Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj 3 godziny (razem z przygotowaniem i schowaniem) minęło przy pierwszej rozgrywce w tego Wiedźmina w dwie osoby. Pomocna okazała się też instrukcja z YT, choć nadal nie wiemy, czy dobrze ogarniamy to tropienie potworów. Z jednej strony wszystko jrstnieco skomplikowane, ale da się to ogarnąć. Z drugiej tylko 2 ataki potworów, które mają się rozwinąć z dodatkiem. Mimo wszystko na plus i fajnie się w to gra.

Trzeba jednak sporo miejsca, żeby to rozłożyć. Co do jakości elementów nie mamy zastrzeżeń. Kuszą nas już metalowe monety, bo te tekturowe takie jakieś dziwne.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie mam takie wrażenie, że ostatnio w tych nowych pozycjach instrukcje są mniej dokładne i więcej trzeba się domyślać. Nie wiem może myślą, że na YT i tak zrobią tutka?

 

Wydaje mi się, że kiedyś (jak nie było neta) instrukcje w planszówkach były bardziej dokładne i miałem po nich mniej zagwostek.  Druga opcja (może nawet bardziej prawdopodobna), to że mam już problemy z logicznym myśleniem :)   

Odnośnik do komentarza

Neuroshima to raczej na 2 osoby. Małe epickie nie grałem ale chyba nie są z pozoru syte... 

Może Zombicide? Za 250 powinieneś dopasc na OLX. Ja mam 2nd Edition, ale też jest fantasy i kosmos, a ostatnio kowboje. 

Za mniej co w naszym męskim gronie się składa to Wysokie Napięcie ok 100 zł, Potwory w Tokio ok 80-100 zł, Arnak - nówka 150 zl.

Rallyman GT/DIRT - dość prosta ścigałka (akurat mam za 100 zł do puszczenia bo kupiłem pełny zestaw z dodatkami). 

Ewentualnie Wyprawa DO el dorado jeśli nie macie dużego doświadczenia w grach to dość prosta będzie. 80-100 zł. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, marbel007 napisał:

Neuroshima to raczej na 2 osoby. Małe epickie nie grałem ale chyba nie są z pozoru syte... 

Może Zombicide? Za 250 powinieneś dopasc na OLX. Ja mam 2nd Edition, ale też jest fantasy i kosmos, a ostatnio kowboje. 

Za mniej co w naszym męskim gronie się składa to Wysokie Napięcie ok 100 zł, Potwory w Tokio ok 80-100 zł, Arnak - nówka 150 zl.

Rallyman GT/DIRT - dość prosta ścigałka (akurat mam za 100 zł do puszczenia bo kupiłem pełny zestaw z dodatkami). 

Ewentualnie Wyprawa DO el dorado jeśli nie macie dużego doświadczenia w grach to dość prosta będzie. 80-100 zł. 

Wyprawę mam, resztę sprawdzę 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, smoo napisał:

Neuroshime można grać na 4.

Pewnie, że można ale czy jest fun? Nie wiem. Generalnie grałem tylko na 2, na wszelkich turniejach też grają w duetach. 

Grałeś w czterech? Jak wrażenia? Kupiłem ostatnio Last Aurorę i czekam na okazję na zagranie. A za tydzień w Poczcie planszówkowej mam dostać Diunę Imperium do zgrania :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, qvstra napisał:

szukam planszowki/karcianki dla dwoch osob, ktora nie zajmie duzo miejsca w walizce i bedzie w nia mozna grac na plazy. czy hive, onitama, albo star realms spelnia te wymagania? mam 7 cudow swiata pojedynek i jaipur

W nic z tego nie grałem, ale małe na 2 osoby :

- MindBug

- Gejsze

- Spór o Bór 

Nieco większe 

- Mr Jack 

- Splendor - podobno Splendor Pojedynek niezły, a mniejszy. 

- Neuroshima Hex - generalnie wystarczy wziąć plansze i żetony do plecaka

 

U mnie nowe pudełka w sierpniu :

IMG_20230831_204710.thumb.jpg.07315e9838ad9797905ced14aca51e3e.jpg

IMG_20230831_173909.thumb.jpg.63bd2d1f69cc169b44a490c221ea7c12.jpg

IMG_20230821_222336.thumb.jpg.f79c770c7fbc9770570e74d82b05070c.jpg

IMG_20230814_232900_edit_4165127914073298.thumb.jpg.2ddd4a674acc6b46aef06ebaeaa50e48.jpg

IMG_20230810_090427.thumb.jpg.cac94b778f6928760eb91cf82720e033.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Starh napisał:

@marbel007Powiedz mi faktycznie ta niezbadana planeta jest tak slabo upakowana w pudełku?

Ja tego nie widzę. Podobno że cała ta taca. Jest jakoś nie pakowna, krzywa i źle siedzi w pudełku. U mnie jest ok ale aż wyciągnąłem by się temu przyjrzeć. Trochę ciężko wsadzić wszystko do środka w te szpary w rogach, szczególnie gdy się ma dodatkowe plastikowe znaczniki kapsuł i meteorów. Mi się mieści ;) Fajna gra, ale za szybko by wyrokować jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.08.2023 o 21:08, marbel007 napisał:

MindBug

 

dzieki za polecenie! w skrócie to hearthstone z możliwością przejmowania do dwoch kart przeciwnika w momencie zagrywania, co powoduje, ze trzeba uważnie wykładać karty na stol. rozgrywki trwają zazwyczaj ~10min i jest idealna do podrozy, bo zajmuje bardzo malo miejsca - ja ją trzymalem razem z jaipurem w jednym opakowaniu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...