Skocz do zawartości

Komiksy: wasze zdanie i ulubione tytuły


Komiks: Be czy cacy?  

185 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Komiks: Be czy cacy?

    • Cacy
      232
    • Be
      7
    • Wisi mnie to
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Wybór jest duży obecnie na naszym rynku i jest w czym grzebać. Zależy czy chcesz komiks obyczajowy, nowelę graficzną czy myślisz tylko o superhero. Jeśli to ostatnie, to są krótkie one-shoty albo długie runy, a niektóre z tie-inami czyli historiami pobocznymi, które dobudowują wątki. Są space opery i są historie na ziemi, a też uliczne. Są historie solowych bohaterów i są grupowe. Są kanoniczne i elseworldy, także żeby coś konkretnego polecić, to musisz też podać bardziej konkretne informacje. Równie dobrze możesz czytać rodzimego Tytusa, Kajko i Kokosza, Thorgala czy Kleksa albo Asteriksa (nierodzimego ;)) - wszystkie polecam :cool2:.

Co do Logana, to mam tylko pierwszy tom i był niezły, więc jeśli Tobie się spodobał, to tym lepiej i jedną serię już masz :Coolface:

Edytowane przez Luqat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.12.2020 o 07:21, Ukukuki napisał:

Dostałem niedawno Staruszek Logan i tak mi się spodobało ,że kupiłem pozostałe 6 tomów. Jako ,że komiksy to jest moja nowa zajawka, chciałbym poznać wasze zdanie o tej serii. To jest takie dobre czy to tylko mój kiepski gust? 

 

Chciałbym też żebyście polecili 5 serii dla nowego w tym hobby. Obecnie nawet nie wiem wokół czego mam się kręcić. Kupiłem komiksy z Wiedźminem ale są mega kiepskie i jednak na ślepo nie będę wydawał hajsu. 

 

Spróbuj z różnej beczki - może Batman i historie z Trybunałem Sów, Superior Spider-Man, Punisher Max, CHEW. Wszystko do dostania w dobrej cenie na rynku wtórnym a zobaczysz co ci najbardziej podejdzie. Potem można się wziąć za Sandmana, Gotham Central, Valeriana, Światy Aldebarana, Doom Patrol czy Yansa. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie komiksy superhero są najsłabsze, mam dosłownie jeden - Spider-Mana McFarlana

Sprawdź sobie jeszcze Goona, Władców Chmielu, KACZOGRODY i Wujka Sknerusa (ale tu musisz być wychowany na tych latach z Gigantem i Kaczorem Donaldem, żeby Ci podeszło)

Gideon Falls mi podszedł jeśli lubisz tajemnice i nutkę grozy, lekki Gnat - dla każdego, w każdym wieku

A może erotyk? Voyeur już czeka ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

wrzucam tutaj, może już ktoś wrzucał gdzie indziej:

https://www.wykop.pl/link/5914427/nie-zyje-henryk-jerzy-chmielewski-papcio-chmiel/

"Nie żyje uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz Armii Krajowej, a także autor bodaj najpopularniejszej w Polsce serii komiksowej "Tytus, Romek i A'Tomek" Henryk Jerzy Chmielewski, popularny "Papcio Chmiel". Miał 97 lat."

Czytało się za gówniarza, a za starego kupiło się odnowioną kolekcję :/

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza

Jest to niewątpliwie smutna wiadomość dla wszystkich, którzy kojarzą postacie Romka, A'Tomka i Tytusa nie tylko z reklam marketu. Swoją przygodę z komiksem zaczynałem właśnie z dziełami Chmielewskiego. Obok Carla Barksa i Dona Rosa człowiek, który w pewien sposób ukształtował moje dzieciństwo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie to samo, Tytus miał nierozerwalny związek z moim dzieciństwem. Pamiętam jak pierwsze wydania czytałem u pradziadka w wieku 6-7 lat, czarno białe, już lekko pożółkłe, pierwsze wydania, jeszcze w wersji "raw" czyli z poszarpaną kreską, z Tytusem nieprzypominającym tego późniejszego. Taki Archipelag Wysp Nonsensu czy odcinek o wchodzeniu w obrazy to był niezły mindfuck jak na tamte czasy. Aż sobie odświeżę całą kolekcję :banderas:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W ostatnich miesiącach przeczytane 3 pozycje, które szczerze mogę polecić:

 

1. Czarne Nenufary - na podstawie powieści o tym samym tytule, kryminał z obrazami Moneta w tle, naprawdę świetna historia, ale nie opowiem nic, żeby nie spojlować, jak byście mieli okazję to się nie zastanawiajcie. Przede wszystkim historia, fabuła - wszystko wciąga jak dobra powieść. Grafika przepiękna, co koresponduje z tematem malarzy i impresjonizmu.

Czarne nenufary” - recenzja

 

2. Klub Detektywów - znowu kryminał, ale tym razem na wesoło, akcja osadzona w realiach lat 20' lub 30', cała śmietanka ówczesnego kryminału (Agatha Christie i reszta) dostaje zaproszenie od szalonego naukowca, na jego tajemniczą wyspę, gdzie oczywiście wydarza się morderstwo i tym razem pada na królów krymiału - czy poradzą sobie z zagadką? Komiks cały czas puszcza oko do czytelnika, bawi się konwencją i żelaznymi zasadami kryminałów. Ja nie czytywałem tego typu książek, jak ktoś lubi, to tym bardziej będzie się cieszył z czytania.

 

Klub detektywów. - Gildia.pl - księgarnia internetowa - komiksy, filmy,  książki, muzyka, rpg

 

3. Strażnicy - chyba opowiadać nie trzeba, bo klasyka. Dość powiedzieć, że nie jestem fanem superbohaterskich komiksów, a ten zrobił na mnie ogromne wrażenie. Absolutnie wybitne dzieło i nie dziwię się że jest kultowe. Historia opowiedziana oczami każdego z bohaterów, przy okazji biegu wydarzeń poznajemy ich historię, motywy. Fantastyczne, już czeka na mnie film na netflixie.

 

Strażnicy. - Gildia.pl - księgarnia internetowa - komiksy, filmy, książki,  muzyka, rpg

 

 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ultrasem komiksów nie jestem, od czasu do czasu czytnę/kupię jakieś ładne wydanie jak mnie najdzie i teraz mnie naszło - na coś z Johnem Constantinem (po zapowiedzi serialu HBO). Czytał/lubi ktoś Hellblazera? Od czego polecacie zacząć? Widzę że Egmont wydał 6 tomów trzech różnych autorów - Azzarello (1-2), Ennis (3-5) i Ellis (6). W planach są dwa tomy Delano. I teraz tak - run od Azzarello to z tego co widzę jakiś późniejszy Hellblazer, więc trochę dziwnie że poszedł w pierwszych tomach, ale może ma to sens i warto poznawać w tej kolejności?

Odnośnik do komentarza

@eskopado

 

Delano i Ennis - w tej kolejności.

 

Run Delano jest imo najbardziej 'helblejzerowy' czyli są demony, kulty i czarna magia a Ennis jak Ennis, jazda bez trzymanki ale utrzymana w klimacie horroru/magii z tego co pamiętam.

 

Reszta writerów zbyt odjeżdża w egzystencjalne rejony, w sumie zależy co kto lubi. Niemniej seria jest ciekawa i warto sprawdzić. Sam mam 14 tomów aktualnie na półce ;]

 

ps dobrze że przypomniałeś, kupiłem kolejny

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Forumku, odpadłem trochę z nowości komiksowych przez jakieś ostatnie 4-5 lat - co takiego w tym czasie wyszło, że trzeba koniecznie przeczytać? Liczę na jakieś eleganckie polecenia.

 

Sporo klasyki oczywiście obcykane - Alan Moore, Frank Miller, Sandman, Kingom Come, Moebius itp.  Ale szukam czegoś o czym dotychczas nie słyszałem. Nie musi być superhero.

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza

Sprawdź sobie z amerykańskich rzeczy Lemire'a, ogarnij Judasza od duetu Loveness/Rebelka, z europejskiego Cyril Pedrosa zawsze na propsie, a jeśli jakimś cudem może być też polski komiks obyczajowy, to ostatnie lata obrodziły w kilka ciekawych rzeczy (Będziesz smażyć się w piekle jest obowiązkową pozycją imo).

Dobrych komiksów na naszym rynku jest w bród, mimo, że sam rynek jest jednak malutki (jeśli chodzi o nakłady).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, polecicie jakieś komiksy dla dorosłych z DC/Marvel? Ostatnio kupiłem sobie Batman Sekta, no i nie powiem, wrócił mi duch dzieciństwa czytania takich ciężkich klimatów superbohaterów, a przeczytałem ten komiks, że nie wiedziałem iż skończyłem po 3 godzinach wszystko. Masakra, jak to wciągnęło. Pamiętam jak w latach 90-tych kupowało się różnej maści komiksy od MT Semic. 

Odnośnik do komentarza

Jest tego trochę. Z DC polecam chociażby serię Hellblazera od Azzarello czy Ennisa, Justice i Kingdom Come od Rossa, Identity Crisis od Meltzera, Red Son od Milara no i sporo rzeczy z Batmanem (The Long Halloween, Death of the Family czy Killing Joke dla przykładu). I kilka innych.

Z Marvela jest jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...