ostatnio Portal wypuścił kilka imprezówek - Słowołaki (podobno rewelacja) i Piątka.

Na imprezach karcianki się sprawdzają jak np. Wirus. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Artur_K napisał:

SW to moja pierwsza styczność z grą typu pandemic, czytając instrukcję myślałem, że będzie trudniej, ale po pierwszej rozgrywce wszystko okazało się bardzo przejrzyste. Syn (11l) wielki fan SW (wszystkie sezony wojen klonów zna na pamięć) jest wniebowzięty, ja to uniwersum też lubię, więc gra sprawia sporo frajdy, jeden z lepszych coopów jakie mamy.

Nie wiem czy macie ale fajny coop w świecie SW to https://www.bee.pl/gra-star-wars-power-of-the-sith-trefl_p1403620.html?utm_source=awin&utm_medium=cps&utm_campaign=products_feed&utm_source=awin&utm_medium=cps&utm_campaign=Ceon+Internet+ApS_20221230&utm_promotype=Comparison+Engine&awc=19423_1672411106_fb041105f94c87b41204e72c05290b8c

 

No i cena naprawdę śmieszna. Jak nie macie to polecam wydać całe 30 zł :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, marbel007 napisał:

4 osoby to raczej nie gra imprezowa... No ale polecę Colt express. 

Od 6 osób (niby w 4 też można ale IMO bez sensu) Decrypto i trochę słabsi Tajniacy. 

Ostatnio Portal wypuścił kilka imprezówek - Słowołaki (podobno rewelacja) i Piątka.

Na imprezach karcianki się sprawdzają jak np. Wirus. 

Trochę nie precyzyjnie się wypowiedziałem. Szukam czegoś dla 4-6, max 8 graczy, ale to ma NIE być gra imprezowa. Dla tylu graczy jedynie grałem we wspomnianej iprezówki, a chcę spróbować czegoś "ambitniejszego".

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Aleks napisał:

Trochę nie precyzyjnie się wypowiedziałem. Szukam czegoś dla 4-6, max 8 graczy, ale to ma NIE być gra imprezowa. Dla tylu graczy jedynie grałem we wspomnianej iprezówki, a chcę spróbować czegoś "ambitniejszego".

Zombicide jest super na 6 osób. Akurat jest tyle postaci w grze. Nemesis jest na max 5. Tyle, że moim zdaniem zasady obu to dla początkujących to mały koszmarek. Tzn. wystarczy, że jedna osoba zna zasady i je reszcie wyłoży przed graniem i jest ok. W mojej grupie to ja uczę się zasad, więc trochę mi to zajęło... 

Polecę jeszcze na 6 osób Rallyman GT lub Dirt. Ja jestem zachwycony. Dziś pograłem w Dirta symulowaną grę na 2 osoby i zastanawiam się czy nie wziąć jej na Sylwestra zamiast GT, w które graliśmy już na 5 (max6). Moim zdaniem GT jest dość proste i szybkie do nauki. 

Z prostych i satysfakcjonujących gier jeszcze:

Sagrada, z dodatkiem Jeszcze Więcej Szkla rozszerza się do 6 osób. 

Szarlatani z Pasikurowic - podstawka na 4 osoby, Znachorzy chyba rozszerzają do 5.

Na Sylwestra znajomi chcą Niepozadanych Gości - wykreślanka, dedukcyjna do 8 osób. 

Bardziej ambitnie, grane ostatnio Wysokie Napięcie - do 6 osób. Dość prosta gra ekonomiczna, ale kminienia jest sporo... 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...