Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

4 tomy mangi DB Super za mną, a w no.4 

Spoiler

Vegeta w formie energetycznej przemiany jako Super Saiyanin Bóg.

 

Ogólnie całe te tomy, wszystkie 4, oceniam uśredniając... na: 8/10. Tom 4 - ostatni przeczytany - na 7/10. Nie chcę nic pisać dziwnego, no ale... Sagę Trunksa z Przyszłości Toyo i Toriyama mogli rozpisać na 2, a nie 4 czy 5 tomów. Co ciekawe, z dołączonych na końcu wydania pisanych turbo drobnym druczkiem rozmów między twórcami DB Super, dowiedziałem się, że inspiracją dla 

Spoiler

stworzenia postaci - prawdopodobnie chodzi o imię tego antagonisty - Black Goku był... Kamen Rider Black (właśnie ogarniam kto to taki... XD). 

 

Tom 4 DB Super - krótko: walki rozpisane i rozrysowane i zaplanowane kadr w kadr, strony w stronę (różnorodność ujęć, perspektywy robi wrażenie!) między innymi w tym tomie, to najlepsze ,,bitki" w mandze z jakimi się do tej pory spotkałem w tym medium. Taaaa, w końcu to Dragon Ball; jedynie JjK może przebić to, co w tym aspekcie wyczynia manga wielu rodzajów DB. Hmmm.

Odnośnik do komentarza

U mnie do dziś w aucie wszystkie openingi Dragon balla lecą w aucie. Moje dzieci przez ostatnie 6 lat juz nawet znaja wszystkie słowa piosenek po japońsku, a Ci zaorali najważniejszy shonen dekady. Ostatnio sobie ostatni śpiewamy:

 

 

 

Ten Daima też nie wiadomo kiedy będzie, a wypuszczanie po tylu latach po jedym odcinku co tydzień to będzie ciężkie do przełknięcia. Wolałbym od razu cały sezon mieć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Cholibka, ,,animajców", czy jak niektórzy to określają ,,chińskich bajek" xD, jako filmów pełnometrażowych w polskich kinach mam z miesiąca na miesiąc coraz więcej. Niedługo produkcje Studia Ghibli wejdą w jakichś wąskich ramówkach emisji, bo na krótko, do Multikina i Heliosu, a nawet chyba do CC, choć w tym przypadku nie jestem pewien. Spirited Away: W krainie bogów, Ruchomy zamek Hauru, bodaj Księżniczka Mononoke - te produkcje wyświetli się w multipleksach na pewno, a co do reszty za kiego wała nie mam obeznania. Sęk w tym, że skoro na Ghibli jest miejsce w naszych kinach, to dlaczego chociażby nie znajdzie się czas na jeden lub dwa tytuły dragonballowe, aby je w ramówce ,,wydarzenia anime" w naszych kinach umieścić; chociażby z racji zasług Akiry Toriyamy dla kształtowania dziedzictwa japońskiej animacji! Widziałbym m.in. "Dragon Ball: Legenda Shenlona"... no ależ by to było! :O :P:obama:

 

 

 

P.S. Kolaż dragonballowy na pełnym propsie. Znaleziony przypadkowo. W sam raz na tapetę na smartfona lub do druku w wielkim formacie, w antyramę i na ścianę. xD

 

980e706c080406beca636496ecc78508.jpg

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od producentow ktorzy maja gebę kota w logu firmy.

 

Daima czekam mocno, kreska widać z napracowaniem ale to z trailerami zawsze tak bywa ze dobrze wyglądają.

 

Muszą wrócić do tego co db zawsze sobą reprezentowalo - suspens fabularny + świetna kreska w walkach i pomysł na nie.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

cf039071-a012-47ef-ab36-a7fcb4f8d889.thumb.jpeg.2580e4d616cef38275674a96ef15c4cb.jpeg

 

Uwielbiam tego rodzaju ,,śmieszkowe" memy, ot zagrywki w kierunku danych bohaterów DB i porównania ich do innych z różnych Światów anime mocarnych sylwetek, takich jak przykładowo Saitama z OPM. Damn it! Szkoda mi naszego łysego z DB! Dostaje łubu-dubu i nawet gdy tego nie chce, i nawet gdy nie jest to z jego winy. Fajtłapą to on nie jest - Krillin to taki papierek lakmusowy wszystkich potężnych postaci Multiświata DB; to sylwetka kontrolna/neutralna, oddzielająca potężnych od bardzo potężnych charakterów zarówno ludzi, jak i Saiyan czy innych stworów humanoidalnych. Właściwie to nie wiem czy Krillin jest tak ,,na serio serio!" silny jak na Człowieka przystało, czy coś z tej swojej mocy skrywa, czy to jest po prostu zwyczajnym, ale tylko ,,jakoś tam silnym" facetem... mężem Androida xD


A właśnie, kiedy premiera DB Daima? Konkretny dzień ustalony?

 
W dniu 24.04.2024 o 23:07, Jakim napisał:

Coś ci się srogo pierdyknęlo. Tak o dekadę mniej więcej.

 

... Pomyślmy, DB Super, jako serial zakończyło się w 2018 roku, jednak jako całe, całe Uniwersum tak naprawdę wciąż trwa. Ostatni film z ,,Super" wyszedł jakoś 2 lata temu, więc w Multiświecie DB nie ma czegoś takiego, że pośród procesu twórczego nic się w Studiach/Wydawnictwach nie dzieje. :D

  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dragon Ball Z, prawie 300 odcinków; klasyczna wersja, bo ,,Kai" już widziałem, właśnie jest przeze mnie fanowsko doświadczana. Ha! Pierwsze trzy odcinki ,,Zetki" za mną, a tak się zastanawiam... czy istnieje jakaś wersja tego anime z polskim lektorem, ale gdy język dubbingu jest inny niż francuski. ,,Kai" ma opcję polskiego lektora z oryginalnym językiem japońskim jako dubbing; to może i tak z DB Z jest podobnie, co? Bo tą francuską opcję serialu tak ,,średnio na jeża" się ogląda. Najwyżej trzeba szukać DB Z z oryginalnym japońskim językiem i z napisami polskimi. A Wy macie jakieś dojścia do polskiego lektora z językiem japońskim w ,,Z"? 

 

No dobra, "Sand Land" Toriyamy w wersji japońskiej i angielskiej na Disney+ jest serią w wielu elementach zbliżoną do klasycznego DB/DB Z, ale i od tych klasyków dość różniącą się. SL jest tak samo oryginalny jak oryginalny jest Multiversum DB. Różnicą jest bardzo ekspresyjna szata graficzna, z elementami 3D, ale jest w niej wiele nawiązań do ,,Z" i ogólnego stylu rysowania i kreślenia detali postaci czy jakiegoś pojazdu lub budynku. Ciężko to w SL do czegoś ogólnie porównać poza ,,Z". No i jest Belzebub - skrajnie różna postać od Goku czy Gohana etc. No i fakt, mamy supermoce. 5 odcinków z pierwszego sezonu ocenię tu na 8,5/10!

 

 

Odnośnik do komentarza

gf-kop2-VsU1-3XUo_dragon-ball-figurka-664x0-nocrop.jpg

 

xcx.thumb.jpg.11f5d97a3456763bb6a10b692f69ea7d.jpg

 

Figurka Kid Son Goku - cena około 25/30 dolarów w USA; nie wiem czy dostępna jest ona w Europie, a gdzie tam dopiero w Polsce?! Emisja Dragon Ball Daima zaplanowana jest na październik 2024 r.

 

W dniu 15.05.2024 o 22:09, Jakim napisał:

Dbz z francuskim dublarzem i lektorem? :fsg:

 

Dragon Ball Z - tak, wersja francusko-języczna z polskim lektorem istnieje. To jest takowy specyficzny i mocno problematyczny animajec, ale... tylko i wyłącznie w tym wydaniu. To takie totalne XD. Czasami nawet staram się tego potworka nie słuchać dokładnie, tylko przyjmować treści, które rzuca lektor i oglądać animację - w żadnym wypadku w to żempolenie francuskie w DB Z się nie mam zamiaru wsłuchiwać. Raditz jest czytany jako... ,,Radim" albo ,,Rażim", przy czym, co podejrzewam, nie jest to wina czytającego, ani tłumacza, a jedynie Francuzów. To nie tylko ,,brat" Goku jest tak czytany; błędy i te dziwne interpretacje od strony francuskiej są wszechobecne, a to dopiero początek mojej przygody z tak kultową odsłoną Multiversum DB. Więc ciekawe będzie jak tam Freezę przeczyta nasz lektor albo wypowie francuski dubbing. No, przynajmniej szata graficzna (plus nietuzinkowo rozpędzające się fabularnie Sagi) jest totalnie vintage i ma niesłychaną moc toriyamowości!
 

  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza

Ja chciałem obejrzeć z dzieciakami, ale ostatnio skasowali z CDA wszystkie odcinki z lektorem (wersja AXN) i teraz ciężko znaleźć to gdziekolwiek.

 

Edit.

O ten lektor:

 

 

Tylko nie ma tego w całości. 

 

edit2

nvm

 

znalazłem całość, to zabieramy sie za ogladanie. Ostatnio im się podobały pierwsze odcinki :obama:

https://freedisc.pl/phenix71,f-1922439,dragon-ball-z-kai-odc-066-pl-mp4

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...