Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nowe tytuły września :

Collage_20231001_082130.thumb.jpg.102d55d6fec18df67e43012c6c8c2a9c.jpg

Wiedźmina chciała żona, a takim prośbom się nie odmawia. Poczytane, mam nadzieję niedługo zagrać. 

Coatl wpadł z MatHandlu. Jeszcze nie grane, poza próbą na Portalconie w styczniu. 

Diuna Imperium w końcu złapana za przyzwoite pieniądze. Wypróbowałam w Poczcie planszówkowej i mega się spodobało. Teraz czekam na jakieś spotkanie z kolegami :)

Turing Machine mnie zaciekawił na Spodku, ale nie szło kupić bo wyszedł ekspresem. Dotarł w końcu niedawno i chyba mamy już 10 partii. Fajne kombinowanie i chce wejść na wyższy poziom już, choć żona ma opory, mimo że wczoraj mnie pokonała. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czy na start Carcassonne 2.0 z dodatkami opat i rzeka wystarczy? Czy brać Big Boxa? Różnica w cenie 100 zł, to już można inną grę wziąć. 

 

Jak ta gra przy większej ilości osób? Trafiłem na opinię, że lepiej wypada przy 2-3 graczach. 

 

Sklep Gandalf ok? Na stronie Big Box wisi za 184, po dodaniu do koszyka robi się 204? 

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej polecam Big Boxa, ma w sobie najważniejsze dodatki (Karczmy i Katedry, oraz Kupcy i budowniczowie) plus masę innych, których nie da się dokupić osobno. Zacznij grać w surową grę (ewentualnie z Rzeką i Opatem), a potem stopniowo wprowadzaj pozostałe dodatki. Później możesz pomyśleć o dokupieniu innych (np. Księżniczka i Smok, który wprowadza negatywną i interakcję). Gra się dobrze zarówno we dwóch, jak i więcej graczy, a każda partia jest inna. Z tego co widzę, to Big Box ma kolejna edycję (poprzednia była w niebieskim pudełku), a ta cena z Gandalfa bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli szukasz czegoś easy going, pod spotkania towarzyskie/rodzinne, to u nas sprawdzają się klasyki: Wsiąść do pociągu, Catan w różnych wersjach, 7 Cudów Świata, Splendor, a ostatnio prymat wiedzie Azul (idealny balans szybkości rozgrywki przy więcej niż 2 graczach oraz kombinowania, losowości).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieję, że nikomu się nie narażę małą kryptoreklamą. Jak coś, to swoją działkę już zarobiłem, więcej od egzemplarza nie dostaję! :notbad:

 

Miałem okazję współpracować przy tworzeniu gry karcianej Motót GT - jest to gra towarzyska stworzona przez fanów motoryzacji, dla fanów motoryzacji. Wszyscy, którzy nad nią pracowali, wsadzili mnóstwo serducha i pracy, by stworzyć coś naprawdę klimatycznego. Nie będę obiektywny, ale efekt końcowy jest naprawdę ekstra.

 

Jeśli ktoś ma ochotę dowiedzieć się więcej o gierce i kupić, to zapraszam na https://motormag.pl/gra/

 

PXL_20231223_124840782.jpg

Edytowane przez ProstyHeker
  • Plusik 3
  • Lubię! 2
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po świętach jakiś cicho w temacie. Nikogo nie odwiedził planszówkowy Mikołaj ;)?

U nas w tym roku się tego nazbierało, dobrze że syn lubi w planszowe :kaz:

 

Wpadło trochę nowości i dodatków. 
IMG_3253.thumb.jpeg.8dd03d4650b03f355703ef891f4e42a3.jpeg
 

1) Dice Throne wiadomo, klasa sama w sobie, to nasza 3 para wojowników. Uwielbiamy ją za to jak niewiele czasu potrzeba żeby zacząć grać. Co do samych postaci to jeszcze ciężko ocenić bo za mało partii rozegranych, ale na razie na plus. 

 

2) Pandemic Cthulhu, to nasz drugi pandemic po Star Wars. Z jednej strony wydaje się prostszy i bardziej powtarzalny, bo jednak cel jest zawsze ten sam i rozgrywka może wydawać się bardziej monotonna, ale z drugiej strony wydarzenia dzieją się mocno losowo więc pomimo kilku już rozgrywek gra się nie nudzi i sprawia sporo frajdy, do tego jest mniej skomplikowana co ułatwia sprawę gdy chcemy zagrać na szybko z kimś nowym. Jesteśmy jednak z synem fanami prozy Lovecrafta i Zewu więc może wpływać to na obiektywizm :).

 

3) Destinies Wiedźmi Las - syn jest większym fanem tej pozycji niż ja, regrywalność jest tu dosyć niska i jak na planszówkę ma dosyć ciężki klimat, choć ten dodatek zapowiada się trochę bardziej baśniowo. Dziś w końcu będziemy testować. 
To już drugi dodatek jaki mamy, młody na szczęście, ogrywa solo te kampanię na wszystkie możliwe sposoby (liże ściany, robi speed runy-ma chłopak fantazję) więc problem regrywalniści dla niego nie istnieje :) .

 

4) Nemesis - z tą miałem najwięcej problemu bo widząc cenę nawet specjalnie nie rozglądałem się po recenzjach, bałem się że to będzie jedna z tych gier na raz z mnóstwem figurek za kupę kasy. Chyba ze dwa lata z nim walczyłem aż w końcu zmiękłem. Dziadkowie się dorzucili ;) i największy karton z grą jaki widziałem wylądował na naszej półce. No i powiem Wam, że już po zapoznaniu się z instrukcją strasznie się nakręciłem na grę. Mamy za sobą pierwszą testową rozgrywkę no i jest klimat! Wygląda na to że będzie z tym sporo dobrej zabawy, tylko jeszcze Aliena trzeba sobie przypomnieć.

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

U mnie planszówki wpadają co chwila... 

IMG_20231224_205050.thumb.jpg.bfa3020884b4a6596dff9a5df78b0744.jpg

To na święta. Choć Diamenty chyba z miesiąc wcześniej sobie kupiłem w sklepie przy okazji. Niezłe, szybkie Push Your Luck z rodzinką, chyba do 8 graczy. 

Eleven z WishListy pod choinkę dostałem. Rozegrana jedna partia, dziś miała być druga ale nie wyszło. Ciekawie się zanosi, choć to gra o zarządzaniu klubem niż gra o graniu męczy. 

Dodatek do Arnaka oczytany, ale nie pograny jeszcze :( Kampania mnie interesuje.

IMG_20231221_190249.thumb.jpg.8398314f13e64da58b2fe73ecac56c7b.jpg

Oryszalka kupiłem zaraz przed świętami, bo była bardzo dobra cena na promce a jeszcze miałem jakąś zniżkę u producenta. Nie grane jeszcze... 

Za dużo backlogu i to mnie drażni, bo czasu brak. 

Jeszcze nabyłem niszową grę Diora i w to bardzo chcę w końcu zagrać. 

IMG_20231120_182911.thumb.jpg.cf6f0865753ddcf5cb11a855672240cd.jpg

A za niecałe 3 tygodnie lecę na Portalcon 24, znowu pewnie coś przywiozę. 

 

Te Destinies spoko jest? Też gdzieś w szafie podstawka leży i liczę na to, że po stosunkowo szybkim przejściu zwolni miejsce w szafie... 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Impulsywny zakup noworoczny. :nosacz3:

spacer.png

Przepięknie wykonana bijatyka 1vs1 (lub 2vs2), kompletny zestaw ze wszystkimi DLC... tzn rozszerzeniami. Deckbulding'owy styl rozgrywki, piękny artstyle, bardzo dobrze wykonane jak na planszówkę figurki. :fsg:

spacer.png

Tego klasyka raczej nie trzeba przedstawiać. Również deckbuilder, jednak tym razem co-op. Niemal bezdenna studnia miodu, szczególnie biorąc pod uwagę liczbę dodatków. :obama:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

IMG-4136.jpg

Wpadło mi pudło z armią Bretonni po bardzo okazyjnej cenie. Zgadałem się z sąsiadem z bloku. On wziął zestaw Tomb Kings. Ja mam stół, wyłożę sztuczną trawką, drzewkami i kamieniami. Posklejamy żołnierzy, zamknę kota w kiblu i będziemy się raz w tygodniu napierdalać. Z malowaniem może już być gorzej bo to ponad 70 modeli a mi pomalowanie 192 figurek zajęło 3 lata xd

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...