Skocz do zawartości

Komiksy: wasze zdanie i ulubione tytuły


Komiks: Be czy cacy?  

185 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Komiks: Be czy cacy?

    • Cacy
      232
    • Be
      7
    • Wisi mnie to
      15


Rekomendowane odpowiedzi

No, ja skończyłem zbierać po 22 numerach czy jakoś w tych okolicach. Późniejsze tomy, jakieś takie trochę, byle były. W większości stare wydania, niektóre trochę sfatygowane. Pamiętam, jak ciężko było dostać tomy 1-3. Praktycznie nigdzie nie było, a internety i allegro nie istniały. Tak, były takie czasy, nie to co teraz. Co do Papcia, to aż niemożliwe, że już taki wiekowy. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może ktoś zarzucić jakieś tytuły komiksów. Jedyną wiedze mam tu z forum i seriali jakie sie ukazuja. Czytałem walking dead, preacher, happy!, fables. Wszystkie w pyte i coś takiego szukam, nie marvelowskich ksiażeczek dla dzieci :)

Czaje sie na incal ale nie wiem czy ogarne klimat, ktoś/coś?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W dniu 22.06.2018 o 09:52, Dud.ek napisał:

Może ktoś zarzucić jakieś tytuły komiksów. Jedyną wiedze mam tu z forum i seriali jakie sie ukazuja. Czytałem walking dead, preacher, happy!, fables. Wszystkie w pyte i coś takiego szukam, nie marvelowskich ksiażeczek dla dzieci :)

Czaje sie na incal ale nie wiem czy ogarne klimat, ktoś/coś?

Ogarnij ofertę non stop comics, komiksy z us and a, ale właśnie nie superbohaterskie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.06.2018 o 09:52, Dud.ek napisał:

Może ktoś zarzucić jakieś tytuły komiksów. Jedyną wiedze mam tu z forum i seriali jakie sie ukazuja. Czytałem walking dead, preacher, happy!, fables. Wszystkie w pyte i coś takiego szukam, nie marvelowskich ksiażeczek dla dzieci :)

Czaje sie na incal ale nie wiem czy ogarne klimat, ktoś/coś?

Incal to jednak coś zupełnie innego od tego co wpisałeś w przeczytanych. Komiks nie należy do łatwych w odbiorze, pod względem treści to często brodzenie po kolana w symbolice, a narracja nie ułatwia sprawy. Moim zdaniem Incal stoi na granicy, pomiędzy czym naprawdę dobrym, a przeintelektualizowanym bublem (o czym dobitnie przekonamy się sięgając po inne komiksy z tej serii). Cholernie ciekawe doświadczenie, dla którego warto spróbować. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Przeczytałem pierwszy tom Amerykańskiego Wampira jakieś 2 lata temu i niestety nigdzie nie było tomu nr 2. Doczekałem reprintu po jakimś czasie, więc  kupiłem od razu 2, 3 i 4. Do teraz leżą w foliach na półce wstydu. Oczywiście przespałem sprawę i  w sklepach są już jakieś ostatnie sztuki brakujących tomów. Musiałbym kupić wszystkie na strzała, a mam wątpliwości, bo podobno seria gubi się gdzieś w połowie. No i moja komiksowa lista zakupów jest dość długa. 

Pytanie do tych co przeczytali całość. Warto czy olać temat? 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Czytam sobie Wolverine i X-Men Cyrk przybył do miasta i i odpadłem po kilkunastu stronach. To będzie najgorszy komiks na moim regale. Bogu dzięki nie kupiłem od razu kilku.

Myślałem, że opowieści Aarona można brać w ciemno, niestety nie.  

Czy  Wolverine z Marvel Classic jest lepszy? Też od Jasona ale kurde teraz trochę się cykam zwłaszcza, że ten kosztuje nie 25 a 65 zł. Chodzi mi o poważniejszą historie jak chociażby The Punisher Max. 

W ogóle jakby ktoś mi rzucił tytułami  czegoś godnego było by super. Zastanawiam się nad 

-Wolverine z Marvel Classic

-Ludzie Północy

- Potwór z Bagin 

- Transmetropolitan

- Batman Rasa Panów 

- Batman Gotyk 

- Łasuch 

- Palcojad

poczytałbym jeszcze coś o trykociarzach, ale wybór jest taki, że głowa mi już pęka. Ten komiksowy boom w Polsce jest niesamowity. Pamiętam jak za gnoja biegłem pół miasta po Świat Komiksu, bo był tylko w jednym kiosku i jak Egmont wystartował z Klubem Świata Komiksu z bodajże trzema albumami w miesiącu. 

 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...