Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

No efekt niezły. Szczególnie ta ostatnia to już pełna profeska. Ja bym chętnie Pomalował Nemeaisa albo Zombicide 2nd Edition tylko nie mam talentu ani sprzętu do tego. Choć mam gdzieś dalekosiężnie plan spróbować. Te zestawy startowe są kuszące, choć ja bym chciał coś ala sundrop na Nemesisie przynajmniej zrobić. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.01.2023 o 10:54, WisnieR napisał:

Ostatnia figurka pomalowana. Fajna to była przygoda, ale czasochłonna, jak każde inne hobby. Czy będę dalej malował? Jak będę miał jakieś gry z figurkami to tak, ale dla samego malowania nie mam aż tyle czasu. Może kiedyś.

20230108_092133.jpg

20230108_092153.jpg

Ty malowałeś tylko tymi speedpaintami? Bo właśnie dostałem set farbek ale akrylowych... A chciałem speedpainty lub Valejo Xpress. Chyba się uda wymienić. 

Daj tipa jak dawałeś podkład? To masz w sprayu czy normalnie pędzlem? 

I jak/czym przyklejasz te figurki do tych nakrętek? 

Odnośnik do komentarza

@marbel007 Jak chcesz malowac Nemesisa czy Zombicide to nie uzyskasz takich efektów samymi kontrastami/speedpaintami. Te figurki Wisniera są o wiele lepszej jakości i mają dużo detali, idealne pod speedpainty. Niestety w tych 2 grach jest dużo gorzej i trzeba się mocno napracować. Ewentualnie na obcych można je położyć, chyba że chcesz taki efekt w stylu Sundrop, ale moim zdaniem lepiej już pomalować normalnie.

Polecam obejrzeć

 

 

Edytowane przez smoo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za film. Szczerze to już mam dość tematu malowania zanim zacząłem. Najbardziej na Nemesisie by mnie właśnie taki ala sundrop interesował. Mnie tam średnio interesuje nalowanie każdego szczegółu. @WisnieR mi zaimponował tym co zrobił z tymi szkieletorami i tym orkiem (trolem, gnomem?) na końcu.

Jednak na początku myślałem, że ten starter set będzie ok. Potem gdzieś mi wpadło, że te Valejo Xpress to teraz taki dobry wybór. Potem jeszcze trzeba wziąć jakiś podkład, dalej może jakiś lakier, ale tych jest kilka rodzajów. No a pędzle... Najlepiej mieć tego kilka... No i zamiast wydać stówkę, max 2 to wyjdzie mnie zaraz 5. A to już jakaś przesada. 

W sumie to myślałem by po prostu wziąć jakąś czarną farbę, pod nią podkład i polecieć hurtem figurki z Nemesisa, no i ten Vallejo dał mi nadzieję. Teraz na tym filmie słyszę, że speedpainty czy contrasty to "reklama"... I serio, chyba to oleję, bo więcej czytam oglądam niż mam mieć z tego fun i pożytek. To wolę coś rozłożyć i pograć. 

Odnośnik do komentarza

Ja robiłem intruzów według tego poradnika, mogę polecić bo sam się na tym uczyłem malować, a efekt jest zajebisty. Potrzebujesz dosłownie 3-4 farbki na krzyż plus podkład i 2 pędzle z czego jeden może być najtańszy do drybrusha. Natomiast jeden pędzel warto kupić sobolowy tak jak Sami mówi, najkorzystniej wypada Vallejo na allegro około 30zł za rozmiar 2 lub 4.

 

 

Jeśli chodzi o speedpainty, to to jest spoko opcja żeby osiągnąć fajny efekt na stól, ale on zależy w dużej mierze od jakości figurek. Im bardziej szczegółowa figurka tym lepszy efekt. Jeśli chcesz efekt w stylu sundrop to spokojnie kup sobie ten starter set Speedpaintów i spokojnie ogarniesz, tylko efekt na bohaterach nie będzie aż tak dobry jak u Wisniera bo jest różnica w jakości figurek na niekorzysć Nemesisa. Natomiast intruzi powinni być ok.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja maluję od trzech lat kiedy na początku pandemii szukałem sobie jakiegoś nowego hobby. Pomalowałem przez ten czas 155 figurek. Codziennie po robocie siadam przy biurku i mażę przez godzinę żeby się odstresować.

DB0-B5-E44-D219-447-D-B268-0-C3097-DB308

Będę szczery. Zamiast relaksu jest cała masa frustracji bo okazji do tego żeby poszło coś nie tak jest co nie miara:dynia: Szacun dla ludzi z forum, którzy się na to decydują.

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Mnie rozwalają ceny figurek GW. Przecież to jakiś żart. Mała figurka 50zł xD Weź tu kup cala armię żeby pomalować. Wiadomo, najwyższa jakość ale ile z tym roboty, żeby to skleić i wypełnić luki. Taniej mi wyjdzie kupić jakąś planszówkę za 350zł np. taki Ankh ma chyba z 80 figurek z czego kilka jest takich sporej wielkości.

Odnośnik do komentarza

GW to był zawsze zator cenowy, pamiętam jak pod koniec lat '90 zajrzałem do sklepu z ich stuffem w Warszawie - nie wiem kto wtedy mógł sobie na to pozwolić. Z biegiem lat nie było lepiej, ale od czasu do czasu z bratem kupowaliśmy Marines z Młotka 40 do malowania i drobnych makiet, fajne to było. 

Btw jaka różnica była pomiędzy metalowymi, a plastikowymi figurkami? Metalowe to premium? Maluje się identycznie jak plastik?

Odnośnik do komentarza

Hejo, dziś odbył się Portalcon na stadionie Śląskim. Sporo zapowiedzi, setki ludzi i ekstra wrażenia. 

IMG_20230121_093928.thumb.jpg.4431ac4834d24259babde82aad413a04.jpg

Ignacy Trzewiczek to całkiem fajny gość :

IMG_20230121_171723.thumb.jpg.a6bf16d4aab0847d8dded43c7c72a986.jpg

Małe zakupy, choć liczyłem że da radę Ankha kupić w cenie taniej niż w necie, ale jednak muszę szukać i wzięliśmy premierę konwentu :

IMG_20230121_211001.thumb.jpg.b1ae9df041238b6a57458583bc2ad926.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Łooo ale ten temat jest zakopany. Chciałem się dokopać z menu głównego, ale nie dało rady bez wyszukiwarki. Coś tu towarzystwo mało gra chyba w planszówki. Ja zarzuciłem praktycznie konsole. Ostatni raz grałem w TLOU przed emisją pierwszego odcinka.

Za to dobrze wszedł Mindbug z Portalconu. Chyba że 20 partii już zagraliśmy z żoną, bo gra niby krótka ale emocji jest fest. Polecam! 

W międzyczasie wymieniłem Pod wrogim niebem na Cywilizację

Poprzez Wieki, ale jeszcze nie było czasu zagrać. A za kasę z urodzin i sprzedaż mniej lubianych tytułów zakupiłem Ankha, który za mną już długo chodził... I przyszedł dziś trafiony ze Smyka UPSem :(

IMG_20230209_104711.thumb.jpg.7d1248a13962c1e78105c28c044644a6.jpg

 

No teraz leży zafoliowana czekając na rozstrzygnięcie reklamacji :(

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Badus napisał:

Nie wiem czym się różni to od zwykłej wersji.

Cytat

Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica to limitowane wydanie, które cieszy oko warstwą estetyczną i dopracowaniem elementów. W zestawie znajdziemy precyzyjnie wykonane, zaprojektowane specjalnie z tej okazji plastikowe wagoniki i dworce zamknięte w wyjątkowych blaszanych puszkach. Sama gra doczekała się większej planszy i została wzbogacona o nowe grafiki, które dodatkowo upiększą karty biletów. Tych ostatnich jest w pudełku aż 108, czyli wszystkie, jakie zostały wydane do tej pory!

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli zaczynasz z planszówkami to IMO bez sensu brać tę edycję, no chyba, że od razu chcesz mieć coś wyjątkowego. Ta edycja po prostu jest wersją Deluxe - ładniejsze i różne kształtem wagoniki, ładniejsze grafiki, chyba większą plansza i samo pudełko. 

Jeśli chodzi o WdP to jakbym miał wziąć jakąś lepszą edycję to chyba Dookoła Świata. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Carcassone - nienachalne zasady i przyjemna rozgrywka, często się wraca do tej gry.

Minecraft: Builders and Biomes - do grania z młodszymi, a z racji tego że gra jest spójna, ładna i stosunkowo prosta to także często wraca na stół niezależnie od towarzyszy do grania.

Reszta z tego co miałem, albo się kurzy, albo poszło na OLX.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Aleks napisał:

Tak, dopiero wchodzę w świat planszowówek. Za mną 7 Cudów Świata: Pojedynek i Patchwork: Polski Folklor. 

Teraz szukam czegoś dla większej ilości osób. Ten WdP pojawił się w dużej przecenia, to zamówiłem, ale chyba zrezygnuję (dzięki Wam).

WdP jest bardzo spoko na początek ale za 200+zł wziąłbym wersję zwykłą Europę i coś na początek za ok 100 zl: Pandemic, Colt express, Wyprawę do El Dorado albo wspomnianych Szarlatanów z Pasikurowic.

 

PS. PortalGames to najlepsze wydawnictwo w Polsce. Smyk z UPS dał ciała bo zniszczyli mi pudełko z Ankha. Portal od ręki wymienił mi wieko i jestem szczęśliwym posiadaczem mojej pierwszej gry Erica Langa. 

IMG_20230214_192303.thumb.jpg.6ba16cb91c2c386ede5419d8e2c537ee.jpg

 

Teraz trzeba przeczytać instrukcję, zrozumieć i zagrać. 

Ostatnio przybyło sporo tytułów na backlog :(

Edytowane przez marbel007
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Aleks napisał:

Ten WdP pojawił się w dużej przecenia, to zamówiłem, ale chyba zrezygnuję (dzięki Wam).

Ja zabawę z pociągami zacząłbym od poszukania używanej "Pociągi Europa"

https://boardtime.pl/2014/09/pociagi-europa-koleja-stary-kontynent.html

 

niestety już nie dostępna. Duża lepsza, mniej skomplikowana i szybsza opcja do gry, szczególnie ze znajomymi. Te nowe wersji z karatami wagonów mz trochę przekombinowane. Mam obie wersje i "wsiąść do pociągu" kurzy się na półce. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...