Skocz do zawartości

Komiksy: wasze zdanie i ulubione tytuły


Komiks: Be czy cacy?  

185 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Komiks: Be czy cacy?

    • Cacy
      232
    • Be
      7
    • Wisi mnie to
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam wszystkim komiks Riada Sattoufa "Arab przyszłości - Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1978-1984)". Jak bym miał opisać jednym słowem, to użyłbym "genialny". W każdym aspekcie komiksowego fachu. Czekam z wywieszonym jęzorem na drugą część. Kolejne świetny komiks od Kultury Gniewu.

Odnośnik do komentarza

tablet w rozmiarze 7.9 czy 9,7? chcialbym, zeby strony byly czytelne bez zoomowania

 

Ja mam 10 cali i nie czytam stron w normalnym układzie pionowym, bo literki są jednak za małe. Czytam poziomo, przewijając stronę w dół, wtedy jest idealnie. Więc wnioskuję, że 7.9 cala będzie stanowczo za mało.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No to ból doopy jak ktoś Cromwella Stone za kilka stówek na Allegro kupował ;)

 

Właśnie jestem po lekturze Cromwella i powiem, że każdy szanujący się fan komiksu i nie tylko komiksu powinien (żeby nie powiedzieć musi) mieć to na półce, a przynajmniej przeczytać. Ja swój egzemplarz niebawem nabędę - tym bardziej, że można kupić za niecałe 50 pln w dyskontach - i z pewnością nie raz i nie dwa przeczytam. Plansze to w większości małe dzieła sztuki, co w połączeniu z fabułą/historią/opowieścią daje niezwykły efekt. Wciąga jak najlepsza powieść i tylko żal, że tak szybko kończy. Wg mnie klasyk i must have.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Y: Ostatni z mężczyzn - Po pierwszym tomie mam mocno mieszane uczucia. To co mi przypadło do gustu, to narracja (fajne i czytelne zabiegi ze skokami w czasie i przestrzeni) , ale od strony wizualnej jest tak jak nie lubię, czyli nieinteresująca typowa amerykancka kreska (cyzelowany uproszczony realizm) i średniawe kadrowanie (gadające głowy). Fabularnie mamy typowe postapo z religijnymi fanatykami, gangami, tajnymi organizacjami, tradycyjnym motywem wędrówki itp. itd. Główny bohater jest irytujący, chociaż jego motywy nie wydają się być specjalnie wydumane, ale zachowanie to wyższa szkoła autyzmu. Reszta to bite od sztancy postacie

Odnośnik do komentarza

Mam podobne odczucia co do fabuły, natomiast kreska mi jakoś specjalnie nie przeszkadzała. Przeczytałem na razie 3 tomy, które wcześniej wydało chyba Manzoku (chyba upchnięte w pierwszym tomie od Egmontu) plus czwarty tom w oryginale, no i jakoś nie mam wielkiego parcia na ciąg dalszy, a jest łącznie chyba 10 tomów. Bardziej czytałbym po to żeby poznać przyczynę zagłady Y-greków, aniżeli z powodu dobrej historii. Jak będę miał okazję to przeczytam, ale kupować raczej nie.

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Johny007

Taurus zapowiada Deadly Class ze stajni Image

 

http://imagecomicsjournal.blogspot.com/2016/01/oficjalnie-taurus-zapowiada-nowy-komiks.html

 

deadly.jpg

 

Oceny w recenzjach zbiera wysokie, może się skuszę.

http://www.goodreads.com/book/show/21998105-deadly-class-vol-1

 

Jestem aktualnie po lekturze dwóch tomów wydań zbiorczych i jestem zachwycony :banderas: Mocny, brutalny klimat, ciekawa historia w realiach elitarnej szkoły dla płatnych zabójców.

 

Ogólnie pozycje IMAGE są świetną alternatywą dla superbohaterskich komiksów, które już same chyba nie wiedzą jaki kierunek obrać.

 

BTW, jeśli ktoś szuka sprawdzonego sklepu z amerykańskimi komiksami, polecam w 100% ATOM COMICS, mają tam wszystko skubani :woot:

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie gildii. Zamówiłem po raz pierwszy u nich 2 komiksy, ale jako że jeden z nich ma premierę w przyszłym tygodniu to przesyłka dopiero będzie wysłana. Czy można domówić coś do już złożonego zamówienia, co by nie czekać na dwie paczki no i niepotrzebnie płacić drugi raz za wysyłkę. Napisałbym do nich, ale dopiero w poniedziałek pewnie odpiszą. Czy ktoś wie jak to wygląda, czy ktoś może dodawał coś do zamówienia?

Odnośnik do komentarza

Ja już parę razu tak u nich robiłem, napisz do nich e-maila z nr zamówienia i z tym co chcesz dodać a najlepiej to zadzwoń zrobią to od razu, powiedzą ile musisz dopłacić albo wyślą Ci emaila w zależności ile rzecze chce domówić i robisz przelew i gotowe. Tylko musi być pon bo w weekend nie pracują.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj świat komiksowy stracił wybitnego rysownika Steve'a Dillona. Steve odszedł w wieku 54 lat.

Dillon wraz z Ennisem zaczynał od Hellblazera, a sukces pozwolił wydać ich autorski (i kultowy dziś) projekt "Preacher". Dillon rysował też Punishera.

 

467-stevedillonrip_01.jpg

 

Pamiętacie? To dzięki Dillonowi mogliśmy zobaczyć tą scenę w drugim sezonie Daredevila od Netflixa.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj przeczytałem Thora, dzisiaj pierwszy tom Bekartow z Południa. Aaron to jest mistrz, na prawdę jego Komiksy można brać w ciemno.

 

No, jak dla mnie niekoniecznie. O ile Thor czy Skalp (w drugim tomie się rozkręca) są bardzo dobre, tak np. Thanos Powstaje, jest zwyczajnie słaby i gdyby nie to, że nie opłaca się go sprzedawać za grosze, to będzie u mnie w kolekcji na półce, ale raczej doń nie wrócę. Tak samo wychwalani Ludzie Gniewu. Niby jest dobry pomysł, jest ostro, ale jakoś za szybko to wszystko się dzieje. No i syn głównego bohatera totalnie słaby i nie potrafiłem się przez to zidentyfikować z weteranem i jego motywacją. Sadzę, że gdyby komiks miał drugie tyle stron, to byłoby lepiej i klimat mógł być bardziej gęsty. Komiks zły nie jest, ale cieszę się, że nie musiałem go kupować, aby się z nim zapoznać. Mam nadzieję, że Bękarty z Południa są lepsze, i że niedługo uda mi się je przeczytać.

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...