Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że nigdy tego nie zrobię, ale powoli chcę sobie wszystko od początku przypomnieć(w wersji japońskiej, bez cenzury), jestem na DB OG i tam jest taki humor i podteksty, że dzisiaj nie mieliby jaj, żeby tak zagrać, dlatego super wygląda jak wygląda. W sumie słabo, że ta seria jakby nie dorasta i nie rośnie razem z oglądaczami, tylko cofa się w rozwoju, żeby tylko robić kolorowanki i sprzedawać zabawki i dlc do gier.

No i jeszcze jedna kwestia, niby ten GT taki zły, a przecież znowu pójdą tą samą ścieżką, co średnio mi pasuje, ale może będzie chociaż czuć pieniądz w animacji. Nie wiem też, gdzie to zostanie umiejscowione.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.02.2024 o 07:48, Masamune napisał:

Narzekanie na GT przy tym co się obecnie odpier... z Superem to świętokractwo. Mam mangę chyba do tomu 12, później przystopowałem, ale jak widzę te nowe formy Vegety, Gohana i Piccolo, to mi się odechciewa.

 

Nie no, Orange Piccolo, poza samą nazwą, jest git. Całkowicie zmieniony design nawiązujący do Namekian w stylu Lorda Sluga czy oryginalnego Piccolo.

 

Natomiast to co robią z Sayanami, to jest po prostu dramat. Dla mnie SSJ4 to była właściwa droga, gdzie czerpano garściami z historii rasy. Zamiast tego mamy 10 kolorów włosów, a to co zrobili z Gohanem, to w ogóle totalne zaprzeczenie formy Mystic - po prostu kolejny SSJ z innym kolorem włosów.

  • This 3
Odnośnik do komentarza

Strasznie słaba jest ta zabawa w tęczowe misie. Picollo na samoopalaczu i po botoksie nagle staje się turbo kozakiem, który kopie dupska. Goku siwy, Vegeta fioletowy, Gohan dorobił sobie doczepy. Ech, wolałbym, żeby jednak kanonem było to, co chłopaki odpierdalają w db multiverse. Toriyama, no weeeeeź.:facepalm:

  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PotatoTomato napisał:

Strasznie słaba jest ta zabawa w tęczowe misie. Picollo na samoopalaczu i po botoksie nagle staje się turbo kozakiem, który kopie dupska. Goku siwy, Vegeta fioletowy, Gohan dorobił sobie doczepy. Ech, wolałbym, żeby jednak kanonem było to, co chłopaki odpierdalają w db multiverse. Toriyama, no weeeeeź.:facepalm:

No i gość zabiega o względy Netflixa, patrząc na to co się wydarzyło kilka rozdziałów temu :beka:

Odnośnik do komentarza

Dragon Ball GT - włączyła mi się ,,przypominajka" o absurdalnej roli, i to dość epizodycznej (sam się zastanawiam czemu Toriyama się zdecydował na te postaci w GT, jakby mu się wydawało, że świat o nich zapomniał) ,,alei złoli"

Spoiler

w serii GT, czyli byli tam m.in. Freeza, Cell, Cooler (o ile pamiętam), pierwsze potężne Androidy, ,,Doktorki" Gero i Myuu i wielu, wielu innych. Wszystko by było ok, a ich ,,takie tam pojawienie się bo tak" bym zaakceptował, gdyby nie jeden ,,fakt", który padł z ust Freezy w jednej ze scen z małym Goku w GT, a brzmiało m.in. to tak: ,,jesteśmy w piekle, nie żyjemy, więc możemy ginąć nieskończenie wiele razy, ciągle się odradzając... i tak bez końca, bez końca możemy się zabijać i walczyć między sobą". Ale zaraz... chyba Lord Freeza, Cell i cała reszta powinna zostać powiadomiona przez nadzorców Krainy, że śmierć w Zaświatach (sam nie ogarniam tego akcentu funkcjonowania Multiversum DB... masakra! xD) oznacza całkowite wymazanie takiego osobnika z egzystencji całej dragonballowej rzeczywistości, bez żadnej kolejnej pozostałości i odrodzenia się z aureolką nad ryjcem. 

 

A tu taki myk... Genialna, nostalgiczna grafa - topka ,,momentów zamrożonych w czasie" z całej historii Multiversum DB. Wiadomix o co chodzi. :) :banderas:

Tapeta na smartfona idealna; odpowiednia praca w programie graficznym na tym pliku i można z niego zrobić druk na antyramę i na ścianę. Gitez.

 

65879bad-f8d7-4f63-9db0-23b0d9f40203.thumb.jpeg.640d6bd6301c1c916e14f1af157ed707.jpeg

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Shen napisał:

Vegeta z Goku od 40 lat napierdalaja, dzień w dzień, Gohan się wkurzy i elo, można wracać do książek.

No bo Gohan jest bestią. Czego nie rozumiesz? To nie jest zwykły sajadżin tylko potężny kudłacz. Ja nie wiem, według mnie to najbardziej mdła i byle jaka postać w serii. W sadze z Panem Doskonałym był jakiś błysk, ale potem już turlanko z górki. Gardze

Odnośnik do komentarza

Jak wiemy GT potrafi budzić kontrowersje. To taki dopracowany na swój inny sposób ,,koszmarek" Toriyamy, na którego widok wielu geeków mówi co najmniej ,,masz waćpan, a idź z tym, dość!".
XD. Zastanawia mnie jedno: czy GT w świecie mangowym posiada... cokolwiek? Jakieś zeszyty, choćby i fanowskie, on-line mangę, coś z jakiegoś specjalnie wydawanego tylko i aż w Japonii magazynu?

 

GT = 70% zajebistości + 30 % niedorzeczności; Vegeta z wąsem; śmieszne ,,złe smoki" (choć nie wszystkie), w których wybija się - jak na mój gust - genialnie w większości jego wystąpień w tej serii wykreowany i potraktowany Omega Shenron. Wiele, wiele rzeczy/epizodów z ,,GT" bym wywalił do ,,śmietnika zapomnienia" - zwłaszcza tych z pierwszych dwóch Sag - a wiele bym przeniósł do Kanonu. I jedno mnie wciąż zastanawia... powstało na ten temat wiele teorii, a jasnej wypowiedzi Toriyamy w tej kwestii jeszcze nie widziałem ani nie słyszałem w licznych wywiadach, a chodzi o to: co do diaska działo się z Goku po zakończeniu GT? Co robił w tym czasie? Trenował? Przeżywał nowe przygody? Czy w ogóle takie pytanie ma sens, jeśli założyć, że GT nie jest w Kanonie? Hmmm... 

 

15 godzin temu, oFi napisał:

@JaskinieTerrigenoweMarvela

 

Z tym umieraniem w piekle to jest chyba tak, że jak umrą na terenie piekła to może rzeczywiście tak działać że dostają respa.

 

Goku z aureolą latal sobie gdzie chciał wiec może śmierć poza miejscem spoczynku daje wlasnie efekt wipe'u z rzeczywistości.

 

Spotkałem się z różnym wyjaśnieniem ,,paradoksu umierania" w Świecie DB. Zdania są podzielone, choć w większości ekspertów i geeków trzyma się przy założeniu, że DB jest w tej kwestii nielogiczne i śmierć w zaświatach (piekło i niebo) może być tylko jedna, bo jeśli w tych wymiarach zginiesz, zostajesz wymazany z egzystencji absolutnej Multiversum. Tak między innymi uważa Adacho z YT. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...