Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.05.2024 o 20:37, Figuś napisał(a):

ogólnie francuski dub po jap jest najlepszy, niestety z tego co pamiętam wersja francuska była cenzurowana w niektórych odcinkach i nie da się tego oglądać dzisiaj z lektorem jak za gówniarza

 

Akurat ogarniam odcinki 8-10 ,,Z" w wydaniu francuskiego dubbinigu i polskiego lektora czytającego tłumaczenie. W każdym z tych odcinków, zarówno tych wcześniejszych, przede wszystkim w oczy rzuca się postać Piccolo - to jak brzmi tak potężna postać, zwłaszcza gdy w niektórych momentach Piccolo stawał się agresywny była... mega śmieszkowa, prawie że totalnie bekowa. Francuski język jest specyficzny, brzmiący plątająco, a przy Szatanie Serduszko akurat męski głos dubbingu, przy tych odcinkach, których doświadczałem nie był zbyt gruby i twardy, dlatego nie brzmiał on na tyle poważnie, na ile powinien. Kto wie, być może to wrażenie minie mi po czasie, gdy wchłonę francuski klimacik DB Z totalnie. Za to Gohan brzmi prze-uroczo w takowym francuskim wydaniu. No... zaczynają się fillery; miał miejsce ten dziwny moment, gdy okazuje się, że 

Spoiler

Krillin ma więcej jednostek mocy niż Mistrz Roshi. Ale... to dopiero początek. :Coolface:

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dwie dyszki odcinków Dragon Ball Z za mną, dlatego też musiałem napisać post pod postem tego wątku, bo mam małe sprostowanie co do mojej opinii wobec ,,Zetki". I tak, DB Z, nie inaczej, jak wszyscy wiemy to dość oryginalne anime. Wersja z tzw. filerami jak się okazuje nie jest aż taka zła. Przed rozpoczęciem oglądania tak klasycznej serii miałem pewne ,,opory". No ale, jak to z czasem bywa.... DB Z to jest taka podwojona ilość odcinków ,,Kai", jednakże bardziej baśniowa i infantylna; na pewno wpływa ona pozytywnie na rozszerzenie treści do Multiwersum, mimo iż często ,,filery" równa się ,,coś mało interesującego".

 

Jak na razie (stan na 20 odcinków) najlepszy duet w DB Z ever! 

Spoiler

image.png.7417e9662533ab3177abc293a968a133.png

 

I jak mi szkoda było tego kotełka, gdy Gohan opuszczał wysepkę... Czas pokaże. 

 

Odnośnik do komentarza

Skoro w mangowych tematach gawiedzi jesteśmy... cóż, mam pewną dygresję w tej kwestii: kupiony tom 5 mangi DB Super, niedługo przyjdzie do paczkomatu, a jak odbiorę od razu zabieram się za jego lekturę. I chyba będę Miniversum ,,Super" w medium mangowym kontynuował aż do (bo tak sobie założyłem niedawno) tomu 17-ego - no a czemu by nie. Generalnie ta manga jest w pewnych wątkach znacząco, ba!, bardzo znacząco różna od anime, ale i anime potrafi być zaskakująco lepsze od tego, co w danej historii, motywie, fragmencie Sagi opowiada manga. Przynajmniej komiks DB Super ogólnie jest pisany na szybką i bardzo dynamiczną historię, prostą rozrywkową, taką dragonballową ,,siepankę". I oto chodzi.:D

 

P.S. DB Z oglądam z coraz większym zarówno uznaniem dla tak klasycznego anime z Multiversum DB, jak i zakłopotaniem oraz kalejdoskopem dziwnych emocji... No bo jak wytłumaczyć ,,cosik takiego" z epizodu no. 25 ,,Zetki":

 

Spoiler

DBZodc25Elo.thumb.jpg.41116ba8dacea29d1878f90622a88f98.jpg

 

Tripple Piccolo and Tripple Kuririn vs Nappa... Piccolo z taką właściwością swojego organizmu to jeszcze zrozumiem, ale... Kuririn. Hmmm... Braki w wiedzy od DB mam, i to solidne. XD

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...