Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

4 tomy mangi DB Super za mną, a w no.4 

Spoiler

Vegeta w formie energetycznej przemiany jako Super Saiyanin Bóg.

 

Ogólnie całe te tomy, wszystkie 4, oceniam uśredniając... na: 8/10. Tom 4 - ostatni przeczytany - na 7/10. Nie chcę nic pisać dziwnego, no ale... Sagę Trunksa z Przyszłości Toyo i Toriyama mogli rozpisać na 2, a nie 4 czy 5 tomów. Co ciekawe, z dołączonych na końcu wydania pisanych turbo drobnym druczkiem rozmów między twórcami DB Super, dowiedziałem się, że inspiracją dla 

Spoiler

stworzenia postaci - prawdopodobnie chodzi o imię tego antagonisty - Black Goku był... Kamen Rider Black (właśnie ogarniam kto to taki... XD). 

 

Tom 4 DB Super - krótko: walki rozpisane i rozrysowane i zaplanowane kadr w kadr, strony w stronę (różnorodność ujęć, perspektywy robi wrażenie!) między innymi w tym tomie, to najlepsze ,,bitki" w mandze z jakimi się do tej pory spotkałem w tym medium. Taaaa, w końcu to Dragon Ball; jedynie JjK może przebić to, co w tym aspekcie wyczynia manga wielu rodzajów DB. Hmmm.

Odnośnik do komentarza

U mnie do dziś w aucie wszystkie openingi Dragon balla lecą w aucie. Moje dzieci przez ostatnie 6 lat juz nawet znaja wszystkie słowa piosenek po japońsku, a Ci zaorali najważniejszy shonen dekady. Ostatnio sobie ostatni śpiewamy:

 

 

 

Ten Daima też nie wiadomo kiedy będzie, a wypuszczanie po tylu latach po jedym odcinku co tydzień to będzie ciężkie do przełknięcia. Wolałbym od razu cały sezon mieć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Cholibka, ,,animajców", czy jak niektórzy to określają ,,chińskich bajek" xD, jako filmów pełnometrażowych w polskich kinach mam z miesiąca na miesiąc coraz więcej. Niedługo produkcje Studia Ghibli wejdą w jakichś wąskich ramówkach emisji, bo na krótko, do Multikina i Heliosu, a nawet chyba do CC, choć w tym przypadku nie jestem pewien. Spirited Away: W krainie bogów, Ruchomy zamek Hauru, bodaj Księżniczka Mononoke - te produkcje wyświetli się w multipleksach na pewno, a co do reszty za kiego wała nie mam obeznania. Sęk w tym, że skoro na Ghibli jest miejsce w naszych kinach, to dlaczego chociażby nie znajdzie się czas na jeden lub dwa tytuły dragonballowe, aby je w ramówce ,,wydarzenia anime" w naszych kinach umieścić; chociażby z racji zasług Akiry Toriyamy dla kształtowania dziedzictwa japońskiej animacji! Widziałbym m.in. "Dragon Ball: Legenda Shenlona"... no ależ by to było! :O :P:obama:

 

 

 

P.S. Kolaż dragonballowy na pełnym propsie. Znaleziony przypadkowo. W sam raz na tapetę na smartfona lub do druku w wielkim formacie, w antyramę i na ścianę. xD

 

980e706c080406beca636496ecc78508.jpg

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od producentow ktorzy maja gebę kota w logu firmy.

 

Daima czekam mocno, kreska widać z napracowaniem ale to z trailerami zawsze tak bywa ze dobrze wyglądają.

 

Muszą wrócić do tego co db zawsze sobą reprezentowalo - suspens fabularny + świetna kreska w walkach i pomysł na nie.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

cf039071-a012-47ef-ab36-a7fcb4f8d889.thumb.jpeg.2580e4d616cef38275674a96ef15c4cb.jpeg

 

Uwielbiam tego rodzaju ,,śmieszkowe" memy, ot zagrywki w kierunku danych bohaterów DB i porównania ich do innych z różnych Światów anime mocarnych sylwetek, takich jak przykładowo Saitama z OPM. Damn it! Szkoda mi naszego łysego z DB! Dostaje łubu-dubu i nawet gdy tego nie chce, i nawet gdy nie jest to z jego winy. Fajtłapą to on nie jest - Krillin to taki papierek lakmusowy wszystkich potężnych postaci Multiświata DB; to sylwetka kontrolna/neutralna, oddzielająca potężnych od bardzo potężnych charakterów zarówno ludzi, jak i Saiyan czy innych stworów humanoidalnych. Właściwie to nie wiem czy Krillin jest tak ,,na serio serio!" silny jak na Człowieka przystało, czy coś z tej swojej mocy skrywa, czy to jest po prostu zwyczajnym, ale tylko ,,jakoś tam silnym" facetem... mężem Androida xD


A właśnie, kiedy premiera DB Daima? Konkretny dzień ustalony?

 
W dniu 24.04.2024 o 23:07, Jakim napisał:

Coś ci się srogo pierdyknęlo. Tak o dekadę mniej więcej.

 

... Pomyślmy, DB Super, jako serial zakończyło się w 2018 roku, jednak jako całe, całe Uniwersum tak naprawdę wciąż trwa. Ostatni film z ,,Super" wyszedł jakoś 2 lata temu, więc w Multiświecie DB nie ma czegoś takiego, że pośród procesu twórczego nic się w Studiach/Wydawnictwach nie dzieje. :D

  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...